Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

Дали оваа Влада заслужува уште еден мандат?

  • Да.

  • Не.


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Србиве корени јадеа но сепак војуваа со најмоќната воена алианса и горди се на тоа.
Епа ок тогаш, штом Србите јаделе корења, мислам дека треба да се врати Грујо на власт и да им ебе мајката на комуњариве, па ако треба и ние ќе јадеме корења. Или ќе праиме како Албанезите.

Требаше порано да ти текне.
 
Така те лажеле дека биле југословени?Националност пишувале југословен и никаде во бивша СФРЈ не постоело националност македонец?
Туфки од типот дека без леб нема патриотизам да им ги продаваш на другите а не мене.Шпоновиве немаа за леб ни во Македонија ни во Косово а се изборија за две држави.
Србиве корени јадеа но сепак војуваа со најмоќната воена алианса и горди се на тоа.
Не сме ние криви што имаме ненормални соседи,немаме море,не сме никаков фактор ни на регионално ниво.Но никој не може да ми го одземе она што јас го чувствувам и како се чувствувам.

Мене лично стапот ме заболе ти како сакаш чувствувај се твој проблем.И тебе ќи ти кажам,ако ти е празен стомакот што не фатиш пут под нозе те држи некој со јажина или пиштол во чело ти ставиле?Гоце убаво кажал.Не си ти прв ни последен и пред тебе имало што гледале само за својот газ.Како Заев да ви е татко пичка му мајчина.Го жали Села дека го тепале а овој му се заканува со отцепување на територија и етничко чистење.

Штета што вакви како тебе не фатиле учките па додека серете за плата и дека кур не ти чуе ни за име ни за нација не ти врзува бомби околу тебе да те разнесе само зошто не си албанец.Штета.
Избори се и ти бе, овие се сплотени како нација а нашата нација страда од вакви како тебе..
Кога се правеа предавнички чинови од претхноднава власт никаде ве немаше да протестирате ебати пичките педерски ДУПМНЕ-овски.[DOUBLEPOST=1510074695][/DOUBLEPOST]
A sto pa tebe te boli kur zosto mene me bolelo kur za situacijata vo Makedonija?
Ти си од факинг Аустралија и зборуваш глупости поради твојата недоволна информираност за ситуацијата во државата гледајќи само ТВ Сител.
 

Almeida

гад
gjoko-mkd, владемкд...

fringe е класа shutrak, bijons, ireal, vori, ѓорѓи


над овие две сендвич класи е класата на concrete и inglorious
Берик ака Менделеев за сендвичи :D[DOUBLEPOST=1510074919][/DOUBLEPOST]
Што те боли кур тебе за ситуацијата во Македонија?
Колена го болат.
 
S

silmarillion

Гостин
Американците не биле будали што војувале низ цел свет, тоа го праеле од патриотизам. И после иде на друга тема и вика америте идат у војна ради нафта. И така...
 
V

viktora

Гостин
Епа ок тогаш, штом Србите јаделе корења, мислам дека треба да се врати Грујо на власт и да им ебе мајката на комуњариве, па ако треба и ние ќе јадеме корења. Или ќе праиме како Албанезите.

Требаше порано да ти текне.
Србите јаделе корења бореќи се за своето.Нашиве ќе јадат корења за пари.Ете метросексуалци облечени,намирисани,издепилирани.Само паричка во џепче да има.Не е проблем и женско во фамилија да подели за кеш а не па нација.Џабе не сме познати пошироко што си продававме вера за канта сирење.
 

Despot

ВОЈВОДА

Има ПРОБЛЕМИ во овие работи што Зајко , ( неговите тапоглави советници) воопшто не ги разгледувале. Ете ќе се ревидират учевниците и наместо блгарски фашистички окупатори ќе бидат братски ослободители од српскиот јарем... Арно ама ако Србија влезе во гЕУ пред нас, после они кога ќе бараат ревизија на учевниците ќе се најдеме во небрано ко ж'т мачор во трње.
А не само Србија, па и во историјата на Грција се наведени блгари фашистички окупатори.
Ако имаат малко текнувало најдобро е да се забрани воопшто настава по Историја, барем оваа Историја после Крали Марко и Итар Пејо.
А за античката историја лесно, ние сме пајони, браќата алабанци се дарданци:cool:. Спомениците не треба да се рушат бидејќи Вилипче бил кинг и на Пајонија. За Аирпортот пишав, ќе го преименуваме во кинг Аристон ( крал на Пајонија), ќе падне донација и од фабриката Аристон.
Очигледно не се разбираш многу од историја, Пајонија била северно од Кавадарци источно од Вардар. Значи источно од Велес и северно од Кавадарци. Пелагонија (Прилеп и Битола), Охридско - Преспанскиот регион ( Охрид, Струга, Ресен и околината), Гевгелија, Валандово се дел од античкото македонско царство никогаш од Пајонија. Во времето на Филип 2 Пајонија се присоединува на Македонското кралство и така останува.
 

Almeida

гад
Србите јаделе корења бореќи се за своето.Нашиве ќе јадат корења за пари.Ете метросексуалци облечени,намирисани,издепилирани.Само паричка во џепче да има.Не е проблем и женско во фамилија да подели за кеш а не па нација.Џабе не сме познати пошироко што си продававме вера за канта сирење.
Вморон србоман - д'риал шит!

Затоа одамна зборам дека ВМРО треба да оди во историја и да се забрани да се користи, а дпне треба да оди у септичка јама кај што му е местото со вакви "патриоти".
 

Despot

ВОЈВОДА
Сите сте пички. Банират ви пошо зборите со бугарин а вие трпите. вистински пички одсекаде:)[DOUBLEPOST=1510077458][/DOUBLEPOST]
Еботе ова да не си го читал на розетскиот камен?
Не е битно кај сум го читал и учел, за тролој ко тебе е доволен гугл, отвори мапи и читај. Неморат да бараш камења.... :)
 
Очигледно не се разбираш многу од историја, Пајонија била северно од Кавадарци источно од Вардар. Значи источно од Велес и северно од Кавадарци. Пелагонија (Прилеп и Битола), Охридско - Преспанскиот регион ( Охрид, Струга, Ресен и околината), Гевгелија, Валандово се дел од античкото македонско царство никогаш од Пајонија. Во времето на Филип 2 Пајонија се присоединува на Македонското кралство и така останува.
А што има врска тоа, еве немало срби тогаш па има србија, немало косвари па сега косово е држава.

Еден регион се прави држава кога има население со самочувство за да направи национална држава.

Ако одиме ние да ја правдаме државата со историја ќе свршиме работа. 90% од комитите биле бугари, Самоил бил бугарски цар, а Александар си се чувствувал грк и сакал да биди грк и се пердашел како грк.
 

Despot

ВОЈВОДА
А што има врска тоа, еве немало срби тогаш па има србија, немало косвари па сега косово е држава.

Еден регион се прави држава кога има население со самочувство за да направи национална држава.

Ако одиме ние да ја правдаме државата со историја ќе свршиме работа. 90% од комитите биле бугари, Самоил бил бугарски цар, а Александар си се чувствувал грк и сакал да биди грк и се пердашел како грк.
Така во штаб ви мачкет очи ? Сигурно и дедо ти бил бугарин според тебе, така ?
 
Така во штаб ви мачкет очи ? Сигурно и дедо ти бил бугарин според тебе, така ?
Не знам што бил дедо ми, појма немам ни како се чувствувал, сега сум јас македонец.

Инаку што има врска кои територии ги владел Филип со денешнава македонска држава?
 
На врв