Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

Дали оваа Влада заслужува уште еден мандат?

  • Да.

  • Не.


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Ах,сега полека удира моментот на последиците ....Копилено вети дека остануваме Македонци и нема да фрли никаква сенка новото име.

На СпортКлуб и Арена деновиве додека има квалификации фудбал . Коментаторите почнаа веќе ....Северно-Македонце, Северно-Македонци .....Значи ќе има поделба Северна Кореја и Република Кореја .....Значи ќе има Јужен Судан и Република Судан .... Значи ќе има Северна Македонија и Хеленистичко Македонска Република Грција .....

Кај сте бе Северно-Македонце, Славомакедонци ....

Кур ве боли ....Ех-Ју браќава многу не поштуваат ....
 
Ах,сега полека удира моментот на последиците ....Копилено вети дека остануваме Македонци и нема да фрли никаква сенка новото име.

На СпортКлуб и Арена деновиве додека има квалификации фудбал . Коментаторите почнаа веќе ....Северно-Македонце, Северно-Македонци .....Значи ќе има поделба Северна Кореја и Република Кореја .....Значи ќе има Јужен Судан и Република Судан .... Значи ќе има Северна Македонија и Хеленистичко Македонска Република Грција .....

Кај сте бе Северно-Македонце, Славомакедонци ....

Кур ве боли ....Ех-Ју браќава многу не поштуваат ....
Ex-yu ne ni se krivi, I govna da ne vikaat ne im se lutam, krivicata se znae kade e.
 
Од каде пак оваа сега? Колку години имаш, си живеел под Турците или ти раскажувале?
И зошто да не се вратат-останат Македонците?
Јас не сум живеел под Турците, ама баба ми долго живеела. А таа немаше никаков интерес да пишува истории, туку го кажуваше она што го доживеала.
Зошто да не останат Македонците? Затоа што во турско време немало рекетари, уценувачи, изнудувачи... Сега ги има премногу.
 
Некако народов како да прифати се што прави Зајко...нит Северна им пречи, нит ништо.
 
Го исплашија народот со пресудите од сорание и сл. Затоа никој не искочи.
сдссм не се враќа на власт наредни 15 години.
Па требаше Грујо да го чува влегувањето за името.
Он го потроши на Талат. Неговиот министер за одбрана.
 
А
Па требаше Грујо да го чува влегувањето за името.
Он го потроши на Талат. Неговиот министер за одбрана.
А вие го напраивте втор човек у државата и дадовте двојазичност и така:pos:.Немој пак за Грујо молим те, нема крај тој муабет.
 

Igorcemk

Само Македонија!
Некако народов како да прифати се што прави Зајко...нит Северна им пречи, нит ништо.
Imase referendum, ne uspea. Ubo vika Darling del se odseli del doprva ke se odseli pa ne se zamaraat vise odnosno ne im e dojdeno da lezat tuku im se zivejt na lugjeto. A i realno ima solidna masa od populacijata vo RSM koja bez Problem se soglasuva so promenata. Toa se Nemakedoncite i partiskite botovi koi prifakaat sve od SDS i DPNE pa i promena na ime.

Ako sme veke kaj temata promeni: Ovie od LBGT sto si promenuvaat polovi i drugo. Aj sto se marginalna grupa i kolateralna steta na prirodata, kako najdoa da go kritikuvaat Hristijanstvoto a ne na primer Islamot? Sepak Hristijanski drzavi se tie sto im dozvoluvaat da pravat toa sto go pravat. Vo islamski drzavi ke visea veke. Ili nemaat jajca (ako ne gi otsekle veke) da go napadnat islamot znaekji deka vo takov slucaj moze i nekoj so bomba da naletne?
 
Последно уредено:
Ајде ајде, без многу мерење кој поревносно лепи плакати и пострасно пуши курови во штаб, кога и онака знаеме дека станува збор за една до една и пол партија, па нема потреба тука да се глуми некое комуњаро-вмровско ривалство и треба да се збори за реалните проблеми. Ама ќе се научите вака или онака, кој се не се научил и не станал нормален човек, па партиски ботови ли е проблем.
 
На врв