Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Де па вие што имате толку протил лгбт популацијата. Па голем дел од парите кај нив се. Најголеми трошачи се.
Ете ќе ја направат Македонија сега земја за геј туризам и еден куп пари ќе влезат во државата. Повеќе трошат овие лгбт неголи пензионерите дпмне што ги носеше.
Ете Охрид и така пуст е сите, се иселија, може да се направи балкански центар на лбгт заедницата.

:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Немам против.
Како рече Тошо од К-15: „Колку поише педери, толку поише женски за нас.“
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.395
Поени од реакции
7.840


Ас искам да питам като това б'лгарскиот конзулат в'в Битола го нема знамето на Република Македонија а е земја домаќин?
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Де па вие што имате толку протил лгбт популацијата. Па голем дел од парите кај нив се. Најголеми трошачи се.
Ете ќе ја направат Македонија сега земја за геј туризам и еден куп пари ќе влезат во државата. Повеќе трошат овие лгбт неголи пензионерите дпмне што ги носеше.
Ете Охрид и така пуст е сите, се иселија, може да се направи балкански центар на лбгт заедницата.

:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Нук куптој

Ќе се продаваат розовки кечиња, со нежна ко пајажина тантела, од вредните рачиња на Мотумбо Голдпени[DOUBLEPOST=1558354298][/DOUBLEPOST]


Ас искам да питам като това б'лгарскиот конзулат в'в Битола го нема знамето на Република Македонија а е земја домаќин?
Па не постои Македонија
Плус дипломатски идентитет на сувереност
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.395
Поени од реакции
7.840
Па не постои Македонија
Плус дипломатски идентитет на сувереност
Article 20 of the Vienna Convention on Diplomatic Relations of 18 April 1961 (Federal Law Gazette 1964 II, p. 959 ff.) allows every sending state to display flags at its diplomatic missions in the receiving state: “The mission and its head are authorized to display the flag and the sovereign symbols of the sending state at the mission, the residence of the head of mission and his or her vehicles”. The sending state determines how and in what form this is to be done.

Article 29 of the Vienna Convention of 24 April 1963 on Consular Relations governs the use of national flags (Federal Law Gazette 1969 II, p. 1587 ff.), which states “(1) The sending state shall be entitled to use its national flag and coat of arms in accordance with this article in the receiving state. (2) The national flag and coat of arms of the sending state may be displayed on the building in which the consular post is located, and at its entrance; at the residence of the head of the consular post and on his or her vehicles when on official business. (3) When exercising the rights granted by this article, the laws, other regulations and practices of the receiving state shall be taken into account.”
Не ми се верува дека имаат законски право да истакнат еден куп знамиња без тоа на земјата домаќин. Само кај нас тие шо се платени за спроведување на правото или веќе имаат или чекаат бугаристански пашапорти :icon_lol:
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Не ми се верува дека имаат законски право да истакнат еден куп знамиња без тоа на земјата домаќин. Само кај нас тие шо се платени за спроведување на правото или веќе имаат или чекаат бугаристански пашапорти :icon_lol:
Не знам дали треба да се истакне знаме на домаќинот (не ми се верува), ова е територија на Бугарија и се истакнати бугарското знаме и знамињата на НАТО и ЕУ, организации каде што припаѓа. Чудно ми е што има и на НАТО, и на ЕУ. Ама на државата домаќин не ми се верува дека треба. Впрочем, веројатно има меѓународни правила.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Во цела западна Македонија се вадат Македонските знамиња.
Само на едно сугерира ова...
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.395
Поени од реакции
7.840
Не знам дали треба да се истакне знаме на домаќинот (не ми се верува), ова е територија на Бугарија и се истакнати бугарското знаме и знамињата на НАТО и ЕУ, организации каде што припаѓа. Чудно ми е што има и на НАТО, и на ЕУ. Ама на државата домаќин не ми се верува дека треба. Впрочем, веројатно има меѓународни правила.
Mn tocno e ova.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.163
Де па вие што имате толку протил лгбт популацијата. Па голем дел од парите кај нив се. Најголеми трошачи се.
Ете ќе ја направат Македонија сега земја за геј туризам и еден куп пари ќе влезат во државата. Повеќе трошат овие лгбт неголи пензионерите дпмне што ги носеше.
Ете Охрид и така пуст е сите, се иселија, може да се направи балкански центар на лбгт заедницата.

:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Poke pari ima od turisti od Katar, S.Arabija, Emiratite itn, itn. Neka go napravat Ohrid meka na balkanot pa neka im idat na adjilak. Ili vtor Erusalim veke kako sto se narekuvaat ama nekako zaboravaat deka i tamu ima djamii i toa taka ubavi velelepni, a ovde bozem im precele. E sega nema i jare i pare.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Немам против.
Како рече Тошо од К-15: „Колку поише педери, толку поише женски за нас.“
Не ќе е баш така. Навистина ќе има повеќе женски, ама тие (за жал) ќе бидат ЛЕЗБЕЈКИ. Крајниот сооднос останува ист.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не ќе е баш така. Навистина ќе има повеќе женски, ама тие (за жал) ќе бидат ЛЕЗБЕЈКИ. Крајниот сооднос останува ист.
Е па топ бе, исто како во порнич ќе ви биде. Облечете се како водоводџии и чук чук по врати.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.901
Поени од реакции
17.547
Многу ми се јаки ликовите кои пцуат по ЛГБТ у стилот "каква парада бе ќе ги скршиме" а на парадава нема да има ниеден контрапротест какви што имало во Белград,Солун,Стамбол итн.Можете да слушате србски турбо фолк и да дркате на Ѕвезда и Партизан па и да глумите србомани ама џабе коа ги немате нивните муда да направите такво нешто.Нема протест што Македонече не го растурил(ама од седење на софра или возење во такси)
Инаку за оние кои беа радосни поради Северна Македонија и ЕУ( ако уште има такви кои веруваат дека ќе влеземе во ЕУ) свесни ли сте дека бевте ебани за овие две години како шо беше народот кој му веруваше на Грујо за цела таа една деценија негово владеење.Не зборувам за ботови кои се вработија за 200 евра туку оние кои давате ги подржувате политиките на ова зло само затоа што сте не го сакавте Груевски.Ги осакативте вашите деца за секогаш и нивната иднина во Македонија.
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Ja ne znam dali se seriozni ovie so "severdjani" komentarive ili trolaat?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom