Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 ноември 2013
Мислења
843
Поени од реакции
1.298
:cool::cool:
Уште бе мрчите?

:icon_lol:

Ајде за некој ден ќе ви помине, ќе се навикнете на новата ситуација, и се ќе заборавите.
Во голема заблуда си...
Ке помине и ова само тоа во право си , името нема да се смени , Грција ке не блокира пак , нема ЕУ и нема НАТО.
Ке помине..:cool:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.800
Поканата е на отворена од 2008, исто како и таа препораката за почеток за преговори.

Али сега за да се омекне народијата и да го прифати ебењето, мора поканата да се каже дека е “ставена на маса’’ и препораката да е “кристално чиста ’’, иако сите знаеме дека тоа се новите кованици од приучените пр гуруа набутани во Владата .
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.808
Поени од реакции
15.731
Лагите на Спасовски
https://www.faktor.mk/spasovski-ne-smeeme-da-dozvolime-da-ima-napad-na-policijata--ili-instituciite

а бргу ја заборави случката од почетокот на декември 2016 во турско маало Струмица... инспектори кои со налог уапсија нарко дилер беа претепани од толпата а полицијата ништо не превзема... никој не одговараше... дури лично Спасовски и началникот на МВР Струмица му ги симнаа лисиците на дилерот
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.091
Поени од реакции
15.952
https://sdk.mk/index.php/makedonija/mijalkov-se-povika-na-abolitsijata-od-ivanov-vo-tvrdina-target-za-masovnoto-prislushuvane/

Додека Мијалков се повикуваше на амнестијата од Иванов, останатите обвинети: Владимир Варелов (со чиј идентитет Грујевски избега од Македонија), Марјан Шумуликовски, Силвана Златкова, Васил Исаковски и Надица Николиќ само се погледнаа меѓу себе. Тие се изоставени од амнестијата на Иванов.
Театар Комедија :icon_lol:
 
Последно уредено:
Член од
24 април 2008
Мислења
10.503
Поени од реакции
11.570

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Од дрн дрн јариња во пу пу не важи магариња.

Каменос: Ќе направиме се за да спречиме ратификација на нацрт-договорот во Парламентот

Е_ати државата што нема една асална кладилница за политички облози, досега милионер ќе станев.
Трендо, гледај фудбал бе!
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.503
Поени од реакции
11.570
Трендо, гледај фудбал бе!
Обиди се да не ми реплицираш кога појма немаш што зборуваш.

Оваа реплика твоја е само уште еден доказ дека воопшто не ме познаваш, бидејќи кога би ме познавал барем малку, би знаел дека ни малку не сум љубител на фубдалот.

Но затоа сум љубител на снукерот, а првиот професионален турнир во снукер од новата сезона 2018/2019 започнува на - подетален опис на Интернет страницата кон која води наредниот линк:

https://forum.kajgana.com/threads/Снукер.11774/page-75#post-8393557
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Обиди се да не ми реплицираш кога појма немаш што зборуваш.

Оваа реплика твоја е само уште еден доказ дека воопшто не ме познаваш, бидејќи кога би ме познавал барем малку, би знаел дека ни малку не сум љубител на фубдалот.

Но затоа сум љубител на снукерот, а првиот професионален турнир во снукер од новата сезона 2018/2019 започнува на - подетален опис на Интернет страницата кон која води наредниот линк:

https://forum.kajgana.com/threads/Снукер.11774/page-75#post-8393557
Неќу да те познавам, Nма разлика!
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.360
Поени од реакции
19.911
ујдурма од сдш
Мижи да ти баам. Ова е сдс неспособност на дело и непознавање на македонскиот Устав а не ујдурма. Они можат да си пишат дека Муртино е главен град со потпис од ЗЗ. Тоа не значи во реалноста дека Муртино е главен град.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom