Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.479
Поени од реакции
16.099
А пред мојот диктатор по колку време одеше ?
Одеше нормално, газдите не земаа толку замав, не гледаа до толку да крадат од народот, инаку секако дека комуњарите од 90-тите се криви за оваа состојба денеска со индустријата бидејќи тие ги гледаа своите џепови, а не народот :)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.163
Одеше нормално, газдите не земаа толку замав, не гледаа до толку да крадат од народот, инаку секако дека комуњарите од 90-тите се криви за оваа состојба денеска со индустријата бидејќи тие ги гледаа своите џепови, а не народот :)
Добро ајде кога ке те пуштат твоите сам да одиш на одмор јави се на темата. Не е за деца овде.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.479
Поени од реакции
16.099
Добро ајде кога ке те пуштат твоите сам да одиш на одмор јави се на темата. Не е за деца овде.
Aбе другар јас одам на одмор со години сам, ама поради арамиите кои беа на власт и кои ти ги подржуваш малку ми беше скратен, али не се секирај и ти ке си благодарен што ке ти дадат поголем одмор и што платата ке ти е поголема ;)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.163
Aбе другар јас одам на одмор со години сам, ама поради арамиите кои беа на власт и кои ти ги подржуваш малку ми беше скратен, али не се секирај и ти ке си благодарен што ке ти дадат поголем одмор и што платата ке ти е поголема ;)
Се гледа, оддалеку се познава дека шетано дете си.
Инаку дај боже, не дека не ги користам тие 21 ден работен предвидени за одмор ама ако придај Заев уште некој сигурно нема да му се налутам. И за плата поголема, и за тоа нема да му замерам.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.479
Поени од реакции
16.099
Се гледа, оддалеку се познава дека шетано дете си.
Инаку дај боже, не дека не ги користам тие 21 ден работен предвидени за одмор ама ако придај Заев уште некој сигурно нема да му се налутам. И за плата поголема, и за тоа нема да му замерам.
Сум шетал друже секаде низ Европа и да ти кажам право ние и Србија сме последните затуцани земји бидејќи владееја(т) два диктатори, ама за среќа кај нас падна Чаушеску, уште кај нив да падне Пиноче и ке го фатиме возот кон модерното друштво, како што покажаа и последните избори :)
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
i ti pravel rezimot problemi i sopki? ako si bil uspesen valjda ne...

normalno sam si se snaogal, sekade e taka. samo vo mk nekoj ceka od bog, vlada, pastirot, branko itn...
Режимот 11 години удараше директно врз граѓаните, тоа беше проблемот овде, инаку нормално е политичарите да си ги тераат големите бизниси меѓу нив, ама овие го полнеа буџетот од рекети врз граѓаните, смешни даноци, смешни казни и така.

Ниту во времето на Љубчо и на Бранко немаше инспектори од УЈП да идат во фирмите и да велат : Се ти е во ред, жалам, ама мора да те казнам.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.163
Сум шетал друже секаде низ Европа и да ти кажам право ние и Србија сме последните затуцани земји бидејќи владееја(т) два диктатори, ама за среќа кај нас падна Чаушеску, уште кај нив да падне Пиноче и ке го фатиме возот кон модерното друштво, како што покажаа и последните избори :)
Цртаните оддамна ти завршија. Досега требаше да нанкаш :)
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.479
Поени од реакции
16.099
Цртаните оддамна ти завршија. Досега требаше да нанкаш :)
Хахаха кога немаш аргументи најлесно е да бегаш од темата, штета нека ве спремаат у жмроњските штабови поубаво да го убедувате соговорникот, а за годините не сакам да излегувам тука прост со некои муабети, ама ако те толку интересира роден сум кога се распаѓаше Југославија. Толку од мене :)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.163
Хахаха кога немаш аргументи најлесно е да бегаш од темата, штета нека ве спремаат у жмроњските штабови поубаво да го убедувате соговорникот, а за годините не сакам да излегувам тука прост со некои муабети, ама ако те толку интересира роден сум кога се распаѓаше Југославија. Толку од мене :)
Да сакав со деца да се расправам и да ги читам и слушам нивните аргументи ке одев во градинка.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.479
Поени од реакции
16.099
Да сакав со деца да се расправам и да ги читам и слушам нивните аргументи ке одев во градинка.
Треба да одиш во лудница да ти ги наместат виугите у главата ;)
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.291
Поени од реакции
22.537
Режимот 11 години удараше директно врз граѓаните, тоа беше проблемот овде, инаку нормално е политичарите да си ги тераат големите бизниси меѓу нив, ама овие го полнеа буџетот од рекети врз граѓаните, смешни даноци, смешни казни и така.

Ниту во времето на Љубчо и на Бранко немаше инспектори од УЈП да идат во фирмите и да велат : Се ти е во ред, жалам, ама мора да те казнам.
vo vremeto na ljubco i branko kolku bese danokot, prosecna plata, nevrabotenost? eve ti kako setan covek niz evropa kako si stigal tamu togas a kako sega? sreden aerodrom, poveke letovi toa koj donese? ne deka bog znae sto napravile ama poveke sigurno i od dvata lidera predhodno sto gi spomna.

e sega deka imaa i propusti imaa ali toa so reket e i malku preuveliceno. ne vikam deka nemalo slucki ko sto spomna ama fakt e deka sekoj gleda da zatai danok normalno ujp deka ke kaznuva. ti vidi samo na forumot kolku temi ima kade tie sto malku podrabotuvaat na net ili kockarive gledaat da prikrijat i ne platata danok. toa se sfaka kp “snaoganje” a ustvari e kriminal
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom