Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Нuкола, 12 декември 2016.

?

Дали договорот со Бугарија е штетен во однос на државните/национални интереси?

 1. Да.

  32,5%
 2. Не.

  52,6%
 3. Не знам / не ме интересира.

  14,8%
 1. Гард

  Гард

  Член од:
  27 септември 2010
  Мислења:
  2.940
  Допаѓања:
  4.141
  Денес подметнаа пожар и во гевгелиско. Нешто смрди во позадина. Не ми се верува случајно наеднаш да избијат пожари на сите делови од државата.
   
 2. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  3.683
  Допаѓања:
  2.346
  Kakva e sostojbata so Kondovo? Se gleda li golem plamen?
   
 3. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  67.371
  Допаѓања:
  127.321
  Сега само чад, се подобри ситуацијата од прееска, како на филм беше
   
  На Mikja му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Klin

  Klin Колце

  Член од:
  6 јануари 2014
  Мислења:
  985
  Допаѓања:
  650
 5. LordDragonII

  LordDragonII Dr.Strangelove

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  7.831
  Допаѓања:
  2.932
  Па тоа им е добро позната практика - лажни вести/fake news.
  Они креираат такви а ги обвинуваат другите. (еве по други теми се расправам и ми протнуваат вакви лажни вести арно ама има нет денеска, лесно се истражува)

  Доколку навремено се интервенира, лицата со шизофренија може да водат нормален и пристоен живот.
   
  Последно уредено: 13 август 2017
  На Epsilon, Gazpapir, Ilumious и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. Gazpapir

  Gazpapir Perfex

  Член од:
  21 октомври 2014
  Мислења:
  973
  Допаѓања:
  1.630
  Ние се надевавме на Аце,Филип,Јустинијан и ред други да не вардат од вакви работи
   
 7. Let 3

  Let 3 The Nipple Erector

  Член од:
  13 јули 2008
  Мислења:
  29.635
  Допаѓања:
  30.473
  Во Белизе
   
  На k3b и NewForce им се допаѓа ова.
 8. Mikja

  Mikja The Chauffeur

  Член од:
  3 април 2017
  Мислења:
  892
  Допаѓања:
  510
  Сеa пoминaa пo Пaртизaнскa 4 кaмиoни сo пумпи и aгрегaти тoвaрени,a пoзaди нив кoвoј цистерни.Зa нa oвие угнетените,oд втoр ред нaвoднo грaѓaни дa им гo угaснaт пoжaрoт кoј сaми гo пoдметнaле.Пред тoa пoлa држaвa гoреше к.р ги бoлеше.Ц ц ц ц
   
 9. Сталкерот

  Сталкерот

  Член од:
  5 јуни 2012
  Мислења:
  4.320
  Допаѓања:
  5.067
   
  На Branchez и Ilumious им се допаѓа ова.
 10. Klin

  Klin Колце

  Член од:
  6 јануари 2014
  Мислења:
  985
  Допаѓања:
  650
  Има кој е задолжен да го истражи тоа, зошто, како, што, може ги продале па со парите сакале библиотеки да градат.
  А може се на белизе.
  Битно е шо не биле во летна состојба.
  Кој треба да понесе одговорност?
   
 11. povtornojas

  povtornojas

  Член од:
  25 јули 2016
  Мислења:
  645
  Допаѓања:
  566
  ги фарбат
   
  На Klin му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Klin

  Klin Колце

  Член од:
  6 јануари 2014
  Мислења:
  985
  Допаѓања:
  650
  Можи.
   
 13. Let 3

  Let 3 The Nipple Erector

  Член од:
  13 јули 2008
  Мислења:
  29.635
  Допаѓања:
  30.473
  си има документација секој авион и правилници после колу сати се прави ремонт, во кои услови можат да летаат кој може да ги лета...
  лесно ќе се види зошто не полетале
   
 14. Klin

  Klin Колце

  Член од:
  6 јануари 2014
  Мислења:
  985
  Допаѓања:
  650
  Ништо поразлично од тоа не реков, дали им се истечени ресурсите или нешто друго е во прашање одговор треба да даде некој релевантен. Во сезона на пожари специјализран пп возудхоплов не е во летна состојба а не е псотар од пет години.
   
 15. мкд владе

  мкд владе Гостин

  Член од:
  21 ноември 2009
  Мислења:
  8.269
  Допаѓања:
  4.917
  Па Лет е релевантен.
   

Сподели преку: