Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

Доколку бидат распишани предвремени парламентарни избори, за кого би го дале вашиот глас?

 • ВМРО-ДПМНЕ

  Гласови: 48 17,5%
 • СДСМ

  Гласови: 20 7,3%
 • ДУИ

  Гласови: 4 1,5%
 • БЕСА

  Гласови: 8 2,9%
 • Некоја друга опција.

  Гласови: 27 9,8%
 • Не излегувам на гласање.

  Гласови: 141 51,3%
 • Левица

  Гласови: 27 9,8%

 • Вкупно гласачи
  275
 • Гласањето е завршено на .
Член од
8 јануари 2013
Мислења
438
Поени од реакции
1.143
Едно време Бранко беше крив за све , сега Грујо и така. Селски менталитет...
 
Член од
5 август 2017
Мислења
574
Поени од реакции
677
Едно време Бранко беше крив за све , сега Грујо и така. Селски менталитет...
Za forumov najprofitabilen e Grujo, a se spomne odma se razdvizuva aktivnosta,site nezainteresirani za temava od ednas dobivaat nekoja transformacija I se vklucuvaat vo nesto sto ne gi interesira.
 
Член од
23 март 2009
Мислења
6.260
Поени од реакции
4.463
Ах,сега полека удира моментот на последиците ....Копилено вети дека остануваме Македонци и нема да фрли никаква сенка новото име.

На СпортКлуб и Арена деновиве додека има квалификации фудбал . Коментаторите почнаа веќе ....Северно-Македонце, Северно-Македонци .....Значи ќе има поделба Северна Кореја и Република Кореја .....Значи ќе има Јужен Судан и Република Судан .... Значи ќе има Северна Македонија и Хеленистичко Македонска Република Грција .....

Кај сте бе Северно-Македонце, Славомакедонци ....

Кур ве боли ....Ех-Ју браќава многу не поштуваат ....
 
Член од
5 август 2017
Мислења
574
Поени од реакции
677
Ах,сега полека удира моментот на последиците ....Копилено вети дека остануваме Македонци и нема да фрли никаква сенка новото име.

На СпортКлуб и Арена деновиве додека има квалификации фудбал . Коментаторите почнаа веќе ....Северно-Македонце, Северно-Македонци .....Значи ќе има поделба Северна Кореја и Република Кореја .....Значи ќе има Јужен Судан и Република Судан .... Значи ќе има Северна Македонија и Хеленистичко Македонска Република Грција .....

Кај сте бе Северно-Македонце, Славомакедонци ....

Кур ве боли ....Ех-Ју браќава многу не поштуваат ....
Ex-yu ne ni se krivi, I govna da ne vikaat ne im se lutam, krivicata se znae kade e.
 

Паланчански

ГрЕбач
Член од
12 јануари 2008
Мислења
1.130
Поени од реакции
736
Од каде пак оваа сега? Колку години имаш, си живеел под Турците или ти раскажувале?
И зошто да не се вратат-останат Македонците?
Јас не сум живеел под Турците, ама баба ми долго живеела. А таа немаше никаков интерес да пишува истории, туку го кажуваше она што го доживеала.
Зошто да не останат Македонците? Затоа што во турско време немало рекетари, уценувачи, изнудувачи... Сега ги има премногу.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
8.542
Поени од реакции
2.550
Некако народов како да прифати се што прави Зајко...нит Северна им пречи, нит ништо.
 
Член од
5 јуни 2009
Мислења
6.918
Поени од реакции
9.225
Некако народов како да прифати се што прави Зајко...нит Северна им пречи, нит ништо.
Normalno deka ne prifati, veke samo clenovi na partii glasaat a ostanatite se selat.
Izvini ako ne se raznesov so eksploziv pred sobranie, ne mi se umira za voj narod.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
438
Поени од реакции
1.143
Некако народов како да прифати се што прави Зајко...нит Северна им пречи, нит ништо.
Го исплашија народот со пресудите од сорание и сл. Затоа никој не искочи.
сдссм не се враќа на власт наредни 15 години.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.294
Поени од реакции
1.446
Го исплашија народот со пресудите од сорание и сл. Затоа никој не искочи.
сдссм не се враќа на власт наредни 15 години.
Па требаше Грујо да го чува влегувањето за името.
Он го потроши на Талат. Неговиот министер за одбрана.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
438
Поени од реакции
1.143
А
Па требаше Грујо да го чува влегувањето за името.
Он го потроши на Талат. Неговиот министер за одбрана.
А вие го напраивте втор човек у државата и дадовте двојазичност и така:pos:.Немој пак за Грујо молим те, нема крај тој муабет.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.294
Поени од реакции
1.446
А вие го напраивте втор човек у државата и дадовте двојазичност и така:pos:.Немој пак за Грујо молим те, нема крај тој муабет.
Нема потреба од персирање.
Може да ми се обратиш со ТИ ако сакаш, не е проблем.
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
9.053
Поени од реакции
10.578
Некако народов како да прифати се што прави Зајко...нит Северна им пречи, нит ништо.
Imase referendum, ne uspea. Ubo vika Darling del se odseli del doprva ke se odseli pa ne se zamaraat vise odnosno ne im e dojdeno da lezat tuku im se zivejt na lugjeto. A i realno ima solidna masa od populacijata vo RSM koja bez Problem se soglasuva so promenata. Toa se Nemakedoncite i partiskite botovi koi prifakaat sve od SDS i DPNE pa i promena na ime.

Ako sme veke kaj temata promeni: Ovie od LBGT sto si promenuvaat polovi i drugo. Aj sto se marginalna grupa i kolateralna steta na prirodata, kako najdoa da go kritikuvaat Hristijanstvoto a ne na primer Islamot? Sepak Hristijanski drzavi se tie sto im dozvoluvaat da pravat toa sto go pravat. Vo islamski drzavi ke visea veke. Ili nemaat jajca (ako ne gi otsekle veke) da go napadnat islamot znaekji deka vo takov slucaj moze i nekoj so bomba da naletne?
 
Последно уредено:
Член од
18 јули 2018
Мислења
521
Поени од реакции
1.842
Ајде ајде, без многу мерење кој поревносно лепи плакати и пострасно пуши курови во штаб, кога и онака знаеме дека станува збор за една до една и пол партија, па нема потреба тука да се глуми некое комуњаро-вмровско ривалство и треба да се збори за реалните проблеми. Ама ќе се научите вака или онака, кој се не се научил и не станал нормален човек, па партиски ботови ли е проблем.
 
На врв Bottom