Слобода и протест против фашистичките ковид мерки. Стоп за присилна вакцинација и дискриминација

Дали треба да има рестрикции само кон невакцинираните граѓани?

  • Да

  • Не

  • Немам мислење


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Може да ти направат исклучок кратко време ама после мора да се вакцинираш. Во пракса едно 2-3 месеци нема да одиш во кафана и во Грција. Има многу потешки и посериозни проблеми од твојов.
Автоматски споено мислење:


Незнам...
Евидентно не пратиш статистика колку природниот имунитет држи, колку се ретки реинфекции и колку трае имунитет од вакцина, религиозно веруваш само на прес на твојот министер.

Хахахаха по не знам кој пат реплицираш со UAPs и мојата увереност дека постојат, само едно ќе ти кажам: Пентагон немаше репорт за рамна Земја како што веруваш ти, Пентагон имаше репорт за преку 160 случаи на недиентификувани Воздушни феномени од кои преку 40 се регистрирани со повеќе сензори и имаат необични траектории на движење... Конгресот пред некој ден најави формирање на ново владино тело за истражување и пријавување на овие аномалии, ќе има и нови ликнати снимки... Процедурата на разоткривање дека постои интелегенција поголема од човекот е веќе почната и Сем Херис го потврди тоа.

Еве ти од самиот Обама потврда за снимки
Најди ми ти еден легитимен извор за таа твоја рамна Земја или дека Ковид не постои а ако не можеш, врати се во времето и запали го Галилео бем ти матер неписмена...
Тролајче, гајле ми е каква е земјата и воопшто не си трошам време на глупости ко дали има ванземаљци или не пошто тоа нема везе со реалноста на животот, тоа време го користам за здрава исхрана, прошетки во природа, редовен секс и тн.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.866
Поени од реакции
7.254
Милке мори, овој Мајкл работел за Фајзер, неколку дипломи, советник на многу светски биотехнолошки фирми итн итн. Според твоите тврдења, глупости збори, ама ми изгледа дека е припадник на првата слика:
Dr. Michael Yeadon (rođen 1960. godine u Birminghamu) je diplomirani biohemičar, toksikolog i doktor farmakologije - sa fokusom na imunologiju i alergije u kontekstu respiratornih bolesti. Prije rada s Apellisom, bio je potpredsjednik i glavni naučnik odjela za alergije i respiratorna istraživanja farmaceutske kompanije Pfizer. Zahvaljujući svojim brojnim izumima i svom efikasnom liderstvu, 2008. osvaja nagradu za produktivnost - Achievement Award for productivity.

:toe:
Милке мори, можно ли е фолијата и него да го заразила....


Пентагон немаше репорт за рамна Земја како што веруваш ти, Пентагон имаше репорт за преку 160 случаи на недиентификувани Воздушни феномени од кои преку 40 се регистрирани со повеќе сензори и имаат необични траектории на движење
Точно дека имале, ама до сега тврдеа дека НЕМА, значи лажеле, криеле, те правеле да изгледаш глуп пред пријателите, исто како што сега те прават, ама тебе тоа не ти смета, навикнат си системот да те лаже и секса.

Замисли целта на Пентагон со репортиве е за некоја година да направат сценарио дека сме нападнати од вонземјани и пак да бидеме исплашени и затворени...
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Евидентно не пратиш статистика колку природниот имунитет држи, колку се ретки реинфекции и колку трае имунитет од вакцина, религиозно веруваш само на прес на твојот министер.


Тролајче, гајле ми е каква е земјата и воопшто не си трошам време на глупости ко дали има ванземаљци или не пошто тоа нема везе со реалноста на животот, тоа време го користам за здрава исхрана, прошетки во природа, редовен секс и тн.
Немам време и желба и фајде да читам детално и нови работи. Само ќе видам бројка од денот и што ќе ми кажат луѓе што следат. Јас не гледам министер и вести. Не ми се пријатни ни време вреди да читам и гледам.
Последно знам дека природен е до 6 месеци...
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
Може да ти направат исклучок кратко време ама после мора да се вакцинираш. Во пракса едно 2-3 месеци нема да одиш во кафана и во Грција. Има многу потешки и посериозни проблеми од твојов.
Автоматски споено мислење:


Незнам...
Temava e smeski. Ne sum antivakser, dosega ke bev vakciniran ama Jhonson & Jhonson seuste ja nema kaj nas pa ke si pocekam (valjda barem smeeme da odbereme so koja ke se vakcinirame, ili ne?). Ubavo vika eden drugar, poloso od antivakser ti e samo vakcinalen fanatik, veke stanuvaat nesto kako religiozni fanatici. Osven majka mi, do sega ne sum videl nekoj tolku da se grizi za moeto zdravje, fala vi. Nekoj poroge pisa logika bilo da im veruvas na doktorite, da veruvas deka na Filipce i Zaev im e gajle za tvoeto zdravje treba nesto stvarno da ti fali. Prethodno pisav, vaka izgleda logikata na fanaticive sto pritiskaat na vakcinacija:

Вакцинираните да се заштитат од невакцинираните со присилна вакцинација на невакцинираните со вакцина која не ги штити вакцинираните.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Temava e smeski. Ne sum antivakser, dosega ke bev vakciniran ama Jhonson & Jhonson seuste ja nema kaj nas pa ke si pocekam (valjda barem smeeme da odbereme so koja ke se vakcinirame, ili ne?). Ubavo vika eden drugar, poloso od antivakser ti e samo vakcinalen fanatik, veke stanuvaat nesto kako religiozni fanatici. Osven majka mi, do sega ne sum videl nekoj tolku da se grizi za moeto zdravje, fala vi. Nekoj poroge pisa logika bilo da im veruvas na doktorite, da veruvas deka na Filipce i Zaev im e gajle za tvoeto zdravje treba nesto stvarno da ti fali. Prethodno pisav, vaka izgleda logikata na fanaticive sto pritiskaat na vakcinacija:

Вакцинираните да се заштитат од невакцинираните со присилна вакцинација на невакцинираните со вакцина која не ги штити вакцинираните.
Невакцинирани имаат позаразна болест и повеќе шират, ќе завршат во болница или умрат па ќе треба да плаќаме трошоци или да ги жалиме. После вакцинирани не се себични туку се грижат за другите дали вакцинирани дали невакцинирани поради нивна воља или поради контраиндикација. Априори не значи дека секој е самобендисани фанатик тоа е презумцијата во аргументот кој го изнесе.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442
Милке мори, овој Мајкл работел за Фајзер, неколку дипломи, советник на многу светски биотехнолошки фирми итн итн. Според твоите тврдења, глупости збори, ама ми изгледа дека е припадник на првата слика:



:toe:
Милке мори, можно ли е фолијата и него да го заразила....




Точно дека имале, ама до сега тврдеа дека НЕМА, значи лажеле, криеле, те правеле да изгледаш глуп пред пријателите, исто како што сега те прават, ама тебе тоа не ти смета, навикнат си системот да те лаже и секса.

Замисли целта на Пентагон со репортиве е за некоја година да направат сценарио дека сме нападнати од вонземјани и пак да бидеме исплашени и затворени...
Не бе Бафруле не е се теорија на заговор, едноставно имаше многу стигма кај католиците во Америка и пред докази да мижат, големи верници на високи позиции ќе ти кажат демони се тоа игнорирај... Денес со мулти милионските флир системи, најнова технологија и сателити полесно се собираат докази за овие објекти, нема толку голем религиски отпор во повисоките структури и со смена на генерации disclosure is coming but slowly...
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.626
Поени од реакции
10.272
Не бе Бафруле не е се теорија на заговор, едноставно имаше многу стигма кај католиците во Америка и пред докази да мижат, големи верници на високи позиции ќе ти кажат демони се тоа игнорирај... Денес со мулти милионските флир системи, најнова технологија и сателити полесно се собираат докази за овие објекти, нема толку голем религиски отпор во повисоките структури и со смена на генерации disclosure is coming but slowly...
Прво беше себичен протест, па ја киднапираа темава во "ковид општа дискусија", и сега последно гледам за ванземаљци се прави муабет?!
И после некој ќе рече демократија добро било... :toe:
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.866
Поени од реакции
7.254
Не бе Бафруле не е се теорија на заговор, едноставно имаше многу стигма кај католиците во Америка и пред докази да мижат, големи верници на високи позиции ќе ти кажат демони се тоа игнорирај... Денес со мулти милионските флир системи, најнова технологија и сателити полесно се собираат докази за овие објекти, нема толку голем религиски отпор во повисоките структури и со смена на генерации disclosure is coming but slowly...
Акцентот е дека ЛАЖЕЛЕ, криеле, те правеле луд и тебе и мене и тие што ги виделе тие објекти. Ако те лажел системот, како тоа повторно му веруваш на таквиот систем. Истиот систем со децении не лаже. Лажеа за шеќерот е здрав, за цигарите дека се здрави, за маргаринот дека е здрав, за најосновни работи те лажеле и ти пак веруваш и уште се исмејуваш со другите.

Самите лидери на системот изјавија дека мора да го рестартираат, бидејќи бил ФАЛИЧЕН, не чинел. Рестартот значи рушење на стариот и за да тие не настрадаат, да не сносат никаква одговорност, не делат ко животни пред колење, а ти им помагаш.

Ти бар треба да си ќутиш и сомневаш во системот, а не да изиграваш кловн, ама ако ти е утеха, добро ти иде. (y)
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
И после некој ќе рече демократија добро било...
Одамна знаеме дека демократијата е најглуп систем бидејќи ви дозволува тебе, Рон, Тролајбусот и слични да гласате само затоа шо имате 18.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
Милке мори, овој Мајкл работел за Фајзер, неколку дипломи, советник на многу светски биотехнолошки фирми итн итн. Според твоите тврдења, глупости збори, ама ми изгледа дека е припадник на првата слика:



:toe:
Милке мори, можно ли е фолијата и него да го заразила....




Точно дека имале, ама до сега тврдеа дека НЕМА, значи лажеле, криеле, те правеле да изгледаш глуп пред пријателите, исто како што сега те прават, ама тебе тоа не ти смета, навикнат си системот да те лаже и секса.

Замисли целта на Пентагон со репортиве е за некоја година да направат сценарио дека сме нападнати од вонземјани и пак да бидеме исплашени и затворени...
Yeadon falsely claimed that the COVID-19 pandemic in the United Kingdom was "effectively over" in October 2020,[12][13] that there would be no "second wave" of infections,[1][14] and that healthy people could not spread the SARS-CoV-2 virus.[15][16] He has claimed without evidence that COVID-19 vaccines were unnecessary,[17][14][15] unsafe,[16][18] and could cause infertility in women.[1][16][19] In a letter to the European Medicines Agency, Yeadon and the German physician Wolfgang Wodarg called for all vaccine trials to be stopped, falsely suggesting[20] that mRNA vaccines could target the syncytin-1 protein needed for placenta formation.[21] Several of these claims have been spread widely on social media.[1][12][16] Yeadon has also discouraged COVID-19 lockdowns and use of face masks despite evidence for their effectiveness[18] and alleged that vaccines were part of a deliberate attempt at "mass depopulation", saying recipients would die within two years.[7]
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442
Прво беше себичен протест, па ја киднапираа темава во "ковид општа дискусија", и сега последно гледам за ванземаљци се прави муабет?!
И после некој ќе рече демократија добро било... :toe:
Па за тоа почна твојот анти-вакс соборец Гејатлеј, само му реплицирав инаку сеуште мислам дека само дебили протестираат против вакцините.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
Одамна знаеме дека демократијата е најглуп систем бидејќи ви дозволува тебе, Рон, Тролајбусот и слични да гласате само затоа шо имате 18.
да не беше демократијата вие ќе немавте ни право да гласате, ќе бевте бушмани кои живеат по планиње. Али демократијата ви дава право да ширите дезинформации по интернет.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.181
Поени од реакции
21.305
Во ред, и колку што гледам сите сакате тоталитаризам, логори или едноставно да не постојат луѓе поразлични од вас што всушност ве прави себични и на наредно ниво еугеничари. Тоа е основата на фашизмот. Можеби вашата анкциозност е од фактот дека природата вас би ве елиминирала и место да зирнете како да се има добар имун систем очајно сакате магично апче, а тие што го имаат и се справиле со вирусот би ги каменувале. Паметни луѓе но гледате црно бело водени од страв за сопствено преживување, тоа е врвот на вашата себичност која ја маскирате со грижа за заедницата.
Koi crni logori? Krenete ja diskusijata malce na normalno nivo. Znaes kolku ima prostor pomegju pritisok da se vakciniras do logor? Kako se cuvstvuvas ti zagrozen? Ti dojde nekoj doma da te odnese vlogor ili onaka si pisujs.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.866
Поени од реакции
7.254
Yeadon falsely claimed that the COVID-19 pandemic in the United Kingdom was "effectively over" in October 2020,[12][13] that there would be no "second wave" of infections,[1][14] and that healthy people could not spread the SARS-CoV-2 virus.[15][16] He has claimed without evidence that COVID-19 vaccines were unnecessary,[17][14][15] unsafe,[16][18] and could cause infertility in women.[1][16][19] In a letter to the European Medicines Agency, Yeadon and the German physician Wolfgang Wodarg called for all vaccine trials to be stopped, falsely suggesting[20] that mRNA vaccines could target the syncytin-1 protein needed for placenta formation.[21] Several of these claims have been spread widely on social media.[1][12][16] Yeadon has also discouraged COVID-19 lockdowns and use of face masks despite evidence for their effectiveness[18] and alleged that vaccines were part of a deliberate attempt at "mass depopulation", saying recipients would die within two years.[7]
Јасно де, ама дотичниот нели припаѓа на групата луѓе кои се претставени на твојата слика... и тоа припаѓа на елитата, па види го какви се работи кажувал и прогнозирал .... таа што седи на шољата и да згреши НЕМА никакво влијание врз моето здравје и живот. Ама ако тој првиот од сликата греши, е тогаш поправање нема.

Затоа Милке, ти прај што ќе правиш, ама жити хулахопките, не ми се мешај во изборот.
Ете ФДА ти рекоа НЕ за трета доза, Филипче вика ќе мора сите 3 доза и ти Милке, како слеп верник, ќе си го послушаш Филипче,а ќе бараш нас во логори да не стават. Така Милке не е убаво.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.181
Поени од реакции
21.305
Одамна знаеме дека демократијата е најглуп систем бидејќи ви дозволува тебе, Рон, Тролајбусот и слични да гласате само затоа шо имате 18.
Ija sum za Severna Korija za nekoi lugje. Ne za stalno ama pola godina kolku da osetat malce kako e vo takvi drzavi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom