Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Нuкола, 12 декември 2016.

?

Дали оваа Влада заслужува уште еден мандат?

Анкетата е активна до 27 јули 2019 во 19:42.
 1. Да.

 2. Не.

Резултатите може да се погледнат само после гласање.
 1. Morbio Inferiore

  Morbio Inferiore

  Член од:
  28 август 2009
  Мислења:
  539
  Допаѓања:
  337
  Дали се невини или не, стварно не сум доволно запознаем за да коментирам (мада мислам на 1 или 2ца им беше најдена и ДНК во Опелот, осим ако не е наместено и тоа - според тебе).

  Но, ајде да кажеме невини се. Дали ако беа вистинските во затвор, ладнокрвни убијци, повторно ќе се протестираше и ќе баравте да бидат пуштени на слобода? Пред да одговориш, чекај да ти кажам - Да, зошто увек нешто ви смета.

  Си браниш идеали, си браниш народ, те разбирам до некаде. Али еве, и ти разбери ме мене а и голем број на мои сограѓани. Не ве мирисаме бе другар, неможеме со вас да живееме.. Нема ни да живееме. Ова на Тв што го има е само мачкање очи..

  Имав пишано предходно, ако не си ме прочитал.. Неможам да живеам со лица кој палат знамиња на држава која ги рани - моја држава, пцујат народ кој ги примил со отворени раце и им дал кров над глава (да не ти е Македонија нема да постоевте бе свесни ли сте?), плукаат по се што е Македонско, свират на химна и го др*аат на споменици на терористички групи кои убиле Македонци.. Го величат знамето и химната на туѓа држава која нема никаква поврзаност нит историја со мојата, намерно провоцираат на верска основа со градење на 534564654 џамии кај им се посака, во секое време, провоцираат со звукот/разгласот (од Чаир до Аеродром се слушаат секое сабајле).. Ако почнам да ти набројувам братче, 2 дена ќе ми треба.

  Сума сумару, треба да разберете дека ова е Македонија. И тачка. Почитувај ја државата и мојот народ, па тогаш ќе добиете почит и од нас.
  пс: ништо лично :D
   
  На GoRkas o.O, stratUs, MIKI1 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Melech

  Melech

  Член од:
  15 февруари 2019
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  319
 3. Solaire of Astora

  Solaire of Astora

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  3.138
  Допаѓања:
  7.685
  Од денешна перспектива, зашто бев мал кога ДПМНЕ дојдоа на власт 2006. година, покрај тоа што и ебаа мајка и све остало на државата, можам на Груевски и компанија да им замерам што не ги закопаа за сва времена комуњарите ( ма да тоа требаше Љубчо да го направи '98.). Дефинитивно најодвратни створови од обичен народ кој ги подржува па се до највисоките ешалони во власта.
   
  На Gag, INDIJANEC123, Igorcemk и уште 11 други им се допаѓа ова.
 4. BilboBaggins

  BilboBaggins

  Член од:
  1 март 2010
  Мислења:
  5.225
  Допаѓања:
  7.923
  Поинтересни беа Јанко и Миленко за расправање, гревота е да се дебатира со бабава во состојбата во која што е :(
   
  На Gag, Dimitar171, Darklady и уште 8 други им се допаѓа ова.
 5. Таксист

  Таксист

  Член од:
  23 мај 2019
  Мислења:
  226
  Допаѓања:
  160
  Да не си лекар? на која баба мислиш?
   
 6. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  8.002
  Допаѓања:
  2.311
  Браво за постот. Се убаво му објасни како што треба.
   
  На Morbio Inferiore му/ѝ се допаѓа ова.
 7. puno

  puno

  Член од:
  25 март 2012
  Мислења:
  5.652
  Допаѓања:
  2.083
  Тоа е минато веќе за таа партија, гласав за неа затоа што барем јас верував дека е реформирана.
  Еднаш може да се лажам, ама втор пат нека им е со среќа. Имаат уште мандат, ќе видиме.
  --- Споено дупло мислење, 5 јуни 2019 ---
  Пробав да одам да се прегледам ама имаше ептен гужва, приоритет им даваат на масновнава хистерија, изгледа има и епидемични особини.
   
  Последно уредено: 5 јуни 2019
 8. zurich

  zurich

  Член од:
  18 јули 2018
  Мислења:
  310
  Допаѓања:
  1.181
 9. Inglourious Basterd

  Inglourious Basterd

  Член од:
  24 март 2010
  Мислења:
  10.828
  Допаѓања:
  13.153
  Провери си на каква функција е денес човекот за кој Гордана и Сашо зборат дека го водел случајот без докази и со изнудени признанија.
   
 10. jamajka

  jamajka mode: Calm

  Член од:
  28 април 2007
  Мислења:
  8.850
  Допаѓања:
  6.520
  Има да, има нешто... убијците беа пуштени на слобода поради политички дил... пошто на вашиот народ му било важно тие убијци да се на слобода, пошто за возврат му дадоа колку гласови на Заев? 60.000 80.000???

  Трговијата со гласови и не е толку страшна колку што е страшно дека се дилале за фанатички убијци, поврзани со терористички исламски фундаментализам. И еве згора на тоа ти го правдаш чинот, иако новото обвинение е исто со претходното......

  колку да не се чудиш зошто вашиот народ се генерализира....
   
  На TITTANIK му/ѝ се допаѓа ова.
 11. puno

  puno

  Член од:
  25 март 2012
  Мислења:
  5.652
  Допаѓања:
  2.083
  За тој случај па и за многу други не е виновен само еден човек, системот беше покварен. Сега верувам дека ќе се смени.
  Добар чекор е Сопот, има и други случаеви за кои се знае дека со изнудени признанија се осудени.
   
 12. Darling

  Darling

  Член од:
  5 јуни 2009
  Мислења:
  6.803
  Допаѓања:
  8.904
  Si otisol na gresno oddelenie, epidemijata za morbili e na zarazno, ti si za nervno.
   
  На Wacky87 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Botko

  Botko

  Член од:
  6 мај 2018
  Мислења:
  432
  Допаѓања:
  604
  Да ги закопаа комуњарите, сигурно Левица ќе ја бутнеше фамилијата од власт.

  Или зашто комуњарите ќе беа закопани за сва времена, фамилијата ќе си беше на власт уште сто години и тек тогаш ќе осетеше што е болка на секој план што можеш да си го замислиш и Зајко со се' сите будалштини на оваа власт ќе ти беше утопија.

  Или не со го испланирал сценариово до таму?
   
  На Avenger99 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. puno

  puno

  Член од:
  25 март 2012
  Мислења:
  5.652
  Допаѓања:
  2.083
  Викаш поголеми се шансите оваа држава да ослободи убијци отколку да затвори невини?
  Математикава за пазарот на гласови ти е патетика, нема шанси да добие толку албански гласови колку што ќе изгуби македонски ако го злоупотребил случајов за пазарење и убијци пуштил дома.

  На крај на денот тој е *ваш*, македонец (цела партија) кој злоупотребува трагичен настан, и по митинзи самиот вика дека невини лежат по затвори, навестува шокантни вести за Смилковско. Албанците не го тераа за ова да ветува. И не само албанците му поверуваа.
  Јас мислам дека вмро ги услови токму со овој случај, па тие му дадоа се, од локални, па парламентрани, па претседателски, па уште и пратеници му дадоа, сигурно ќе победи и другите парламентарни токму заради овој договор.
  Како е можно ова да го знаеш?
   
 15. Solaire of Astora

  Solaire of Astora

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  3.138
  Допаѓања:
  7.685
  Единствено ми останува да се надевам дека во таква ситуација би се изродила некоја втора опција, како опонент на ДПМНЕ, без разлика дали би била десно или лево. Ова нашево нема спас, само ликови се менуваат.
   
  На fatigoova му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: