Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Нuкола, 12 декември 2016.

 1. Ставрогин

  Ставрогин

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  16.458
  Допаѓања:
  34.450
  Порано сите лаги коин непрестано ги истураа имаа некаков логички след. Сега скроз им избега топката. Неколку недели пред изборите трубеа за федерализации, кантонизации и слични срања, и откако јадоа по капа на изборите почнаа да се гребат кај Албанците. Потоа муабетот се промени и му се вдадоа на Бејли, за да јадат една воспитна заушка од Стејт Департментот. Откако видоа дека и тоа не врви, на ред дојде Сорос. Арно ама, луѓето генерално ги боли уво за Сорос, така да увидоа дека и таму нема леб, па сега се вратија на муабетот за федерализацијата.

  Каша попара. Во ваков текст како што е склопен може да поверува само некој со умствениот капацитет на @Tikvesija или пак @глагол .
   
  Skorp, Ne_sum_ja, Avenger99 и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. viktora

  viktora

  Член од:
  20 август 2010
  Мислења:
  3.021
  Допаѓања:
  1.526
  Што Ивончето?За мавање лапсуз?

  IMG_20170217_163910.png IMG_20170217_163803.png
   
 3. Zarniwoop

  Zarniwoop

  Член од:
  2 септември 2010
  Мислења:
  5.730
  Допаѓања:
  5.798
  Јазикот е Македонски државата е Фиром. :ROFLMAO:
   
  На NewForce и Ne_sum_ja им се допаѓа ова.
 4. viktora

  viktora

  Член од:
  20 август 2010
  Мислења:
  3.021
  Допаѓања:
  1.526
  IMG_20170217_165244.png IMG_20170217_165214.png
   
  На Pina му/ѝ се допаѓа ова.
 5. concrete

  concrete alte Esel

  Член од:
  22 март 2005
  Мислења:
  12.262
  Допаѓања:
  1.684
  ...не се саклдисувај од каде некое штрасе хунде , без родослов разбира принципи... Русија е голема и одговорна земја, член на Советот за безбедност и тоа го сфаќа многу озбилно. Формално мора да не ословува со името кое сме го прифатиле при приемот во ООН. Билателарно ин скоро секаде другде каде не спомнува не ословува, многу принципиелно и сеопфатно онака како не признала : Република Македонија. Кога сме кај тоа Американците кои подмукло не смуваа за да пројде катастрофалната териоторијална поделба , која е еден од последните клинци во македонскиот ковчег.., час поскоро по тоа не сјебаа и бескрајно обрукаа ко последни клошари у Букурешт и не јебат систематски после тоа на сите можни начини . Патем секаде нејзините бирократи не нарекуваат ФИРОМ. Тоа што и како мислела и правела царска Русија со Македонското прашање е историја. Треба да се гледа што прави и што наговестува дека може да прави , нормално не одејќи против своите интереси и уште понормално поддржувајќи некого кој упорно ја плука......Патем и Коминтерната која прва јасно и гласно го промовираше апсолутното право на секој народ за своја држава ја доби поддршката на нашите тогашни национални дејци и подоцна по поразот на фашизмот, единсвениот пат кога сме биле на страна на победниците, успеаја да ја скоцкаат Македонска држава. Нажалост комуњаристичките наследници кур не ги болеше за неа , што може и да се очекува од такви гњиди и дообро ја растурија, а еве и сега уште ја растураат....:cool:
   
 6. Ne_sum_ja

  Ne_sum_ja

  Член од:
  8 мај 2013
  Мислења:
  5.301
  Допаѓања:
  11.373
  :pos:

  Немам намера да ти објаснувам како функционира парламент и кој може да предлага резолуции. А усвоено беше тоа што го предложија некои европратеници?

  Колку повеќе луѓе има во Македонија со твоето размислување, толку подобро за Грција и Бугарија.
   
 7. silmarillion

  silmarillion Merchant @ Prancing Pony

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  4.860
  Допаѓања:
  8.457
  Мислам дека се крчка признавање на името од страна на Унгарија ама викендов ќе биде дефинитивно објавено.
   
  На Fastforza, Skorp, k3b и уште 7 други им се допаѓа ова.
 8. Almeida

  Almeida мрачна сила

  Член од:
  15 февруари 2015
  Мислења:
  3.355
  Допаѓања:
  6.529
  :D
  Криво ми е, истече анкетата на темава, а признавањето од страна на Унгарија не беше понудено како опција. Барем еден пациент ќе го имаше дадено гласот (да не го именувам)
   
  На silmarillion му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  20.651
  Допаѓања:
  24.626
  Епа да му дадевме бесконечна власт на господинот Груевски, сиве вие десетина годни, да му дозволевме да не ебава ни закони ни курташак, на пример - да наименува судии, да ги собере сите пари од граѓаните, да држи спрат у полиција...едноставно да му го дозволевме тоа се, овие десетина години, денес ќе беа државните органи тип-топ а атентаторот Фрчко ќе беше у затвор. Ниту пак некој ќе се дрзнеше да амнестира воени злосторници, ниту пак вехабии ќе ни шетаа по источна Македонија, градејќи џамии и ширејќи салафизам.
  Ај па за наредните избори ќе си знаеме.
   
 10. viktora

  viktora

  Член од:
  20 август 2010
  Мислења:
  3.021
  Допаѓања:
  1.526
  Или пак Грујо да наследеше салам систем можеби и не би правел толку пиздарии.
   
 11. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  68.942
  Допаѓања:
  131.824
  Лапсус, не лапсус другар не знам тоа. Побара ти доказ - изволте. И тоа од приватната вмро телевизија. Ајде да беше ова кажано од некој презентер на Телма досега ќе имавте дознаено и третата братучеда дека му е женета со посвоената тетка од Катица, ама вака Ивонче Тендер бам бам среде вести...
   
  На Fastforza, Нuкола, k3b и уште 3 други им се допаѓа ова.
 12. Сталкерот

  Сталкерот

  Член од:
  5 јуни 2012
  Мислења:
  4.428
  Допаѓања:
  5.254
  Ај не заебавај, што му фали на ситемот во најбрзо растечката економија во европа со најдобар здравствен систем и шо-ти-знам-јас-кое најдобро место според Дуинг Бизнис?

  Биди сериозен.
   
  На Fastforza, NewForce и Нuкола им се допаѓа ова.
 13. Toma

  Toma од Бардовци + тврд со кора + ОоОоОоО

  Член од:
  22 април 2014
  Мислења:
  1.952
  Допаѓања:
  520
  Слушни ја поубаво снимката, вика
  “проширеното преседателството на ДУИ, донело одлука да влезе во коалиција со ВМРО-ДПМНЕ за формирање влада, одкако лидерот Никола Груевски претходно ја прифатил платформата на ДУИ“

  Дај ни поголема снимка во која ќе ја слушнеме целата најава, вака ова повеќе ми изгледа дека чита изјава на ДУИ, а не изјава на ВМРО или Грујо,

  поставено е на Feb 1, 2017, кога излегоа шпекулациите дека е прифатено СЕ, кога можел да исече 10 секунди нека исече 30-60 секунди колку што обично траат најавите!
   
 14. пунтер

  пунтер

  Член од:
  21 март 2011
  Мислења:
  2.151
  Допаѓања:
  1.117
  не знам што ова ни го кажува нас, тоа ќе треба да му го објасни на тие по Швајцарија и Арачиново, Липоково и слични места каде ги лажеше.
   
 15. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  68.942
  Допаѓања:
  131.824
  Као демек мења нешто? : ))))))))))))))))))))))))))))
   

Сподели преку: