Сликички од фудбалери

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Се наближува Светското првенство, а со него идат и сликиците. Сте собирале сликици, сте пунеле албуми?
Најинтересно хоби од копиљ па до сега ми е собирање сликици од фудбалери за светско првенство. Првите сликици ги имам од 1978 година, Аргентина. Нив не сум ги купувал јас, али си ги чувам као реликвија. Први кои ги собирав jјас сам беа од Шпанија 82 и оттогаш почнува приказната се до денес.
Ајде да ги видиме вашите приказни, која ви фалеше, колку дупликати сте давале за кецот, а колку за амблеми. Сте збирале ли празни кесички за фудбал?
Го ставам у спорт зашто нема форум хоби, а и зашто ова е речиси исто како спорт.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
ја почнав да собирам од светското 1994, па европското 1996 и последно ми беше светското 1998

сега не ми е интересно, не е исто чувството како во основно кога се натпреварувавме, игравме на тапка....сега едноставно не е тоа, би можеле кога сите би почнале да собираме пак, не е интересно сам да собираш :)
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
sam sobiram od svetskoto 1990 vo italija, sobiram i den denes no ne so tolkav entuzijazam kako togas, sega samo ke kupam album za da vidam otprilika sostavite na reprezentaciite, stAdionite kade sto ke se igra, kako i za rasporedot na natprevarite, a kupuvam i po 30-40 paketcinja slikicki i koj se padne padne, koj ne zdravje. inace gi imam site albumi od 1990 do 2004 evropskoto prvenstvo. do 2000 tie mi se ispolneti celosno bez da fali ni edna slikicka a posle niv kako sto kazav se poluprazni, taka ke bide i za ova svetsko prvenstvo vo germanija, ke si kupam albumce i nekoe paketce cisto za kejf, a tesko deka ke nastojuvam da go soberam cel album.
 

Warrior

Born to laugh
Член од
15 декември 2005
Мислења
375
Поени од реакции
3
Никогаш немам собирано сликици!
Незнам за вас ама мое хоби е собирање карти или програми од фудбалски натпревари!
Ако има некој нешто за размена нека пише ПП.
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Mene uste mi e onaka manijacki interesno. Ides u maalo gi sobiras site kopiljaci i se menjas so duplikati. Pa deca kako deca kecot ne ti go davaat za pomalku od tri pa toa ti e, a za belja ti gi imaat site, a ti imas 300 dupliati. Abe super zezalici.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.361
Поени од реакции
513
Еј најдобро хоби шо постои дефинитивно:star:Ги имам албумите од Шпанија 1982 па навака! Ги имам и од европските и од светските првенства.
И ако ви фали некоја сликичка , поготово од последното првенство,појдете си на отпадите на комуна , таму гарант ќе најдете цели кутии со сликичките.Ја барем од таму зимав за светското од 2002 година,и тоа во отпадот во близина на кејот на Вардар во Аеродром:kez:
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
sobiraf skoro cel zivot posleden mi beshe 2002 svetskoto ! mozda ke go sobira vnuk mi pa ke go razgledam !!
 

Bale82

Bwagojce
Член од
22 април 2005
Мислења
227
Поени од реакции
4
Hahahah a јас си реков дека сум некој издувам .... Инаку и јас имам колекција од Светските ама од Мексико 1986 па наваму ги имам сите албуми а од европското ги имам само од 1996 наваму ...
Инаку сеа берам има некој за смена :))))
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
Bale82 напиша:
Hahahah a јас си реков дека сум некој издувам .... Инаку и јас имам колекција од Светските ама од Мексико 1986 па наваму ги имам сите албуми а од европското ги имам само од 1996 наваму ...
Инаку сеа берам има некој за смена :))))
бале јас само што купив вчера 10 пакетчиња за да видам шо сликички ќе се па ако понатаму се падне некој дупликат ќе се договориме за смена. :):):)
поздрав
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Slikicite ne samo sto ne pravat izduvani nego ni kazuvaat deka sme i ke si ostaneme deca, cel zivot.I toa i me raduva.
Ke se menjame so duplikati od Germanija????
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
А да собиравте Сара Кеј?
Муахахахахаха.

Ќе се мењаме бе.
Ама и со дигимон.
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
od 90 -ta mi e poln baska eden kup duplikati od Maldini zacuvaf za vo novcanik , za na zid doma , vo sekoj ucevnik ok spomnaf deka go obozavaf nego?:)))))))))
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
posleden album so fudbaleri sto go sobirav bese 2000 za evropskoto prvenstvo vo belgija
 
Член од
11 декември 2005
Мислења
314
Поени од реакции
1
ja sobiram od evropskoto 96 pa navamu. pa ako ima nekoj duplikati od ovoj album sto e sega neka kaze
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.459
Јас собирав само од Италија 90. тогаш одеше во пакет со Политикин Забавник, а од тоа списание на времето татко ми не пропушташе ни број. Па така јас го имав задоволството да ги лепам сликичките. И да се радувам на секој нов пакет со по 20 сликички.
Бидејќи одеше преку списание ги собрав сите. Другите првенства не ги збираф бидејки кај мене у маало никој не собираше а да идам по други села да барам деца за размена, ми беше мрско некако.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom