Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

 • ВМРО-ДПМНЕ

  Гласови: 64 19,0%
 • СДСМ

  Гласови: 41 12,2%
 • ЛЕВИЦА

  Гласови: 58 17,2%
 • БЕСА

  Гласови: 1 0,3%
 • ДУИ

  Гласови: 8 2,4%
 • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

  Гласови: 1 0,3%
 • ДПА

  Гласови: 0 0,0%
 • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

  Гласови: 5 1,5%
 • ИНТЕГРА

  Гласови: 8 2,4%
 • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

  Гласови: 3 0,9%
 • Некоја друга

  Гласови: 9 2,7%
 • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

  Гласови: 139 41,2%

 • Вкупно гласачи
  337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 јуни 2009
Мислења
702
Поени од реакции
331
Саше поликлинико е wannabe Латас, но за жал wana beee beee beee beeee boom tras pang... Целер роба
сите кариеристи ванабее vo прва лига. со џипој латас втора лига нов џип q3 ,саше вака така izgura do poloven x3,и бачев има џип санта фе во трета лига играт, на таа идеологија бачев треба да земи лада нива :)
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.264
Поени од реакции
1.468
сите кариеристи ванабее vo прва лига. со џипој латас втора лига нов џип q3 ,саше вака така izgura do poloven x3,и бачев има џип санта фе во трета лига играт, на таа идеологија бачев треба да земи лада нива :)
Бачев... Нееее не е за кола
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.240
Поени од реакции
5.411
Ako do 15-ti ne ja razrešat Prasica......ponataka e bezpredmetno da ja razrešuvaat...bidejki i završuva mandatot

Nemoži da se razreši nekoj koj ne e na funkcija....tuka leži zajakot( onoj so uši....ne ovoj so prazna glava)
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
1.181
Голема страмота. Големи професионалнци од убк се извисени и не се примени во новата анб.

Страмота еј.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.264
Поени од реакции
1.468
Голема страмота. Големи професионалнци од убк се извисени и не се примени во новата анб.

Страмота еј.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Останаа во БЈБ? Значи само новите заминаа таму
 

мкд владе

Гостин
Член од
21 ноември 2009
Мислења
11.108
Поени од реакции
7.174
Им простивте. Половина пиздарии простивте кога сакавте влада со ДУИ за да има “че си лежите'', а другата половина ја простивте кога прифативте уставни измени за да “ни ја биде државичката’’
. Може интимно внатре во себе да не ти е до прошка, ама Заев баш и не го боли курот за вашите чувства, како што и ви покажа изминативе 3 години кога секој ден ве буди со нов тофтак на глава.

Он ги прости делата, сега сака само некаква симулација на правда и политички маркетинг,т.е. тук- там да може да го носи Миле Јанакиевски во притвор кога ќе му чини и со такви гестови да ве дупи дека борбата не била за џабе.
За вас остана само уште еден мит како транзицијата и газобол од фактот дека ве преебал сељак.
Ufff ova bolese.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
1.045
Поени од реакции
838
Слушам читам Тортето сакал да биде заштитен сведок!
Може ли лице кое било активно вклуче по своја волја и на свое барање во сите ... да лапа народни пари и откако ќе му удрат кљоца да бара да биде заштитено лице или се е можно.

Тортето во интервју за неделникот „Фокус“ во број 1247 од 30 август.

ТОРТЕВСКИ: Убеден сум и знам некои информации дека онаа пратеничка група што се одметна од ВМРО-ДПМНЕ и која гласаше за уставните измени, а дел беа во притвор, дека тие не се пуштени по самостојна одлука на Катица Јанева и на судиите, туку дека тоа е нарачка од извршната власт и тука јас немам никаква дилема.

ТОРТЕВСКИ: ...
Јас сум убеден дека заднината е ваква. Заев ѝ се јавил на Катица да ги ослободува овие, за да гласаат за уставните измени. Катица го искористила тоа и преку Боки влегува во сета корупциска приказна. Ова е лично мое мислење, и ако ѝ било наложено да ослободи луѓе што тежат стотици милиони евра, веројатно тука се прекршила. Видела шанса да ја продаде информацијата дека овие луѓе ќе бидат ослободени и им дала сигнал на сега осомничените да влезат во акција.
---------
хм, изгледа бродот има многу дупки и време е да се напушта!
може некој веќе пишувал за ова, ако е сориори,

@Ѓорѓи, што ако за оваа има докази, дали и тогаш е тешко да се врати името?
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
1.181
Останаа во БЈБ? Значи само новите заминаа таму
Никаде не се немаат нит решение дали во анб или во јавна. Луге со уште две години до пензија ги малтретираат. хаха кај ќе им боде крајот незнам.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.376
Ako do 15-ti ne ja razrešat Prasica......ponataka e bezpredmetno da ja razrešuvaat...bidejki i završuva mandatot

Nemoži da se razreši nekoj koj ne e na funkcija....tuka leži zajakot( onoj so uši....ne ovoj so prazna glava)
Што би били после 15-ти?...СЈО ќе биде конечно укинато и насила „угурано„ во ЈО? Ката ќе биде „фри„, сите ќе бидат среќни?...ОЈО (како и до сега) ќе гони саде фунционери од ве-ме-ре-то?...
 
Член од
17 октомври 2017
Мислења
618
Поени од реакции
919
1. Палмер, пред два-три дена, до декември тешко во НАТО, Е по нова година ќе видиме.
IQ33, Мицко е крив што нема да влезиме во ЕјУ, и НАТО. Заклучок, Костадин и IQ33, сеее една те иста личност.
2. Мицко: дај бе IQ33, разреши го Катето, IQ33:нема,
IQ33: Рекет се поврзува до Мицко.
Заклучок: Ката го држи IQ33, цврсто за тестиси, за да не го разоткријат Мицко. Ајде мајката
3. Хидромицко, Хидромицко, Хидромицкоооо, Анѓушев е сопственик на 25 хидроцентрали, односно 75%, од сите во земјата (не е држава), гради уште 35, и чека дозвола за уште 14...
4. За 6 месеци наназад
LaVerita,
Матав-наМутав,
ЕденХомосексуалец во преносна смисла,
И Италијанците се припадници на ромската заедница,
нека излези Паторот и да кажи зошто не е осуден, и зошто го пуштивме, ТерајДурмоТурс,
Бруси шахти ко немаш работа,
Ај време ќе губиме на химната, за да заштедиме пари албански ќе се учи од трето одделение, а не од прво,
дечко (11г.) нема апчина на баба ти, или нека стани од кревет или дај лична карта,
ќе субвенционираме за инвентер (да, така беше кажано на тв), а струјата ја произведуваме од јаглен,
Било куда КиКи свуда низ Битола (битолчани знаат),
изјава на извесен В.К. за инвестирање во Белене... Се слуша човекот???
Растат пензиите, со пораст од 36 ден, поубави рачки ќе има на киурите

Уште треба?
Автоматски споено мислење:


Саше поликлинико е wannabe Латас, но за жал wana beee beee beee beeee boom tras pang... Целер роба
Полека не брзај. Има уште


Кој купил кола купил. Другите ќе го ЈАДАТ.

Глеате, вакви закони има во скоро сите ЕУ земји. Поради што колите со висок ЦО2 немаат каде да ги продадат и ги даваат по дисконтни цени во земји како МК. Сега дисконтот ќе го снема

Така е кога жабата ќе почне да дига нога
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.376
Полека не брзај. Има уште


Кој купил кола купил. Другите ќе го ЈАДАТ.

Глеате, вакви закони има во скоро сите ЕУ земји. Поради што колите со висок ЦО2 немаат каде да ги продадат и ги даваат по дисконтни цени во земји како МК. Сега дисконтот ќе го снема

Така е кога жабата ќе почне да дига нога
Одличен потег од власта..Мислим...
Пош‘о имаме плати кои се просечно повисоки од европските, кај нас по автоматизам (познат само на власта) напросто мораат да важат законите од ЕУ.

Посочениот дополнителен данок е само еден еуфемизам за вистинскиот „данок за дишење„...
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom