Слобода и протест против фашистичките ковид мерки. Стоп за присилна вакцинација и дискриминација

Дали треба да има рестрикции само кон невакцинираните граѓани?

  • Да

  • Не

  • Немам мислење


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.980
Поени од реакции
7.380
Холандија затвора. Лондон и Сан Франциско вонредна состојба. Ирска или кои од тој крај затвораат кафичите :pos:. Други држави најавуваат повторно затварања и покрај повеќе од 60% вакцинирано население. Бањатите се надеваа на слобода и враќање во нормалата, ама никако да им се оствари надежта. Ај можеби следна година ако бидете повеќе послушни дедо Мраз ќе дојде.

1639856484847.png
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.686
Поени од реакции
11.918
Холандија затвора. Лондон и Сан Франциско вонредна состојба. Ирска или кои од тој крај затвораат кафичите :pos:. Други држави најавуваат повторно затварања и покрај повеќе од 60% вакцинирано население. Бањатите се надеваа на слобода и враќање во нормалата, ама никако да им се оствари надежта. Ај можеби следна година ако бидете повеќе послушни дедо Мраз ќе дојде.

Прегледај го приврзокот 316918
А истовремено небањатите се однесуваат токму како секојдневниот живот да се вратил во нормала.

Тешко е за човек да верува дека навистина постојат вакви нормални луѓе во ненормален свет.

 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.980
Поени од реакции
7.380
А истовремено небањатите се однесуваат токму како секојдневниот живот да се вратил во нормала.

Тешко е за човек да верува дека навистина постојат вакви нормални луѓе во ненормален свет.

Остај ги небањатите, од каде тие би знаеле како нормално да се однесуваат.:D
Каде се оние борци за човекови права, оние од невладините, нашите правници, судии, адвокати, нашите прогресивни граѓани :pos: да поднесат преставки за непочитување на уставот, правата и слободите на народот....


Mandate is NOT law! Mandate is legitimate ONLY if both parties agree to the conditions of the contract.Individual consent to medical procedures is the law.Collective opinions are not a substitute for individual choice.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.332
Поени од реакции
18.197
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.332
Поени од реакции
18.197
Толку многу и толку големи протести има во последните 6 месеци, во врска вакцините и мерките за корона, што протестите на BLM и другите протести во САД лани, се дундин дим спрема ова што во моментов се случува.

И има целосен медиумски молк за тоа во сите главни медиуми во светот.

Да си знаете.

 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.465
Поени од реакции
40.343

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Брисел денеска:

Насилни масовни протести и судири со полицијата
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.021
Брисел денеска:

Насилни масовни протести и судири со полицијата
Единствена добра работа моментално на западот, штета што ова останува само тој еден ден и не може да се проба да се оди чекор понапред. А овие еуботчињата од Балканот нека гледаат што се случува и нека ги чукнат главите зошто овој народ вака насилно протестира и зошто не е задоволен кога нашите гомна од политичари упорно го носат во злото наречено ЕУ.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.980
Поени од реакции
7.380
:sneaky:
Масовниот карантин бил речиси скроз за џабе
Владините мерки кои опфаќаа масовно затворање на цели народи и држави по дома имале многу мало или никакво влијание врз намалување на смртноста од ковид-19 ама затоа па направиле пустош во економијата и општествениот живот, заклучува мета-студија на Џонс Хопкинс Универзитетот.
Карантинот во раната фаза на пандемијата во 2020 ја намалил смртноста за 0,2%. Покажува анализата на 24 студии кои го минале процесот за квалификации. Првично истражувачите од Џонс Хопкинс почнале со збирка од 18.590 студии. По три нивоа на проверка, на крај се квалификувале 34 студии, а од нив 24 се квалификувале за вклучување во мета-анализата.

„На прашањето: ’Што ни кажуваат доказите за ефектот што масовниот карантин го има врз смртноста?’ го даваме следниот цврст одговор: доказите не успеваат да потврдат дека масовниот карантин имал значителен ефект во намалување на смртноста од ковид-19. Ефектот е мал до непостоечки,“ се наведува во резултатите од студијата на Џонс Хопкинс Универзитетот.
Објаснувајќи како масовниот карантин е уникатна карактеристика на ковид-19 пандемијата, која не била така масовно искористена за време на која било претходна пандемија во минатиот век, тие порачуваат дека оваа мерка имала „разорувачки ефект“.

„Карантинот придонесе кон намалување на економската активност, раст на невработеноста, намалување на образовниот процес, предизвикување политички немири, придонесе кон раст на домашното насилство, и поткопување на либералната демократија.
Оваа цена што ја плаќаат општествата мора да биде спореден со користа од карантинот, која во нашата мета-анализа се покажа како маргинална во најдобар случај.
Стандардната пресметка за корист-цена доведе до силен заклучок:
Масовниот карантин треба да биде директно отфрлен како инструмент на пандемиската политика,“ се порачува во студијата.
И пред студијата поборниците за силен карантин и слични радикални мерки не можеа издржано да објаснат како држави и власти кои наметнаа полабави мерки, пример скандинавски држави, Јапонија или јужните држави во САД, завршија со не многу поразличен исход од ковид-19 од оние со построги мерки.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.993
Се размислува за постепено укинување на сертификатите. Истите од самиот старт беа непотребни и имплементирани незаконски. Целта беше да се уништи угостителскиот сектор. Толку.

Се надевам дека членовите на култот ќе ја поддржат оваа најавена препорака на Комисијата.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.741
Поени од реакции
5.015
Се размислува за постепено укинување на сертификатите. Истите од самиот старт беа непотребни и имплементирани незаконски. Целта беше да се уништи угостителскиот сектор. Толку.

Се надевам дека членовите на култот ќе ја поддржат оваа најавена препорака на Комисијата.
Луѓе си умреа некои му е проблем 2 секунди глума со фалсификуван документ...приоритети...
Автоматски споено мислење:

Во војната со Албанците умреа 150 луѓе уште ги мразат, со Бугарите 24000 исто колку од ковид и после 75 години уште се караат. Ова ќе се заборави за 2 месеци...
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.993
Сертификатот не е гаранција дека ти си здрав и дека не си потрнцијател преносител. Имплементацијата на таа мерка беше поттикната од слабиот одзив за имунизација. Истите беа спроведени со одлука на Влада! Сорос невладиниот сектор тоа не го гледа како кршење на човековите права, туку како борба против пандемијата (т.е. заштита на јавното здравје)! Каде тука се штитеше јавното здравје? Никаде. Имаше драконски казни кон угостителските облеки кои не ги следеа здравствените правила за борба против пандемијата кога политичката елита се сликаше без маски, за нивните членови и симпатизери не требаа сертификати за влез во салите каде држеа митинзи без маски! Позитивни пратеници, со Решение за изолација, гласаа пакет мерки и недоверба на Влада! За обичниот граѓанин следува кривична ако го прекрши карантинот!

Јебеш таков режим, проследен со докторски марионети кои продаваат превдонаука, а имаат 50% стапка на смртност во болниците. :)
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.332
Поени од реакции
18.197
Да не ти се верува :pos:
Откако излезе научната студија дека карантините направија повеќе штета од корист.
Мислам дека не се далеку да почнат Трамп да го обвинуваат за вакцините.

White House blames Trump for Covid lockdowns

 

Kajgana Shop

На врв Bottom