Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

 • ВМРО-ДПМНЕ

  Гласови: 64 19,0%
 • СДСМ

  Гласови: 41 12,2%
 • ЛЕВИЦА

  Гласови: 58 17,2%
 • БЕСА

  Гласови: 1 0,3%
 • ДУИ

  Гласови: 8 2,4%
 • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

  Гласови: 1 0,3%
 • ДПА

  Гласови: 0 0,0%
 • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

  Гласови: 5 1,5%
 • ИНТЕГРА

  Гласови: 8 2,4%
 • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

  Гласови: 3 0,9%
 • Некоја друга

  Гласови: 9 2,7%
 • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

  Гласови: 139 41,2%

 • Вкупно гласачи
  337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 март 2009
Мислења
12.782
Поени од реакции
6.792
Ако не го памти Кавијар Солајна, можно е да гласа за СДСМ ;) - извадок од денешен твит.


Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
кој ќе памти од 2009, не се памти 2017 што ветувал Марин пред избори за сељоначалници

Интервју Златко Марин: Ревизија на сите ДУП-ови во Аеродром по изборите
 

Паланчански

ГрЕбач
Член од
12 јануари 2008
Мислења
1.635
Поени од реакции
1.673
Кој сака по втор пат да живее? Еве шанса!

 
Член од
28 март 2006
Мислења
16.070
Поени од реакции
8.909
Нека се свртат малку и кон редовните секојдневни проблеми на граѓаните

Документите од ПИОм катастрофа, катастар недопирливи, рестрикции на струја, дивоградби...

 
Последно уредено:

Паланчански

ГрЕбач
Член од
12 јануари 2008
Мислења
1.635
Поени од реакции
1.673
Аман веќе...
Немаме име, немаме идентитет, немаме историја...
Немаме ниту песна. И ова бугарско било... :tapp:

 
Член од
12 март 2009
Мислења
12.782
Поени од реакции
6.792
Аман веќе...
Немаме име, немаме идентитет, немаме историја...
Немаме ниту песна. И ова бугарско било... :tapp:

треба летоска на Алкидики ова да се пушта, да видиме грекосите како ќе реагираат :cool:
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
19.863
Поени од реакции
48.563
Синоќа Коста Петров бил на Канал 5 да си ги брани своите... значи Коста факинг Петров, не беше доволно што се резили со оние "30 прашања со..." туку сега земал и по телевизии гостува бранејќи го преспанскиот договор. Човекот кој има книга "Се гледаме на врвот" гостуваше во Само Вистина... :popce:

И тогаш сознаваш дека овие од СДС не знаат за дно, дека и онака тие одамна го пробиле дното. Знаев дека се очајни и бедни, али до толку не. Да ќе повторам, овие ни сменија име и Устав, Васиљовци, Костапетровци, Јофиња, Видани итн...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
12.782
Поени од реакции
6.792
Кој сака по втор пат да живее? Еве шанса!

Нека се свртат малку и кон редовните секојдневни проблеми на граѓаните

Документите од ПИОм катастрофа, катастар недопирливи, рестрикции на струја, дивоградби...

едно време, во матните 91+, еден другар (инаку по потекло србин) кажуваше: абе нека не окупира било која вистинска држава, Грција, Блгарија, Србија, Турција, само НЕ Албанија...
некој пак се занесуваа америка ќе не окупира па ќе не рани, демек 52 држава на уса, ништо од тоа...
А ќе не примат во ЕУ, ама тогаш кога ќе имаме ЕДНА изборна единица, што вика ДУИ, НЕ пред 2050 - 2080:eek:
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
3.870
Поени од реакции
1.886
едно време, во матните 91+, еден другар (инаку по потекло србин) кажуваше: абе нека не окупира било која вистинска држава, Грција, Блгарија, Србија, Турција, само НЕ Албанија...
некој пак се занесуваа америка ќе не окупира па ќе не рани, демек 52 држава на уса, ништо од тоа...
А ќе не примат во ЕУ, ама тогаш кога ќе имаме ЕДНА изборна единица, што вика ДУИ, НЕ пред 2050 - 2080:eek:
Кога е прашање политика луѓето веруваат во секакви глупости и кажуваат секакви глупости.
Исто е како да има релгија и секој да си верува во своја приказна и митологија.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
12.782
Поени од реакции
6.792
ете, полека си доаѓа тоа што го најавувам... комуњарите и албанците долго време дуваа со некоја антируска шема, фрази за Западни интеграции, како да е тоа нешто еднозначно...
ама се појавија меѓу тие западни интеграции некој ДУБИОЗИ, прво Трамп бараше повеќе пари, ќе бркал од Нато, па Макре му контрираше со ЕУ Војска.
.. после Столтенберг кажа Нема НАТО без 5 Г
ама сега има контра од Брисел:

Brisel obustavio instaliranje 5G mreže širom zemlje zbog zabrinutosti za zdravlje građana! ‘Ne želimo biti zamorci’е ШУ прајме кога ќе дојде работата
ИЛИ НАТО или ЕУ ??

и за ова ќе се решава со Бадинтер :confused:
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
3.870
Поени од реакции
1.886
ете, полека си доаѓа тоа што го најавувам... комуњарите и албанците долго време дуваа со некоја антируска шема, фрази за Западни интеграции, како да е тоа нешто еднозначно...
ама се појавија меѓу тие западни интеграции некој ДУБИОЗИ, прво Трамп бараше повеќе пари, ќе бркал од Нато, па Макре му контрираше со ЕУ Војска.
.. после Столтенберг кажа Нема НАТО без 5 Г
ама сега има контра од Брисел:

Brisel obustavio instaliranje 5G mreže širom zemlje zbog zabrinutosti za zdravlje građana! ‘Ne želimo biti zamorci’е ШУ прајме кога ќе дојде работата
ИЛИ НАТО или ЕУ ??

и за ова ќе се решава со Бадинтер :confused:
Ти нема никакво логично следство едно со друго само заеднички зборови.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
2.086
Поени од реакции
4.154
Во право си не треба да се потценува.Кога ќе ми текне дека најмалце едно 200000 Македонци по род гласаа на референдум за северна...
Тие 200000 шо гласале за промена на име тешко дека веќе можат да се наречат Македонци.Истите тие тврдеа дека нема тиранска платформа,договор со Бугарија иако беа свесни дека такви платформи и договори постојат.Едно е јасно,партиските ботови има да ја докрајчат државава.Страшно ниво на саможивност и полтронство,со такви луге стабилна и добра држава не се гради!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
79.184
Поени од реакции
169.085
Ти нема никакво логично следство едно со друго само заеднички зборови.
Мислиш разбира што е 5Г? Ќе начека нешто од рандом српски параноични сајтови со дискутабилен превод за да се опфати паранојата комплет и ќе залепи овде.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom