Слики во стоковна куќа

Hulse

Дурак
Член од
24 октомври 2012
Мислења
783
Поени од реакции
478
Мислам дека не е во ред да отворам тема, но мене ми е од огромно значење. Се работи за најверојатно единствената слика од прадедо ми, којашто порано се наоѓала во една од стоковните куќи во Скопје. Сега моето прашање е дали некој знае дали воопшто се зачувани некои слики што порано стоеле во стоковни куќи во Скопје и ако да, каде се моментално? Дали случајно можам да ги најдам некаде по интернетов? Благодарам многу однапред на секој што ќе даде било каков совет.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
6.470
Поени од реакции
9.417
...ако знаеш во која стоковна куќа била закачена, побарај ја во подрумите или магацинот на истата, таму меѓу скршените работи и ѓубре сигурно ќе ја најдеш!

 
Последно уредено:
На врв Bottom