Слики од вашиот автомобил!

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.792
Поени од реакции
3.309
А??? Стварно ова? Првпат слушам за такво нешто...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.660
За тоа со увозот. Единствено што се знае сега за сега дека границата од 10-тина години стари автомобили кои можат да влезат во Македонија драстично ке се качи нагоре. Мислам дека до сега можеше да се внеси возило поново од `98. Со новиот закон `02 или `03. Ништо постаро.

И опомена за Shadow man... не си прај сеир тука.
 

Bertone

Автомобилски Дизајнерски Гуру
Член од
1 октомври 2007
Мислења
808
Поени од реакции
6
Неможам да сфатам зошто го прават ова толку строго...никако неможам!
 

ScArFaCe_K4

Кретенски username, знам.
Член од
29 јануари 2007
Мислења
344
Поени од реакции
16
За да не собираме отпад, да зимаме нови коли и да има помалце емисија на СО2. Барем така мислам
 

Bertone

Автомобилски Дизајнерски Гуру
Член од
1 октомври 2007
Мислења
808
Поени од реакции
6
За да не собираме отпад, да зимаме нови коли и да има помалце емисија на СО2. Барем така мислам
Мислиш ли дека толку се „наивни“?!

Како прво 50% од луѓето неможат да си купат нова кола па 5000 евра би дале за Голф 3, Опел Астра. Мада и тие се „Кабадаи“ бидејки за таа цена се зема Југо, Матиз, ама еве зошто да не можат нешто полуксузно?

Втора работа, вака ништо не се поправа. пак ќе се возат старите дотраени автомобили, пак ќе крпиме.

Од оваа работа единствен ќар гледаат увозниците на нови автомобили и авто-лимарите :), како и продавниците за резервни делови специјализирани за Застава,Лада :)
 

ScArFaCe_K4

Кретенски username, знам.
Член од
29 јануари 2007
Мислења
344
Поени од реакции
16
Мислиш ли дека толку се „наивни“?!

Како прво 50% од луѓето неможат да си купат нова кола па 5000 евра би дале за Голф 3, Опел Астра. Мада и тие се „Кабадаи“ бидејки за таа цена се зема Југо, Матиз, ама еве зошто да не можат нешто полуксузно?

Втора работа, вака ништо не се поправа. пак ќе се возат старите дотраени автомобили, пак ќе крпиме.

Од оваа работа единствен ќар гледаат увозниците на нови автомобили и авто-лимарите :), како и продавниците за резервни делови специјализирани за Застава,Лада :)
Сакаат народот да го навикнат да биде по еколошки пријателски :pos2: Абе ќе се возат ама нема да се зголемува драстично бројот на крнтии увезени како што растеше до пред извесно време. Ваљда нема некои до толку што би зимале бугарски пасош и тие глупости за да извлечат една голф 3-ка
 

Bertone

Автомобилски Дизајнерски Гуру
Член од
1 октомври 2007
Мислења
808
Поени од реакции
6
Знаеш што ќе биди? Се повеќе и повеќе се земаат бугарски пасоши и повеќе и повеќе се купуваат коли од Бугарија...и што направи владата? Ништо...
Ова е вистинска глупост...една од најголемите што ни се случува во државата!
 

ScArFaCe_K4

Кретенски username, знам.
Член од
29 јануари 2007
Мислења
344
Поени од реакции
16
Да не летаме од темава ја и ти бертроне :). Чалетов ауто
и мој ауто
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
67

Peugeot 405 GRDT Turbo Diesel

Volkswagen Passat CL TDI

Wolkswagen Golf GTI 1983
 
Член од
15 октомври 2007
Мислења
101
Поени од реакции
0
Татко ми вози Лада иста ваква,а јас иста ваква Вектра само што мојата нема алумински туку има обични бандажи
 

Attachments

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
67
Imas vakov? Cuvaj go dobre, tie veke se mnogu retki.
ваков ист е само со 1,6 дизел мотор 160 максимална(ке оди и поке ама 4 брзинскиот менувач дупи работа)
земен е за 4000 евра пред 7 години(со полн до шишка резервар)
 
Член од
1 февруари 2007
Мислења
183
Поени од реакции
0
Golf I GTI se retki, inaku obicnite uste gi ima mnogu. Sepak skoro ke dobie status na oldtajmer i klasika Golf I.
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
677
Golf I GTI se retki, inaku obicnite uste gi ima mnogu. Sepak skoro ke dobie status na oldtajmer i klasika Golf I.
МАлце потешко дека кец голф ке добие легендарен статус... и тој голфот на torrent малце потешко дека e GTI туку е дизелашка,без навреда нели?Иначе ГТИ кец е прав тркач,1.8 машинче бензин
 
На врв Bottom