Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.240
Поени од реакции
4.432
Ефтов блада дека локалните избори ги одложила Америка али ако се одржеле у мај вмроните ќе се прошетале:X3: после она тепање:angel:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.274
Поени од реакции
45.674
па не знам еве, кој им клима со глава на божо димитров и каракачанов и е нем додека истураат кофи говна врз се што македонско.... ааа да, власта мислам дека беше тоа. власта и поддржувачите
Интересен феномен мора да се признае, како преку ноќ од вековни непријатели сега се сојузници. Само да може Ванчо Михајлов да види како наследниците на СКМ биваат строени од врмо-бнд, би биле хистерии.
 
V

viktora

Гостин
Вморон србоман - д'риал шит!

Затоа одамна зборам дека ВМРО треба да оди во историја и да се забрани да се користи, а дпне треба да оди у септичка јама кај што му е местото со вакви "патриоти".
Дадов пример и за албанци,турци,руси,американци.....сам да се џитнеш во јама.Ти не вредиш ни зрно од куршум ни ортома.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Дадов пример и за албанци,турци,руси,американци.....сам да се џитнеш во јама.Ти не вредиш ни зрно од куршум ни ортома.
Името вмро треба да се забрани такви криминалци како гујо да го злоупотребуваат.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.158
Досаден си ко пролив со глупостиве. Насловов на темава го читаш?

Инаку не садам тутун. За патриотите е тутунот, тие по 200-300 декари садат :)
Темата е случувања во Македонија. Садењето тутун не е случување ? Да не садиш ти тутун во Албанија ебате беља ебате.
А што садиш ако не е тајна?[DOUBLEPOST=1510081844][/DOUBLEPOST]
gjoko-mkd, владемкд...

fringe е класа shutrak, bijons, ireal, vori, ѓорѓи


над овие две сендвич класи е класата на concrete и inglorious
А во која класа ти се ставаш ?
Искрено не би те ставил во класа на Алма. Би било премногу сурово. Таква идиотка мајка еднаш раѓа. Вториот пат абортира.[DOUBLEPOST=1510082057][/DOUBLEPOST]
Тука сум јас не се кријам ко @Inglourious Basterd
Е голема утеха ни е тоа. Арно што си ти тука инаку незнам што ке правевме без тебе.[DOUBLEPOST=1510082192][/DOUBLEPOST]
Името вмро треба да се забрани такви криминалци како гујо да го злоупотребуваат.
Море Waooooo ме остави цела вечер ненаспан, си реков го пропуштив референдумот од 1993.
А тебе нема :cautious:
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2009
Мислења
19.800
Поени од реакции
15.716
Очигледно не се разбираш многу од историја, Пајонија била северно од Кавадарци источно од Вардар. Значи источно од Велес и северно од Кавадарци. Пелагонија (Прилеп и Битола), Охридско - Преспанскиот регион ( Охрид, Струга, Ресен и околината), Гевгелија, Валандово се дел од античкото македонско царство никогаш од Пајонија. Во времето на Филип 2 Пајонија се присоединува на Македонското кралство и така останува.
грчките историчари признаваат дека кај нас се навоѓа само 7% од античка Македонија , а од друга страна кај нас е 80-на % од античка Пајонија... Грците не се против да си бараме антички корени, ама не од антички македонци..... а називот Македонија бил погрешно употребен и во Византија, за дел од Тракија...
Не вреди ни да се откажеме од антиката, ете праи си средновековни корени на база кралството на Волкашин и деспот Угљеша, исто ќе ги налутиш бидејќи картите на тие кралства зафаќале огромен дел од денешна грчка Македонија..
Не грците им смета и поранешната југословенска република Македонија, иако таа географски 100% се вклопува со сегашната територија, но проблемот им е називот Македонија...
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.960
Поени од реакции
3.667
Колку време му треба на МВР да расчисти убиство случено пред еден куп сведоци и камери? Заев изгледа најпрво ке треба да расчисти во сопствениот двор. Ги гласав СДСМ, сега имаат еден жолт картон за акцизата на дизелот а ако го заташкаат случајов со убиството на фудбалерот и не ги поапсат вистинските криминалци, ке добијат втор жолт т.е црвен картон. Барем од мене. Подобро да гласав за левица у пизду матер....
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.158
Колку време му треба на МВР да расчисти убиство случено пред еден куп сведоци и камери? Заев изгледа најпрво ке треба да расчисти во сопствениот двор. Ги гласав СДСМ, сега имаат еден жолт картон за акцизата на дизелот а ако го заташкаат случајов со убиството на фудбалерот и не ги поапсат вистинските криминалци, ке добијат втор жолт т.е црвен картон. Барем од мене. Подобро да гласав за левица у пизду матер....
Ќе им го навиниш.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
На Мтв 1 само што започна дебата за буџетот, гости се Заев и министерот за финансии, прашања ќе им поставуваат тројца економисти, Беџети, Трајко Славевски и последниот појма немам кој е.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.094
Абе да не треба баш тој ден да поработиш малце оти 364 дена мозокот на пасење ти е пуштен.
Не бе другар, јас работам 300 дена у година, не сум како вас у администрација запослен, а да не знам ни каде ми е работното место :)
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.800
Поени од реакции
15.716
Ги гласав СДСМ, сега имаат еден жолт картон за акцизата на дизелот а ако го заташкаат случајов со убиството на фудбалерот и не ги поапсат вистинските криминалци, ке добијат втор жолт т.е црвен картон. Барем од мене. Подобро да гласав за левица у пизду матер....
Да не имаш Голф 2 или си увезол некој стар мерцедес :confused:
А има други полоши работи што не ти текнаа, гнасната пропаганда околу Смилковско езеро ( мислам на гнасните лаги со кој соросоидите на фб и други форуми, па и тука, ги направија убиените деца криминалци) ... исто така нивниот однос со случајот Дивље насеље е петтоколонашки и предавнички, со намера да се добијат албански гласови по секоја цена, а сега дојде ЦЕХОТ, тие албанци бараат ослободување на терористите...
Патем гнасен беше и овој Богоевски од Левица, се заебаваше со дечките што Спасовски ги уапси за обичен транспарент што секаде во свет се истакнува...
 
S

silmarillion

Гостин
Колку време му треба на МВР да расчисти убиство случено пред еден куп сведоци и камери? Заев изгледа најпрво ке треба да расчисти во сопствениот двор. Ги гласав СДСМ, сега имаат еден жолт картон за акцизата на дизелот а ако го заташкаат случајов со убиството на фудбалерот и не ги поапсат вистинските криминалци, ке добијат втор жолт т.е црвен картон. Барем од мене. Подобро да гласав за левица у пизду матер....
Никад нема да расчисти он со ништо. Чим чекаат да ги измолат пола држава за апсење тури им кур.
За економијава да не ни зборам колку искочија ВМРО.

Грујо не е ВМРО.
Па шо го држите у партија 15 години?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.158
Не бе другар, јас работам 300 дена у година, не сум како вас у администрација запослен, а да не знам ни каде ми е работното место :)
А другите 65 дена шо прајш ?
Ај разбирам 21 работни денови одмор. Ама другите 35 од кај ги извај?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom