Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Нuкола, 12 декември 2016.

?

Дали сте за влез во НАТО и потенцијално ЕУ - по цена да се промени името на државава?

Анкетата е затворена 17 август 2018.
 1. Да.

  27,6%
 2. Не.

  72,4%
 1. Middle Distance Runner

  Middle Distance Runner

  Член од:
  11 јули 2008
  Мислења:
  3.542
  Допаѓања:
  1.473
  Ah gzle edno, brani se sea malce da vidis kako e. Ama valjda svakja deka kolku poise se brani tolku poise se dozakopuva.

  Hah, pa zemal stail na fb tamu izvadil nekoj clen od zakon deka snimkata bila nezakonski pribavena. Oh more, vilica ti se izmesti od shmrkanje, pocna da dtkas kako retardirano dete, snimkata bila nezakonski pribavena. Idi baraj go sea taxistot sto te snimal. Podmolni stvorenja trenirani samo i edinstveno da manipuliraat narod. Abe bi gi fatil eden po eden bi gi strelal so lak i strela, mamiceto mamino
   
  На stratUs, k0k014, Корто Малтезе и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Паланчански

  Паланчански ГРЕбач

  Член од:
  12 јануари 2008
  Мислења:
  424
  Допаѓања:
  87
 3. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  5.320
  Допаѓања:
  3.939
  Сниман е од таксист....а дали е кокаин или лесно е за проверка. Како што кажува и Тортески нека си се пријави за тест...па да видиме после

  На мој другар што му фатија еден џоинт....па го јадеше стапот. И да е масло од канабис, се знае каде се купува-апотека. Овде е недозволено тргување и тоа е кривично дело
  И за ова гојдово....незнам кој не му се сити оти се лизна ваква финта. од ароганцијата си пати абдалот
   
  На stratUs, Sasa Ilic, teneke и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. SK-92

  SK-92

  Член од:
  11 октомври 2010
  Мислења:
  616
  Допаѓања:
  462
  Pola za 2.500 ne e losh dil.
   
 5. zurich

  zurich

  Член од:
  18 јули 2018
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  274
  [​IMG]
  :pos::pos::pos:

  Леле леле и другите коментари, некако ги снема убавите луѓенца, а се накотија штабски ретарди. Па уште им лајкнува гревчето.
   
  Последно уредено: 15 мај 2019
  На TITTANIK, stratUs, Sasa Ilic и уште 19 други им се допаѓа ова.
 6. Ryan Giggs

  Ryan Giggs tearing you apart since 1991

  Член од:
  27 мај 2009
  Мислења:
  9.099
  Допаѓања:
  12.342
  Чим овој го брани значи дека е 100% вистина.
   
  На stratUs, Sasa Ilic, Ѓорѓи Н. и уште 4 други им се допаѓа ова.
 7. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  7.760
  Допаѓања:
  2.188
  Како не сфаќате дека сдс сами си ги прислушкуваат своите и си ги објавуваат во јавност...:pos::pos:
  Павле е првиот на "метлата" на Зајко.
   
 8. Рудници и

  Рудници и ООЗТ Рудници и железарница - Скопје

  Член од:
  9 декември 2009
  Мислења:
  11.215
  Допаѓања:
  16.219
  А јас пак си мислев дека не постојат совршени луѓе.Безгрешни.
  Screenshot_20190515_193527.jpg Screenshot_20190515_193515.jpg
   
 9. zurich

  zurich

  Член од:
  18 јули 2018
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  274
 10. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  76.593
  Допаѓања:
  158.436
  Прееска таман да сликам ми се запали зелено. Маж и жена со две деца питаат, им заврши смената, седнаа и кутија Малборо извадија :pos: куп пати и полиција правела рација и им вадела евра под перници ама џабе кога нема кој да го спроведе законот.
   
  На stratUs, Sasa Ilic, Корто Малтезе и уште 6 други им се допаѓа ова.
 11. BilboBaggins

  BilboBaggins

  Член од:
  1 март 2010
  Мислења:
  5.187
  Допаѓања:
  7.821
  Zivotot e trkalo, nekogas si gore, a nekogas si dolu - Paulo Koelo

   
  На Sasa Ilic, Avenger99, Корто Малтезе и уште 5 други им се допаѓа ова.
 12. Solaire of Astora

  Solaire of Astora

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  3.029
  Допаѓања:
  7.343
  Трагично има доста тука, трагично е ако навистина дозволиш еден таксист да те снима а ти како најглуп збориш ( а пратеник си, знаеш дека те знаат) , збориш у грамажа и пари, уште потрагично е на сред фејсбук да објавиш дека си учествувал во купопродажба на забранети супстанци. Абе каков коњ, дури не ми се верува.

  Колку што пратам некои дечки на фб, уште пред 3 месеци пишаа дека ќе има нови бомби од април. Ај не е април, мај е. Така да верувам уште ќе слушаме све и свашта.
   
  На stratUs, Sasa Ilic, Gag и уште 10 други им се допаѓа ова.
 13. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  11.396
  Допаѓања:
  5.286
  На stratUs и Наќо Скопски им се допаѓа ова.
 14. Solaire of Astora

  Solaire of Astora

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  3.029
  Допаѓања:
  7.343
  Кокаинот се моча за 48 саата, макс 72. Така да тест ништо не значи. Сака некој овде да ми каже дека не знаел дека Павле се рокал со линии? Една емисија ми е доволна да го видам дека лом се праи. Е сеа може амфас праел порано, сеа кока и така, еволуција.
   
  На Sasa Ilic, Корто Малтезе, gjoko-mkd и уште 6 други им се допаѓа ова.
 15. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  11.396
  Допаѓања:
  5.286
  разговорот е снимен пред неколку месеци, но се пушта сега кога тој како претседател на комисијата за мандатно имунитетни прашања треба да закаже расправа за одземање на мандатот на Никола Груевски, поради 6-месечното отсуство по бегството од Македонија.
  ...
  кој к*р овој моронов Лапрда, НЕ Е притворен па да не може да закаже расправа... па место Груки од пратеничката листа на дпмне ДРУГ ќе биде пратеник...
  Всушност се пушта разговорот сега, ама во врска со МЕТЛАТА...:icon_mrgr:
   

Сподели преку: