Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Нuкола, 12 декември 2016.

?

Дали сте за влез во НАТО и потенцијално ЕУ - по цена да се промени името на државава?

Анкетата е активна до 17 август 2018 во 20:44.
 1. Да.

 2. Не.

Резултатите може да се погледнат само после гласање.
 1. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  5.464
  Допаѓања:
  4.273
  Ве мочаат у чело без грам совест да го наречат дожд.

  Режија?
   
  На Ska Maniac, Gag, stratUs и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Ставрогин

  Ставрогин

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  18.089
  Допаѓања:
  38.655
  Само еден ГоспоТ знае што ти лупеташ.
   
  На THE-Boss, Ilumious, Fastforza и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  5.464
  Допаѓања:
  4.273
  За ГоспоТ @Let 3 ќе го прашаш.
  Oh wait...
   
  На Ska Maniac, Gag, Spiegel и уште 5 други им се допаѓа ова.
 4. jamajka

  jamajka mode: Calm

  Член од:
  28 април 2007
  Мислења:
  7.782
  Допаѓања:
  5.146
  може е поинтересна, не викам не, све е ствар на вкусови. Само нема да си во тек со настаните...Оваа твојата ме подсеќа на „бранко е крив“. веќе видено.
   
  На Gag, stratUs, PewDiePie и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  5.464
  Допаѓања:
  4.273
  "Бранко е крив" за сиромашни.
   
 6. Ставрогин

  Ставрогин

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  18.089
  Допаѓања:
  38.655
  Нема повеќе интересни политички настани во Македонија. Работата си фати еден правец од кој што нема повеќе скршнување.
   
  На Avenger99 и Bateman им се допаѓа ова.
 7. jamajka

  jamajka mode: Calm

  Член од:
  28 април 2007
  Мислења:
  7.782
  Допаѓања:
  5.146
  опа, апатија....го нема ентузијазмот на животот.
   
  На Gag му/ѝ се допаѓа ова.
 8. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  5.464
  Допаѓања:
  4.273
  Животот се измори од живот и отиде на одмор у Италија.
   
  Gag, Ireal, PewDiePie и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Ставрогин

  Ставрогин

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  18.089
  Допаѓања:
  38.655
  Нема врска со апатија. Мене политиката ниту ми е важна, нту било што ми зависи од неа.
   
 10. jamajka

  jamajka mode: Calm

  Член од:
  28 април 2007
  Мислења:
  7.782
  Допаѓања:
  5.146
  Многу се замараше во период од 2 години за нешто што не ти е важно во животот....
   
  На bijons, Gag, Spiegel и уште 5 други им се допаѓа ова.
 11. Klin

  Klin Колце

  Член од:
  6 јануари 2014
  Мислења:
  2.802
  Допаѓања:
  2.535


  Малаги фашизоидни се јунанистанците.
   
 12. BilboBaggins

  BilboBaggins

  Член од:
  1 март 2010
  Мислења:
  4.695
  Допаѓања:
  6.810
  Jas samo da se chekiram od sds-ovska kafana, 01:34 e, ovde e tek smo poceli, a i se pushat cigari. Dojde zivot be lugjeee!!!:vozbud:
   
  На Löwe, Beric Dondarrion, Ilumious и уште 2 други им се допаѓа ова.
 13. Darling

  Darling

  Член од:
  5 јуни 2009
  Мислења:
  6.511
  Допаѓања:
  8.140
  Ova sungerotbob da ko kazese ke bese lesno da se veruva.
  Vaka od covek sho posvetuva dobar del od nedelata na diskusii u temava tesko. :D
  --- Споено дупло мислење, 13 јануари 2018 ---

  Da ja sum familija na eden pratenik sho te interesira?
   
  На poimanemam и stratUs им се допаѓа ова.
 14. Mister No

  Mister No

  Член од:
  5 ноември 2012
  Мислења:
  1.643
  Допаѓања:
  3.569
  Може да се ожени и без женска. Само што ние тоа поинаку го викаме...
   
 15. stratUs

  stratUs

  Член од:
  20 април 2012
  Мислења:
  1.220
  Допаѓања:
  1.380
  А кој е тој правец од кој нема скршнување,дај дообјасни?:cautious:
   

Сподели преку: