Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

 • ВМРО-ДПМНЕ

  Гласови: 64 19,0%
 • СДСМ

  Гласови: 41 12,2%
 • ЛЕВИЦА

  Гласови: 58 17,2%
 • БЕСА

  Гласови: 1 0,3%
 • ДУИ

  Гласови: 8 2,4%
 • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

  Гласови: 1 0,3%
 • ДПА

  Гласови: 0 0,0%
 • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

  Гласови: 5 1,5%
 • ИНТЕГРА

  Гласови: 8 2,4%
 • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

  Гласови: 3 0,9%
 • Некоја друга

  Гласови: 9 2,7%
 • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

  Гласови: 139 41,2%

 • Вкупно гласачи
  337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 март 2011
Мислења
18.889
Поени од реакции
40.189
Тие шо имаат поданички менталитет сменија боја(некои и предвреме сменија, више имаат искуство) и си молчат, или вршат пацификација дека е во ред да се воведе двојазичност, да се промени име, да се примат мигранти, државата дека прекина да се задолжува, дека педери треба да маршираат на улиците итн.
Абе собери сила и храброст и напиши, да му ебам се на Гвујо што направи армија од буџетари со договори на наеопределено време кои не можеш да ги отпуштиш од работа. Речи еднаш така, олесни си ја душата, не ти може Гвујо повеќе ништо.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
1.757
Поени од реакции
3.560
Абе собери сила и храброст и напиши, да му ебам се на Гвујо што направи армија од буџетари со договори на наеопределено време кои не можеш да ги отпуштиш од работа. Речи еднаш така, олесни си ја душата, не ти може Гвујо повеќе ништо.
Грујо не ми можел ништо, па ни сречко шојич сега...

Да им ебам се на оние курвите што ги создадоа грујо и сречко шојич, што се направиле/ќе направат за нив само да зимаат плата без работа, ебати фиромско/северномакедонскиот менталитет.

А за отпуштање од работа, не ги отпуштаат оти ќе им требаат за гласање, дури и ја зголемија бројката.
 
Последно уредено:
V

viktora

Гостин
Цел форум патриоти, ЕУ и НАТО непријатели, а една од најактивните теми на форумов е темата за бугарски пасош. Мајко мила.
Исто како Косово,после србите ние сме вториот омразен народ а они се тепаат за МК пасоши.
 
Член од
29 февруари 2016
Мислења
569
Поени од реакции
641
Уште се ин бомбиве?
А со што да се занимаваат. Ако вклучат мозок ќе треба тие своите да ги прашат каде се реформите, каде подобриот живот за сите, кај се 500 евра плата, каде е името. Ама така ќе летаат од штаб/платен список. А тие 200-300 евра не им се малку. Во која друга држава ќе земеш толку пари, а твоја работа е само десетина пати во денот на некој форум да напишеш Гвујо. Нема такво нешто никаде.
 
S

silmarillion

Гостин
Леле леле гушнати сдс и вмро на прием у амбасада па па па. Мизериите едвај чекаа да ги поканат на гага барбикју :) Како си ги дупи амерот свака част, а преку нив сака да ни докаже нас кое дно од морал сме, што не е ни далеку од вистината.

У меѓувреме додека горе нежно си се пипкаат Оливерците од двете “завојувани” страни, “алтернативата” Палчо, Филип Петровски и ноктарот бугарски бараа маса у Жапон кај да да гледаат фудбал. Комплетна мизерија.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.653
Поени од реакции
31.060
Што има да ни докажува амерот кога стопати досега е докажано, сликите од вчера само уште еднаш ептен убаво покажаа кој е врховен водач и каква сервилност владее во т.н „крем на општеството“, ќе изрецитираат сите по една америчка патриотска песничка, по едно ребро у тањирче и ај патот за дома
 
S

silmarillion

Гостин
Што има да ни докажува амерот кога стопати досега е докажано, сликите од вчера само уште еднаш ептен убаво покажаа кој е врховен водач и каква сервилност владее во т.н „крем на општеството“, ќе изрецитираат сите по една америчка патриотска песничка, по едно ребро у тањирче и ај патот за дома
Немој така сеа, ние сме еден прекрасен народ.
 
V

viktora

Гостин
Од каде па сега америте криви нели Грујо беше крив?Нели немаше сорос,странски служби,лепено сечено монтирано?Од кога #Бејлипушикур ви е крив.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom