Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

 • ВМРО-ДПМНЕ

  Гласови: 51 18,8%
 • СДСМ

  Гласови: 32 11,8%
 • ЛЕВИЦА

  Гласови: 48 17,6%
 • БЕСА

  Гласови: 0 0,0%
 • ДУИ

  Гласови: 7 2,6%
 • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

  Гласови: 1 0,4%
 • ДПА

  Гласови: 0 0,0%
 • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

  Гласови: 4 1,5%
 • ИНТЕГРА

  Гласови: 7 2,6%
 • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

  Гласови: 1 0,4%
 • Некоја друга

  Гласови: 7 2,6%
 • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

  Гласови: 114 41,9%

 • Вкупно гласачи
  272
Член од
18 јули 2018
Мислења
608
Поени од реакции
2.118
Во Македонија се плаќаат најскапите патарини во регионот

Па нормално ебате, е не, ќе се ебаваме тука со вињетки и што ти јас знам таму, срања некои. А и треба да се трошат парите некако, ќе се стискаме тука за 3-4 патарини на 200 км. Само да се јадело гомна за нешто... Никако не може човек да му удоволи на народов.
 

Наќо Скопски

Поручуе
Член од
3 април 2017
Мислења
4.802
Поени од реакции
8.768
Зашто бе мора одма некој да рипне во одбрана на Грујо на секоја тема? Каква врска има сега партијата и политиката со видео доказ на некоја вработена во судот? Пишуваат и за неа, и за него. Само мене не ми е нешто скандалозно, ова е само доказ како функционира системот наш.
Што ако сега оваа судијка или што и да работи таму е член/поддржувач на ВМРО-ДПМНЕ?
Комшијана мој нема ниту една партија (сончоглед е), вработен во УЈП, за 3 години купи два стана и 3 коли.
Мито од 6.500 е за вакви некои пилиштарци кои одма ќе го јадат, гледај дури не ни знае да препознае дали ја снимаат. Локалните рекетари зимаат повеќе јбт.
Вредносните мита никогаш нема да ги има на камера.
Никој не го брани Грујо,пробуваат да те вратат во сегашново време.Покушаваат да ти објаснат дека Заев три години е власт,ти текнува?Те одглавуваат од 2016 та година
А ако ти е целта да те вработат у трговски на рампа тогаш ти е оправдано
 
Член од
23 март 2015
Мислења
6.559
Поени од реакции
1.619
Никој не го брани Грујо,пробуваат да те вратат во сегашново време.Покушаваат да ти објаснат дека Заев три години е власт,ти текнува?Те одглавуваат од 2016 та година
2 години е Заев на власт.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.693
Поени од реакции
2.142
Никој не го брани Грујо,пробуваат да те вратат во сегашново време.Покушаваат да ти објаснат дека Заев три години е власт,ти текнува?Те одглавуваат од 2016 та година
А ако ти е целта да те вработат у трговски на рампа тогаш ти е оправдано
Јас си заминав уште од времето на Грујо. Страшно лош период.
Сега од кога го сменија, исти курац. Еден чекор напред, три назад.
А незнам зашто упорно потсеќам на сдсмовец, кога никогаш немам гласано ниту поддржано партија и сум секогаш објективен. За разлика од тебе и пар други фаци тука кои се со лавот на челото.
 

Наќо Скопски

Поручуе
Член од
3 април 2017
Мислења
4.802
Поени од реакции
8.768
Јас си заминав уште од времето на Грујо. Страшно лош период.
Сега од кога го сменија, исти курац. Еден чекор напред, три назад.
А незнам зашто упорно потсеќам на сдсмовец, кога никогаш немам гласано ниту поддржано партија и сум секогаш објективен. За разлика од тебе и пар други фаци тука кои се со лавот на челото.
Таму на рампа си исто?
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
476
Поени од реакции
1.316
Што комплекси овој Грујо им набил на овие да се чудиш. 2 ипол години слушаме како смарате за истиот,а со прст не мрднавте за народот (Македонскиот), туку контра него.Времето ви тече:(
 
Член од
23 март 2015
Мислења
6.559
Поени од реакции
1.619
Ок уставнику
Во секое време, жабару.[DOUBLEPOST=1560168805][/DOUBLEPOST]
Ова пописов што го најавуваат, ќе биде за албанскава дијаспора, или за жителиве на земјава? :icon_lol:
За жителиве, плус алб дијаспора. Мора процентите да се како што треба. ;)
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
939
Поени од реакции
761
Поделбата на Македонија е на маса од 1992г. некогаш се интензивира некогаш оди побавно.
Веројатно сметат дека сега му е мајката, сакат да ја прескокнат фазата со кантонизација, или пак се оди со максималистички барања за да се оствари веќе планираната федерализација. Ако го следат расположението, и на форумот е во главно такво, на Северџаните, тогаш истакнување на барањето за трета арнаутска држава (во составот на САД) е сосема изгледно. (армија не постои, полиција криминализирана, правосудство длабоко во криминал и корупција, безбедносен систем-служби разбиени, институции нефункционални, Македонците длабоко пасивизирани и апатични -подобра ситуација за поделба здравје!)

2 години е Заев на власт.
Ѓорѓи не цепидлачи.
2 години ама тоа што ЗЗ-топ направи за две години некои не можат да го направат ни за 200 години!

Што комплекси овој Грујо им набил на овие да се чудиш. 2 ипол години слушаме како смарате за истиот,а со прст не мрднавте за народот (Македонскиот), туку контра него.Времето ви тече:(
Не ќе да е така, тој ЗЗ со неговите прво административно го избриша македонскиот народ, таков народ Македонци според нормативниот акт НЕ ПОСТОИ, постојат само Северџани.
Затоа не може да се обвинува дека не сторил ништо за Македонците, стори многу само тие ... Македонците се неблагодарници и неписмени и глупи и овци итн итн носители на суверенитетот на Северџистан се Северџаните, Македонците иако постојат немаат своја држава не се конституитивен елемент на северџистан итн итн
 
Член од
23 март 2015
Мислења
6.559
Поени од реакции
1.619
Ѓорѓи не цепидлачи.
2 години ама тоа што ЗЗ-топ направи за две години некои не можат да го направат ни за 200 години!
Не „цепидлачам“. Не спорам за тоа што го направил, ама битна е разликата 2 или 3. Да е 15 или 16... „мање-више“.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.932
Поени од реакции
5.472
https://www.mkd.mk/makedonija/skopje/otkaz-za-rabotnikot-koj-frli-otpad-vo-rekata-vardar?fbclid=IwAR3dfBXD-b57puJnFV-cftfbsIZIjNGjJH8tux1D_Tvp0eTUHinnF9ErpIQ

Wow, каков успех е ова за твитер заедницата. Срушија режим со тастатура и избркаа човек од работа што пази работи во ЈКП. Браво секоја чест. Од денес Вардар е почист благодарејќи на овие неш јебат фаци.
 
Член од
24 јули 2018
Мислења
21
Поени од реакции
62
Wow, каков успех е ова за твитер заедницата. Срушија режим со тастатура и избркаа човек од работа што пази работи во ЈКП. Браво секоја чест. Од денес Вардар е почист благодарејќи на овие неш јебат фаци.
Ако, за памет за другите.
А и отказ му е малку... за мене ова е полошо одколку таа што зема 6500 евра мито. Кога можам јас, обичен граѓанин, да си го враќам отпадот во кесиња дома кога одам на излет, можат сите ѓубриња да го прават истото... А некој "ѓубраџија", да видам да расфрла ѓубре, да е легално, би го отепал на лице место...
 
Член од
11 јуни 2015
Мислења
240
Поени од реакции
299
На врв Bottom