Слобода и протест против фашистичките ковид мерки. Стоп за присилна вакцинација и дискриминација

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
235
Поени од реакции
266
Све ова што оди против човечкиот род и против слободата треба да се сништи, све тоа феминизирани говна од луѓе. Без жал, а како гледам ќе биде на овој или оној начин. Штета за мал процент на луѓе што стварно заслужуваат да ја газат земјава.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.396
Поени од реакции
10.884
Реално малку ми е тешко кога читам и гледам како културни, образовани луѓе имаат еднодимензионални сфаќања за ситуацијава и не пробуваат воопшто да ја гледат големата слика и да ја сфатат другата страна, од што имаат тунел визија и се убедени дека они се во право.

Блиска личност има прележано пред 7-8 месеци и правеше тест за антитела и излезе дека има 400+, медицинско лице ја советуваше да не се вакцинира додека не и спаднале. Истата личност беше пријавена на сите трки и имаше смештај резервирано за сите трки и што треба да прави, намерно да ризикува да си наштети на здравје, само за да може да учествува, бидејќи некој си лапа процент од секоја примена доза? Само да не слушам глупостите дека тоа било само за да се заштитиме сите ние, бидејќи половина од трките немаа ни опција за пцр тест, туку само ако си прележан во последни 45 дена или вакциниран. Ситуацијава е пребизарна, да се молиш да се заразиш ли треба?

Јас не почитувам наметнат авторитет, таков сум уште од мал, таков и ќе останам. И сега ќе држам дур можам. Сум добивал единици по предмети за кој сум знаел се од а до ш порано во школо бидејќи сум се противел на авторитет наметнат со сила и не сум трпел ничиво понижување , а најмалку мое. Ова е наметнување сила и понижување, како и да свртиш. Јас ги пратев сите вакцини како излегуваа, бев на план да се вакцинирам кога ќе соберам доволно информации со кои ќе можам да ја изберам вакцината која би била најадекватна за мене, ама кога настанаа забраниве и форсот за вакцинирање, јас апстинирам од тој чин, или нека кажат дека е задолжително и да не глумиме некоја демократија, или нека спроведат реална незадолжителна вакцинација, ова е се само не право на избор. Мене гајле ми е за кафичи и кафани искрено, одам и така еднаш годишно, ама бајги жртвувам и многу ми се наштетува со забраниве за трките, па и за надвор од државата патувања. Котизации и пари дали се враќаат или не е скроз небитно, времето поминато во спремање за трките никој не може да ти го врати. Има луѓе што ги познавам вакцинирани, што откажаа учество на трките во знак на солидарност, најмногу такви примери знам за Женска трка, браво за потегот.

Уште два момента само ќе додадам. Прво владее страшна репресија и никој не се осудува да објави што се случуваше/случува во државните фирми и како луѓето беа присилени да се вакцинираат, помалку или повеќе суптилно. Дел преку пуштање списоци секоја недела и културни разговори “а ти зошто не си на списокот, а која е причината“, а дел обично тие што се помала позиција директно преку “нема да може да продолжиш на работа тука ако останеш невакциниран, ќе треба да те преместиме/отпуштиме“. И второ, ако сте приметиле муабетот ретардиран со Бил Гејтс и чипови 99% го кажуваат вакцинирани луѓе со цел да направат негативна слика за луѓето што не се вакцинирани од икс причини (вклучувајќи и здраствени), тотално е некоректно да се оцрнува некој и да се прогласува за глуп, небањат, неедуциран.

И никако не можам да разберам луѓето што се вакцинирани и велат дека злосторство против човештвото прават невакцинираните, бидејќи тие биле себични ширеле болести, а истите се на став дека невакцинирани не треба да се примат во болница и поддржуваат меркиве, кој е тука себичен уствари? Хипокризија на ниво.
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2011
Мислења
6.494
Поени од реакции
10.320
Другар хистеријата што трае веќе две години не знае за разум, култура и образование па да те чуди нешто тука. Луѓе заради капка надеж дека ќе живеат ден поише, би ти стаиле и киселина а не па вакцина. Меѓутоа на кај ќе иде работава се виде уште у старт со карантините, државата ја боли кур за индивидуални случаи и потреби. Многу им е гајле дал ќе трча и дали некој доктор и препорачал да не се вакцинира. Сите у една клапа и тоа е тоа, другаркати е само статистичка грешка,
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.527
Поени од реакции
5.624
Анти-ваксерс, анти-мозок... Еве од каде Тенџерињата и Гејатлејите заедно со Зурла го влечат своето знаење од рамна Земја до ковид... Голем поздрав до коцка коцкица @коцка
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
5.762
Поени од реакции
3.388
Реално малку ми е тешко кога читам и гледам како културни, образовани луѓе имаат еднодимензионални сфаќања за ситуацијава и не пробуваат воопшто да ја гледат големата слика и да ја сфатат другата страна, од што имаат тунел визија и се убедени дека они се во право.

Блиска личност има прележано пред 7-8 месеци и правеше тест за антитела и излезе дека има 400+, медицинско лице ја советуваше да не се вакцинира додека не и спаднале. Истата личност беше пријавена на сите трки и имаше смештај резервирано за сите трки и што треба да прави, намерно да ризикува да си наштети на здравје, само за да може да учествува, бидејќи некој си лапа процент од секоја примена доза? Само да не слушам глупостите дека тоа било само за да се заштитиме сите ние, бидејќи половина од трките немаа ни опција за пцр тест, туку само ако си прележан во последни 45 дена или вакциниран. Ситуацијава е пребизарна, да се молиш да се заразиш ли треба?

Јас не почитувам наметнат авторитет, таков сум уште од мал, таков и ќе останам. И сега ќе држам дур можам. Сум добивал единици по предмети за кој сум знаел се од а до ш порано во школо бидејќи сум се противел на авторитет наметнат со сила и не сум трпел ничиво понижување , а најмалку мое. Ова е наметнување сила и понижување, како и да свртиш. Јас ги пратев сите вакцини како излегуваа, бев на план да се вакцинирам кога ќе соберам доволно информации со кои ќе можам да ја изберам вакцината која би била најадекватна за мене, ама кога настанаа забраниве и форсот за вакцинирање, јас апстинирам од тој чин, или нека кажат дека е задолжително и да не глумиме некоја демократија, или нека спроведат реална незадолжителна вакцинација, ова е се само не право на избор. Мене гајле ми е за кафичи и кафани искрено, одам и така еднаш годишно, ама бајги жртвувам и многу ми се наштетува со забраниве за трките, па и за надвор од државата патувања. Котизации и пари дали се враќаат или не е скроз небитно, времето поминато во спремање за трките никој не може да ти го врати. Има луѓе што ги познавам вакцинирани, што откажаа учество на трките во знак на солидарност, најмногу такви примери знам за Женска трка, браво за потегот.

Уште два момента само ќе додадам. Прво владее страшна репресија и никој не се осудува да објави што се случуваше/случува во државните фирми и како луѓето беа присилени да се вакцинираат, помалку или повеќе суптилно. Дел преку пуштање списоци секоја недела и културни разговори “а ти зошто не си на списокот, а која е причината“, а дел обично тие што се помала позиција директно преку “нема да може да продолжиш на работа тука ако останеш невакциниран, ќе треба да те преместиме/отпуштиме“. И второ, ако сте приметиле муабетот ретардиран со Бил Гејтс и чипови 99% го кажуваат вакцинирани луѓе со цел да направат негативна слика за луѓето што не се вакцинирани од икс причини (вклучувајќи и здраствени), тотално е некоректно да се оцрнува некој и да се прогласува за глуп, небањат, неедуциран.

И никако не можам да разберам луѓето што се вакцинирани и велат дека злосторство против човештвото прават невакцинираните, бидејќи тие биле себични ширеле болести, а истите се на став дека невакцинирани не треба да се примат во болница и поддржуваат меркиве, кој е тука себичен уствари? Хипокризија на ниво.
Наједноставно решение или докторска потврда дека неможе да се вакцинираат ако не имаш две опции за вакцинација доброволно или двајца полицајци да те носат на пелцивање додека пискаш. ;)
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.764
Ednostavno imame Thanos vo realniot zivot, ubij pola, za ostanatite pola da mozat da ziveat
Што би рекле, се прави culling на човечкиот род.
Виделе од претходни искуства (40тите години), насилно е потешко и краткотрајно, па сега се прави на љубезен начин, придружуван со манипулации, стап и морков, доведување во заблуда на супериорна и инфериорна група итн

Јас на пример, немам против тоа, штом мнозинството е за :oleee:

Ај ќе се врати златното време кога за вакви муабети се одеше на долг одмор на островите во Хрватска. Аспасиев само за вас.
Во тоа "златно" доба, луѓето со дијагноза F20 исто ги праќале некаде, затоа внимавај што посакуваш, може нема да си спремен кога ќе ти се оствари желбата. Ама штом било тоа одмор, немаш гајле. :kuracc:
Исто со желбата да гледаш снн, во датабазата кога ќе видат медицинските информации, најверојатно ќе имаш многу ограничувања што да гледаш, па ќе испадне боље да не те пелцовале :sneaky:

Златно доба било, ама за одредена каста, вие вајда сте потомци на таа каста и би требало наредна чистка, преку листање на датабазите, сите следбеници на Маркс да се пратат на одмор и баш да видам како меѓусебе ќе успеат да си се организираат. Баш би сакал да видам кој од вас ќе прифати да биде експлоатирана работничка класа, а кој ќе прифатите да биде Тито :toe:
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
310
Поени од реакции
867
Анти-ваксерс, анти-мозок... Еве од каде Тенџерињата и Гејатлејите заедно со Зурла го влечат своето знаење од рамна Земја до ковид... Голем поздрав до коцка коцкица @коцка
Колку години имаш жити кариера?
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.027
Поени од реакции
5.644
И второ, ако сте приметиле муабетот ретардиран со Бил Гејтс и чипови 99% го кажуваат вакцинирани луѓе со цел да направат негативна слика за луѓето што не се вакцинирани од икс причини (вклучувајќи и здраствени), тотално е некоректно да се оцрнува некој и да се прогласува за глуп, небањат, неедуциран.
Отвори на Фејсбук коментари на некоја вест за Ковид од македонски портал. 50% од луѓето пишуваат за чипирање или некоја друга теорија на заговор и веруваат на фаци како оној "Мајк Тајсон". Не мора некој друг да ствара негативна слика за нив, сами си ја ствараат.
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.029
Најпаметно е вакцинираните да се заштитат од невакцинираните со присилна вакцинација на невакцинираните со заштита која не ги штити вакцинираните.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
1.269
Поени од реакции
2.312
Било во време кога амеби оделе по улица, сега ќе ми го пушат.
Баш напротив, тој систем беше измислен за амеби како вас.
Ќе добиеш покана за војска, па ќе се криеш ќе плачеш... стариот твој ќе умира од срам и ќе те колне, цело маало ќе те оговора што човек си испаднал, нема више женско у живот да видиш оти сите ќе те знаат што пи*ка у душа си...
Само Тито за Вас.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
5.762
Поени од реакции
3.388
Што би рекле, се прави culling на човечкиот род.
Виделе од претходни искуства (40тите години), насилно е потешко и краткотрајно, па сега се прави на љубезен начин, придружуван со манипулации, стап и морков, доведување во заблуда на супериорна и инфериорна група итн

Јас на пример, немам против тоа, штом мнозинството е за :oleee:Во тоа "златно" доба, луѓето со дијагноза F20 исто ги праќале некаде, затоа внимавај што посакуваш, може нема да си спремен кога ќе ти се оствари желбата. Ама штом било тоа одмор, немаш гајле. :kuracc:
Исто со желбата да гледаш снн, во датабазата кога ќе видат медицинските информации, најверојатно ќе имаш многу ограничувања што да гледаш, па ќе испадне боље да не те пелцовале :sneaky:

Златно доба било, ама за одредена каста, вие вајда сте потомци на таа каста и би требало наредна чистка, преку листање на датабазите, сите следбеници на Маркс да се пратат на одмор и баш да видам како меѓусебе ќе успеат да си се организираат. Баш би сакал да видам кој од вас ќе прифати да биде експлоатирана работничка класа, а кој ќе прифатите да биде Тито :toe:
И јас имав редок момент кога ми прифали едно диктаторче :icon_mrgr: Да било тоа време скроз лошо немало да треа. Има и тоталитатизмот предности...
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
5.762
Поени од реакции
3.388
А другите 50%?
Сметаат дека со 15 минути гугл сеарч се станува имунолог и епидемиолог. Во основа се или себични или антисоцијални луѓе или се навлезени длабоко во натурализам или теории на заговор. Има и религиозни верници и некои кои се против било што што го прави оваа влада. Во основа хетерогена група луѓе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom