Слобода и протест против фашистичките ковид мерки. Стоп за присилна вакцинација и дискриминација

Дали треба да има рестрикции само кон невакцинираните граѓани?

  • Да

  • Не

  • Немам мислење


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.985
Поени од реакции
7.380
Неверојатно е каква работа направија камионџиите и секоја чест за нив.

Но, ваква драстична промена и будење на многу луѓе, не беше можна без сесрдната помош на Трудо :D
Не знам за какво будење збориш,:toe: но штом камионџиите не добија на масовност (имаше народ, не дека не), штом народ не се побуни против најновите Хитлерови мерки од Трудо, јасно е за што е мнозинството.

Види овој што изјавува:
"We must never lose sight of the fact that most of the problems we have today are because there are non-vaccinated people," Draghi told a news conference. "For the umpteenth time, I invite all those Italians who are not yet vaccinated to do so, and to get the third shot."
Исто како Хитлер што обвинувал дека една група се виновни за сите проблеми, така и овој. Топчестите нормално ова го поддржуваат, па караванот си тера.

Уште една луда теорија на заговор се имплементираше во пракса

1645169200504.png

1645168235844.png

This is why the masks don’t matter anymore, because they have you where they want you, which is on track for digital IDs.

Know what that means. It’s a barcode, it’s a brand, It’s control on your power switch, on your bank account, on your credit rating - on your ability to participate, to travel, to speak out, to live your life.

The mask was the bunny ears test - did you pass? The yab is the penetrate test - did you pass? The ID is the last test - will you pass that too?
1645168486062.png


:D

1645168349168.png
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.335
Поени од реакции
18.207
Не знам за какво будење збориш,:toe: но штом камионџиите не добија на масовност (имаше народ, не дека не), штом народ не се побуни против најновите Хитлерови мерки од Трудо, јасно е за што е мнозинството.

Види овој што изјавува:


Исто како Хитлер што обвинувал дека една група се виновни за сите проблеми, така и овој. Топчестите нормално ова го поддржуваат, па караванот си тера.

Уште една луда теорија на заговор се имплементираше во пракса

Прегледај го приврзокот 322459

Прегледај го приврзокот 322456Прегледај го приврзокот 322458


:D

Прегледај го приврзокот 322457
Се менува јавното мислење, посебно овие фашистички мерки на Трудо разбудија многу луѓе.

Не заборавај Канада е високо вакцинирана земја, во Онтарио 92% се вакцинирани. До пред некоја недела најголем дел од нив се согласуваа со мерките. Сега не е баш така.

Во САД толку се промени јавното мислење што ретардираните демократски гувернери се натпреваруваат кој побрзо ќе укини повеќе мерки.

Се разбира и во Канада и во САД ќе има избори :D
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.335
Поени од реакции
18.207
Бисер до бисер е овај Трудо. Но, овај негов твит од 2020 и ова што сега го прави, само покажува, како елитистите скриени од пандемијата ги третираат сите други како робови.

1645200572419.png
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.335
Поени од реакции
18.207
Арон е адвокатот кој што работи за групата научници кои го тужат FDA за објавување на документите за тестирањето на Фајзер, знаете тоа што бараа Фајзер и FDA да се објави до 2075 година.

Сега ги добил емаловите на CDC во комуникацијата со Facebook и Google.

CDC т.е. Фаучи си се занимавал и со пропаганда наместо наука, да бидам попрецизен ја користел науката како пропаганда, знаете 'Trust The Science'

 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.993
Но, ваква драстична промена и будење на многу луѓе, не беше можна без сесрдната помош на Трудо :D
"Најмрачните делови од пеколот се резервирани за оние кои се држат до својата неутралност во времиња на морална криза."

Прашањето е: каде е опозицијата?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.690
Поени од реакции
11.923
"Најмрачните делови од пеколот се резервирани за оние кои се држат до својата неутралност во времиња на морална криза."

Прашањето е: каде е опозицијата?
Опозицијата во Канада најмудро си ќути, во време кога тоталитаризмот на 21-от век почнува да покажува лице. Поточно, прво неофицијално ги поддржаа фашистичките политики на канадското Трутче, но откако им се врати како бумеранг незадоволството од нивните гласачи, му дадоа шут карта на лидерот на Конзервативната Партија на Канада, Ерин О'Тул, па сега глумат слепост и глувонемост.

Ако денес испоапсат неколку стотици камионџии, им ги блокираат нивните банкарски сметки, како и банкарските сметки на тие кои ги поддржуваат, и им ги одземат финансиските средства кои чесно и достоинствено ги заработиле, какви гаранции имаат неутралците и опозицијата дека утре нема и тие да бидат почастени со ист таков третман од федералната влада на Канада ?

Среќа во несреќа треба да биде фактот дека канадското Трутче нема сопствено мнозинство во канадскиот Парламент, но за да биде вистинска среќа во несреќа, треба опозицијата и останатите парламентарни партии да се обединат и да го почастат канадското Трутче убаво по едниот образ како што и Врховниот Суд на САД го почасти другарот Јосиф во јануари 2022 со укинувањето на задолжителната вакцинација во САД.

Но тие си знаат, целиот свет е на нозе поради фашизмот кој се врати на голема врата, па останува на секоја држава, односно на секоја нација, самостојно да одлучи како ќе се соочи со ваквиот тоталитаризам. Некои ќе се прослават како борци против тоталитаризмот, некои ќе се посрамат како соучесници, а некои ќе живеат со најголемиот срам како неми сведоци на кои не им било гајле.
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.335
Поени од реакции
18.207
Инаку деновиве стаса голем конвој од камиони во Вашингтон за да го блокира како во Отава што направија.

Многу се ретардирани ова квази либерали/прогресивци.

1646680036249.png

1646680071331.png
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.690
Поени од реакции
11.923
Пандемијава и присилнава вакцинација некако ги снема после 24 февруари 2022 - не дека магично завршија, туку повеќе не се интересни за секојдневните медиумски и политички крвопијци, сега силеџијата Русија и нејзината жртва девицата Украина се интересни.

https://off.net.mk/net-roulette/onaka/da-ne-zaboravime-deka-do-pred-10-dena-imashe-i-korona

Да не заборавиме дека до пред 10 дена имаше и корона

3 март 2022 - 08:27https://off.net.mk/net-roulette/onaka/zoshto-nobelova-za-putin

Зошто Нобелова за Путин?

4 март 2022 - 09:56Во меѓувреме, родната татковина на Адолф Хитлер ја суспендираше задолжителната вакцинација, која ја спроведуваше по пат на уцени и закани за парични казни кои можат да се заменат и со затворски казни за тие кои нема да се вакцинираат. Сега велат вакцинацијата не била толку потребна земајќи ги во предвид последиците од јужноафриканската омикрон варијанта.

Covid: Austria suspends compulsory vaccination mandate

На другата страна на Атлантскиот Океан, веста на вчерашниот ден е - огромно изненадување исто колку и остатоците од ланскиот снег - дека Фајзер, еден од најголемите фармацевтски профитери од пандемијата и присилната вакцинација, уште кога побарал дозвола за одобрување на неговата вакцина против Ковид 19 во 2020 година, одлично знаел за дури 158.000 (СТО ПЕДЕСЕТ И ОСУМ ИЛЈАДИ) несакани реакции на нивната вакцина, и побарале ваквите податоци да останат тајни и недостапни за американската и светската јавност во временски период од 75 (СЕДУМДЕСЕТ И ПЕТ) години.

Единствен проблем во обидот за прикривање на вакците несакани последици на нивниот биохемиски производ е во тоа што федерален судија од сојузната американска држава Тексас и` нареди на федералната Администрација за храна и лекови на САД да ги објави документите кои Фајзер ги поднесол при барањето за одобрување на нивната вакцина за Ковид 19.

https://off.net.mk/zhivot-i-zabava/zdravje/fajzer-znaele-za-158000-nesakani-reakcii-na-vakcinata

Фајзер знаелe за 158.000 несакани реакции на вакцината?

10 март 2022 - 20:57Несаканите ефекти од вакцината на Фајзер во голема мера се благи и краткотрајни. Но, новите документи кои наводно биле добиени откако лекари, професори и новинари се повикале на Законот за слобода на информации до Агенцијата за храна и лекови (ФДА) отвораат шокантно откритие, пишува Експрес.

Федерален судија од Тексас ѝ нареди на Агенцијата да ги направи достапни податоците кои ги имала при лиценцирање на вакцината на Фајзер против ковид.

Кога Фајзер аплицирале за одобрување на вакцината од ФДА, тие биле свесни за речиси 158.000 несакани реакции на вакцината.

Притоа, барале и овие документи да останат запечатени 75 години, пишува британскиот медиум.

Таблоидот (на линкот погоре) наведува и листа од 40-тина несакани дејства и медицински состојби предизвикани од вакцината. Тврдат, целосната листа содржи 1,246 медицински состојби, дека биле регистрирани 25.000 пореметувања на нервниот систем, 17.000 пореметувања на ткива, мускули и коски како и 14.0000 гастроинтестинални пореметувања.

Инаку, овој фармацевтски гигант ја има платено најголемата отштета во областа на здравствената заштита: изброија 2,3 милијарди долари само во еден случај.

Повеќе за тоа види во: Гревовите на Фајзер.

*********

Патем, и кај нас постои закон за достапност на информации, но како и други закони, и тој е често мртво слово на хартија. Погледнете како македонското Министерството за здравство и министерот Беким Сали деновиве (8 март 2022 година), ноншалантно НЕ одговориле на серија прашања за пандемијата, поставени со повикување на истиот закон.

 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.993
Единствено поинфантилно од одлуката да им забрануваш на професионалните спортисти, кои не се вакцинирани, да се натпреваруваат и да учествуваат во тимските спортови, е да го поддржуваш тоа!
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.985
Поени од реакции
7.380
Единствено поинфантилно од одлуката да им забрануваш на професионалните спортисти, кои не се вакцинирани, да се натпреваруваат и да учествуваат во тимските спортови, е да го поддржуваш тоа!
Децата за нивните постапки си добиваат ќотек. Во случајов иако се работи за големи деца, т.е. од 18-78 години, ни следи ќотек и кога ќе го добиеме, народ нека не се чуди зашто :D
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.690
Поени од реакции
11.923
Бреееј, Дон Антонио едно време знаел и вистина да говори, најверојатно пред прстите да му станат полепливи за поголеми пари.

 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.335
Поени од реакции
18.207
Чисто процедурално, нека стои тука како историска белешка ...

 

Kajgana Shop

На врв Bottom