Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Нuкола, 12 декември 2016.

?

Дали сте за влез во НАТО и потенцијално ЕУ - по цена да се промени името на државава?

Анкетата е затворена 17 август 2018.
 1. Да.

  27,6%
 2. Не.

  72,4%
 1. Ѓорѓи Н.

  Ѓорѓи Н.

  Член од:
  23 март 2015
  Мислења:
  5.209
  Допаѓања:
  818
  Ако не знаеш човечки да разговараш, не пишувај. Што треба сега овде, да се навредуваме?
  --- Споено дупло мислење, 16 мај 2018 ---
  Богов се повлекува од кандидатурата за гувернер на НБРМ

  Ете, животот што дојде, продолжува. Нема врска стручност. Мора да е од „племето“.
   
 2. stipsburg

  stipsburg

  Член од:
  8 октомври 2007
  Мислења:
  4.644
  Допаѓања:
  8.442
  Хахахаха ова како у НБА, ова му е прстенот кога ја освои титулата со вмро. Сега треба втор да му дадат :ROFLMAO::pos:
   
  На THE-Boss, Avenger99, MSE и уште 11 други им се допаѓа ова.
 3. stratUs

  stratUs

  Член од:
  20 април 2012
  Мислења:
  1.345
  Допаѓања:
  1.681
  Можда не сме способни за своја држава ама,албанциве,грциве бугариве мислиш се способни за држава!?Па цело време си играат курташак со нас,сигурно да не беа пеериве грчки до сега ќе бевме и во НАТО и во ЕУ!Бугариве демек нешто поарни од нас па ги примија во ЕУ?Или албанезиве незнам кој дострел го направија во борба со корупцијата па сеа се во НАТО?Едно е јасно,до кај шо владеел Сулејман не барај асолен народ,се е то багра.5 века не се заебанција.
   
  На Spiegel и k0k014 им се допаѓа ова.
 4. Mikja

  Mikja

  Член од:
  3 април 2017
  Мислења:
  3.081
  Допаѓања:
  4.242
  Тв дуел ке имaлo,Мицкoвски-Зaев :facepalm: А дa биде трaгедијaтa пoгoлемa фрленaтa рaкaвицa нa Мицкoвски,Зaев јa прифaќaл у секoе време.:tvg:
  Пoсле двaтa дуелa пoмеѓу Љубчo и Брaнкo нa времетo,oвa ке биде у нaјмaлa рaкa дoсaднo зa гледaње.
   
  Последно уредено: 16 мај 2018
 5. oon

  oon

  Член од:
  3 ноември 2008
  Мислења:
  2.637
  Допаѓања:
  937
 6. k3b

  k3b

  Член од:
  17 декември 2010
  Мислења:
  2.549
  Допаѓања:
  3.989

  Види таму уште нешто да не е поскапено, не дрдори многу.

  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 7. Inglourious Basterd

  Inglourious Basterd

  Член од:
  24 март 2010
  Мислења:
  10.289
  Допаѓања:
  11.571
  Има, има и таму. Ист курац е цел Балкан, тој е менталитетот. Уствари тоа и не е толку клучен проблем.

  Франција, Британија, Холандија биле многу помоќни држави кога менталитетот им бил на искурчени селаци што одат, убиваат и земаат што сакаат отколку денес кога се фини и културни.

  Проблемот со нас е што ни за насилни не не бива. И во тоа сме фејк.
   
  На Avenger99, Darklady, Feisty и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. Almeida

  Almeida мрачна сила

  Член од:
  15 февруари 2015
  Мислења:
  5.118
  Допаѓања:
  10.282
  Го барав контра-„ставот“ на иреал по ова прашање и неговите искуства со Ханиоти, ама за чудо го нема.
   
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  74.532
  Допаѓања:
  150.744
  Трпение, дај му шанса, ќе искуца :icon_mrgr:
   
  На Almeida му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Almeida

  Almeida мрачна сила

  Член од:
  15 февруари 2015
  Мислења:
  5.118
  Допаѓања:
  10.282
  Кај да е, ќе го надмине Бајрон со „Странствувањето на Чајлд Харолд“....иде лето, сега од него ќе ги знаеме поединечно цените на гиро у секоја бутка у тоа селото.
  Важно „целадае“ и „да цркне муртинскиот што го даде името“.
   
  На NewForce и Ilumious им се допаѓа ова.
 11. Ѓорѓи Н.

  Ѓорѓи Н.

  Член од:
  23 март 2015
  Мислења:
  5.209
  Допаѓања:
  818
  Чибу. Неписмен. Најди на гугл каде се наоѓа Исланд.
   
 12. ВардарскиМКД

  ВардарскиМКД

  Член од:
  3 ноември 2009
  Мислења:
  1.341
  Допаѓања:
  2.407
  Читам деновиве по фејсбук, многу шарени куртончиња се жалат од поглаварот нивни дека се уште ги нема запослено у влада. Тогаш толку многу викаа дека заев не е позади тие протести за денес да си ги кажуваат сите случки и дружби меѓу нив. Многу се гласни дека они за ова не се бореле. Не бе наркомани, токму за ова се боревте, само сега ве чеша газето дека не е седнато у фотеља и ви е криво што Павле, Туфеѓџич и ИваННа си се наместија па заборавија на вас. Лајнари, шлајм и талог од опшеството сте и ќе останете. Боље да ве издркале.
   
  На A__, Igorcemk, petar.. и уште 9 други им се допаѓа ова.
 13. Ѓорѓи Н.

  Ѓорѓи Н.

  Член од:
  23 март 2015
  Мислења:
  5.209
  Допаѓања:
  818
  Тоа беа легендарни времиња. Сега веќе однапред знаеме што ќе се зборува. А и не се на исто интелктуално ниво. Заев ко селанче од нива е према Мицко.
   
 14. puno

  puno

  Член од:
  25 март 2012
  Мислења:
  5.351
  Допаѓања:
  2.017
  Зошто дискутабилен или занемарлив? А со злосторстава направени кон албанците?
  Албанците не плаќаат струја, не се самокритични, има натпревар нешто за стереотипизирање или што се случува?
  Треба на врата кај твојата куќа да доаѓаат албанци да се самокритикуваат?
   
 15. Ѓорѓи Н.

  Ѓорѓи Н.

  Член од:
  23 март 2015
  Мислења:
  5.209
  Допаѓања:
  818
  Во право е Заев што не ги вработува. На толку активности, кампирања, поддршки од (по)надвор, прислушувани материјали, притисок врз тогашната владеачка партија, добиени министерски места, разни договори за гласови... да не победиш на избори. И јас би бил лут на теренците. А пред се, сам на себе.
  --- Споено дупло мислење, 16 мај 2018 ---
  Демек, кога не се рамазански пости, може да се пуши по канцеларии. Ех, копито „докторско“. Шарпланинец од планина.
   
  Последно уредено: 16 мај 2018
  На ВардарскиМКД му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: