Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

 • ВМРО-ДПМНЕ

  Гласови: 64 19,0%
 • СДСМ

  Гласови: 41 12,2%
 • ЛЕВИЦА

  Гласови: 58 17,2%
 • БЕСА

  Гласови: 1 0,3%
 • ДУИ

  Гласови: 8 2,4%
 • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

  Гласови: 1 0,3%
 • ДПА

  Гласови: 0 0,0%
 • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

  Гласови: 5 1,5%
 • ИНТЕГРА

  Гласови: 8 2,4%
 • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

  Гласови: 3 0,9%
 • Некоја друга

  Гласови: 9 2,7%
 • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

  Гласови: 139 41,2%

 • Вкупно гласачи
  337
Статус
Затворена за нови мислења.

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
9.528
Него шо е ова со пописот?
-Ќе можело онлајн а?
-Доволно ќе било да имаш бавча во Северџанија, за да попишеш 25 роднини?
-Сега почнува падот
абе од кај ти е информацијава? Ако е точно ова, треба цела влада инстантно, не Бардовци, туку Демирхисар....
 
Член од
24 март 2010
Мислења
12.172
Поени од реакции
16.884
Непримањето во МНР на шарениве куртони, либерали, самопрогласени интелекуалци, млади доктори на науки и меѓународно успешни преведувачи од летни кампови е убедливо најдобрата одлука на било која институција раководена од СДСМ откако се на власт.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
9.528
ПО ДВОДНЕВНИОТ СОСТАНОК ВО СКОПЈЕ

Македонските и бугарските историчари се договорија за античкиот период, за Гоце Делчев од септември

Препораките до двете влади за периодот на антиката за учебниците од петто одделение во бугарскиот образовен систем и за шесто во македонскиот образовен систем се усвоени на состанокот на Мешовитата македонско-бугарска експертска комисија што вчера и денеска се одржуваше во Скопје.


Се собрал светиот синод на високосвештенството на Историја... ќе смислуваат нова догма...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.641
Поени од реакции
3.205
Груевски се сретнал во стан на Кинези со државен секретар од МНР на Унгарија

https://www.mkd.mk/makedonija/politika/gruevski-se-sretnal-vo-stan-na-kinezi-so-drzhaven-sekretar-od-mnr-na-ungarijaПа се смешка бе крвта паторска да му ја ебам.
Ако некогаш се врати во Македонија и добие функција а не затвор, мамето да ви го ебам на сите што ќе гласате за него или за партијата што ќе го поддржи.
Вие црнчете по 10 саати за 600 денари, а братот ќе си иде по забави и вака ќе го возат во џипче а од работни часови нула.
Па ти прв ќе излезеш да го гласаш. Баш таквите како тебе што викаат дека нема да го гласаат, ќе го гласаат.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.975
Поени од реакции
7.078
абе од кај ти е информацијава? Ако е точно ова, треба цела влада инстантно, не Бардовци, туку Демирхисар....
Ќе се попишува секој кој има матичен број. Доволно е на попишувачот да му се дади матичниот број, и без обзир дали е тука или не...ќе биде попишан
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
1.187
Поени од реакции
2.011
:facepalm:

Тоа е тоа.
Место воопшто да не гласаш, ти пре за Грујо, зашто нели...мора да се гласа.
problemot vo aktuelnata situacija e sto ako ne glasas isto e ko da glasas za zajko. dodaten problem e sekako sto alternativite vo najdobar slucaj se samo pomaloto zlo. toa e, se raboti za drzava vo koja ustvari ima samo dve (makedonski) partii bidejki nikoja druga ne e sposobna da soberi dovolno narod za da bide vistinska konkurencija. zaradi toa kratko kazano vo sekoj slucaj glasas ili za SDSM ili za VMRO, duri i koga ne glasas (togas tvojot glas go davas na momentalno popopularnata partija).
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.376
А муртинското копиле Заев ? Ве молам ваш став за него?
Лик на кој трчилажењето му е константна особина...Небитно ја ли на BBC, ја ли на МРТВ.

Најтрагично е тоа што никој од негојте нејќе да му укаже на таа „маана„, иако е предмет за исмејување, што во Севердонија, што кај нашите соседи.
 
Член од
5 август 2017
Мислења
698
Поени од реакции
855
супер, одма да им се даде согласност, нека ги носат и северѓаните со нив, да се излечи еднаш за секогаш смртоносниот рак.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
3.030
Поени од реакции
4.171
На Бујар му е сериозно климав кредибилитетот кај сите партии. И нормално како секоја просечна потрочена политичка личност преминува на „план Б“ и пробува да се издигне од пепелта со „повисоки каузи“.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
2.668
Поени од реакции
4.917
https://m.mkd.mk/makedonija/sudstvo/koruptivno-sudstvo-6500-evra-za-promena-na-presuda-video
Еу одвај чека да прими "држава" како нашата лабаво 6500 евра.

Леле кренавте фама божем 65.000 ЕУР земала.
Ова не е ништо ново. Од кога се збори дека само со пари се поминува во суд. Само сега има видео доказ за сето тоа.
Се надевам само дека нема да и смислат некоја причина за да не лежи воопшто. А познавајќи дека таму сите се знаат еден со друг, можна опција е.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
4.056
Поени од реакции
13.073
Леле кренавте фама божем 65.000 ЕУР земала.
И ја тоа се нервирам од сабајле. Наместо да пишуваат за паторот дека бил виден на некоја забава во Унгарија, тие земале ми дигаат фама и дефокусираат народ за некоја судијка што зела 6500 евра мито. Клошари. 6500 евра пара ли е бе!?
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
2.668
Поени од реакции
4.917
И ја тоа се нервирам од сабајле. Наместо да пишуваат за паторот дека бил виден на некоја забава во Унгарија, тие земале ми дигаат фама и дефокусираат народ за некоја судијка што зела 6500 евра мито. Клошари. 6500 евра пара ли е бе!?
Зашто бе мора одма некој да рипне во одбрана на Грујо на секоја тема? Каква врска има сега партијата и политиката со видео доказ на некоја вработена во судот? Пишуваат и за неа, и за него. Само мене не ми е нешто скандалозно, ова е само доказ како функционира системот наш.
Што ако сега оваа судијка или што и да работи таму е член/поддржувач на ВМРО-ДПМНЕ?
Комшијана мој нема ниту една партија (сончоглед е), вработен во УЈП, за 3 години купи два стана и 3 коли.
Мито од 6.500 е за вакви некои пилиштарци кои одма ќе го јадат, гледај дури не ни знае да препознае дали ја снимаат. Локалните рекетари зимаат повеќе јбт.
Вредносните мита никогаш нема да ги има на камера.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom