Слобода и протест против фашистичките ковид мерки. Стоп за присилна вакцинација и дискриминација

Дали треба да има рестрикции само кон невакцинираните граѓани?

  • Да

  • Не

  • Немам мислење


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Tie vakcini pred 50-70 bile praveni kako sto treba, za da se spasat lugjeto.. ovie vakcini se napraveni za da go dounistat cocekot.. Koga ke ja vidite golemata slika, deka siot ovoj haos e za da se namali stanovnistvoto na planetava, ke ja razberes razlikata megju ovie i tie vakcini... Pred 50 godini bile 2,5 milijardi, sea sme 8.. So vakov rast za 50 god ke bideme 20 milijardi... A toa golemite sili sakaat da go soprat.. Ednostavno imame Thanos vo realniot zivot, ubij pola, za ostanatite pola da mozat da ziveat..
Од стаорска крв и црва од овци и коњи се добива. Ги правеа во шупа во Загреб. Во железни садови, стаклени инекции варени во казан. Никој немаше против тоа ништо сега за чипови од најдобриот светски производител и најнова телекомуникациска технологија сите се плашат. :?
Не се зезам за вакцините во на пример 50ти и 60ти години. Технологија и безбедност била на мизерно ниво во однос на денес. Дури ни ДНК не знаеле што е...во средина на 60ти години откриле што се гени и ДНК за РНК уште покасно а тек да манипулираат со неа тоа ни во Стар Трек го немало во тогашните епизоди.
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Имало и устав и закони, и што е најважно се почитувале истите. Задолжителна вакцинација Е ЗАДОЛЖИТЕЛНА.
Нема што секој Јанко или Петко да мисли за вакцините, го повикуваат и има да се појави и оро да игра.
Орото пред или по вакцина?

Тој ситем се распадна со брзина на светлината, повеќе од 95% од граѓаните гласаа За да излезат од тој систем. Ако го сакаш, сеуште ти и Ронче можете да го најдете во Кина, Куба или во Венецуела.

Оваа вакцина не е задолжителна, така и Јанко и Петко одлучуваат за себе, дали ќе го преживеат вирусот како и останатите (повеќе од) 98%. :)
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.023
@PticaSelica е регистриран на форумов, да реплицира на небањати орки и да тера бањата пропаганда.
Прескокнете го.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Оваа вакцина не е задолжителна, така и Јанко и Петко одлучуваат за себе, дали ќе го преживеат вирусот како и останатите (повеќе од) 98%. :)
Ова држи доколку живееш сам, колку што поврзав до сега сите помлади се вакцинираат за да ги спасат родителите?
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Загребска комунистичка фирма била ок со хигиена и технологија од 50ти или на ниво на Буркина Фасо или Авганистан денес. А најнов германски дизајн и американско производство не било Ок. Дај боже за џабе да ми турат и9 процесор и 5г рисивер под кожа за беспари може нонстоп да гледам снн во 3д и директен пренос да има ЦИА од моите "тајни".
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Од стаорска крв и црва од овци и коњи се добива. Ги правеа во шупа во Загреб. Во железни садови, стаклени инекции варени во казан. Никој немаше против тоа ништо сега за чипови од најдобриот светски производител и најнова телекомуникациска технологија сите се плашат. :?
Не се зезам за вакцините во на пример 50ти и 60ти години. Технологија и безбедност била на мизерно ниво во однос на денес. Дури ни ДНК не знаеле што е...во средина на 60ти години откриле што се гени и ДНК за РНК уште покасно а тек да манипулираат со неа тоа ни во Стар Трек го немало во тогашните епизоди.
Ete druze kade lezi zajakot.. sam kazuvas.. togas ne mozelo da se manipulira so DNK, sega so ovie vakcini se manipulira, odnosno sto im prdne toa pravat.. koj znae sto ke izmutirame za 20-30 god od ovie genetski mutacii od vakcinite
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Ete druze kade lezi zajakot.. sam kazuvas.. togas ne mozelo da se manipulira so DNK, sega so ovie vakcini se manipulira, odnosno sto im prdne toa pravat.. koj znae sto ke izmutirame za 20-30 god od ovie genetski mutacii od vakcinite
Х-мен ќе станеме. Јас сакам вулверин. Ти ќе бидеш ексејвиор гледам по наука си.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Дај боже за џабе да ми турат и9 процесор и 5г рисивер под кожа за беспари може нонстоп да гледам снн во 3д и директен пренос да има ЦИА од моите "тајни".
Нема да имаш тајни, нема ти да мислиш туку Борг калицата.
 

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.288
Загребска комунистичка фирма била ок со хигиена и технологија од 50ти или на ниво на Буркина Фасо или Авганистан денес. А најнов германски дизајн и американско производство не било Ок. Дај боже за џабе да ми турат и9 процесор и 5г рисивер под кожа за беспари може нонстоп да гледам снн во 3д и директен пренос да има ЦИА од моите "тајни".
Замисли се трефнат некои хакери и ти прават гангбанг по цела ноќ а сабајле ти бришат меморија и ти вметнуваат некоја како ја ебеш Моника Белучи...
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Замисли се трефнат некои хакери и ти прават гангбанг по цела ноќ а сабајле ти бришат меморија и ти вметнуваат некоја како ја ебеш Моника Белучи...
Имам Касперски инсталирано.
 

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.288
Имам Касперски инсталирано.
Руси ќе бидат тие....иначе може ќе се чудиш што те чеша газето нон стоп.
Автоматски споено мислење:

Имало и устав и закони, и што е најважно се почитувале истите. Задолжителна вакцинација Е ЗАДОЛЖИТЕЛНА.
Нема што секој Јанко или Петко да мисли за вакцините, го повикуваат и има да се појави и оро да игра.
Било во време кога амеби оделе по улица, сега ќе ми го пушат.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Руси ќе бидат тие....иначе може ќе се чудиш што те чеша газето нон стоп.
Автоматски споено мислење:


Било во време кога амеби оделе по улица, сега ќе ми го пушат.
Ај ќе се врати златното време кога за вакви муабети се одеше на долг одмор на островите во Хрватска. Аспасиев само за вас.
 

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.288
Ај ќе се врати златното време кога за вакви муабети се одеше на долг одмор на островите во Хрватска. Аспасиев само за вас.
За нас, за вас, за оние, за овие до кога ќе делите памет а глупи и прости сте како курови?
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Ај ќе се врати златното време кога за вакви муабети се одеше на долг одмор на островите во Хрватска. Аспасиев само за вас.
Изгледа дојде време сите да ја отфрлиме демократијата и да се тепаме чија диктатура да се воведе? Ја сум за природата, ако решила да не намали нека не, би ви забранил вакцини и да видиме кој ќе преживее. Нели од лилјак е вирусот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom