Сликички животинско царство

Член од
23 јуни 2006
Мислења
45
Поени од реакции
0
Vera,go imam 176 od ovie sto ti falat..Prati meil na pp..Mene mi falat uste 90-tina,mislam lesno ke se dogovorime
p.s mozam i 11 da go najdam od edna prijatelka
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.454
Животинско царство имаат нова едиција, посветена на светското првенство во футбал. Начекав од новите чоколатца во веро денес, ама бев на брзање и не се распрашував. Деновиве ќе идам во Краш на раат да си помуабетам со тетките таму.

Сега за сега скен од новите обвивки и 2 од новите сликички.

Првин оние што ги отворив:



Па оние што цели чоколатца ги скенирав :)



И на крај сликичките што ми се паднаа (1 дупликат :( )

 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
:zid:
Животинско царство имаат нова едиција, посветена на светското првенство во футбал. Начекав од новите чоколатца во веро денес, ама бев на брзање и не се распрашував. Деновиве ќе идам во Краш на раат да си помуабетам со тетките таму.

Сега за сега скен од новите обвивки и 2 од новите сликички.

Првин оние што ги отворив:



Па оние што цели чоколатца ги скенирав :)



И на крај сликичките што ми се паднаа (1 дупликат :( )

Ејјј па овие можат да бидат топ занимација оваа сезона за Светсково. Тешко дека ќе имам пари ко порано да собирам сликички од Паними:(
Што пари се чоколатцава?

Он топик-Мајка ми ми го џитнала албумот од животинско царство(доживотен непребол):zid:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.454
Во веро се 16 денари. Повеќе детали наскоро. На официјалните сајтови на Краш и Животинско царство сега за сега нема ништо, а ни на Сликички нема никакво инфо. Можеби ќе треба да му пратам мејл на Горан :)

Edit: На сајтот за Животинско царство има некаков квиз, сеа ќе одам да го играм :)
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Кој сака можам да му подарам албуми животинско царство, 1984/до/90
кој сака нека каже албумите се сите попилнети,а да ке заборавев за возврат сакам само да ми ги наполни пакетите кој ги добивав од Краш во тие години
Не барам ништо повеќе
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.454
Штета што немаме сајт за лицитации, и што не можеме да купуваме преку e-bay, инаку баш ме интересира која цена би ја достигнал тој албум. Мојот од 1884-1990 е во лоша состојба :(
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.454
Хепа дечки, денес бев во КРАШ на Рекорд и го купив новиот албум.

Се работи за специјално издание по повод светското првенство во футбал во Јужноафриканската Република 2010.
Има 56 сликички. Мислев дека е поголем, ама кога видов дека се само 56 сликички, решив да ги собирам. Патем да кажам дека му пишав мејл на уредникот на Сликички за да го додаде и овој албум.

Edit: Пред 4 саати веќе бил додаден албумов :)
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Хепа дечки, денес бев во КРАШ на Рекорд и го купив новиот албум.

Се работи за специјално издание по повод светското првенство во футбал во Јужноафриканската Република 2010.
Има 56 сликички. Мислев дека е поголем, ама кога видов дека се само 56 сликички, решив да ги собирам. Патем да кажам дека му пишав мејл на уредникот на Сликички за да го додаде и овој албум.

Edit: Пред 4 саати веќе бил додаден албумов :)
Каде може да се набави албумот? Не сум од Скопје
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.454
Го има и во големите маркети: Тинекс, Веро, СП и сл. Ако има во твојот град некој од тие маркети, помини да провериш.
 
Член од
6 април 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Slikicki zivotinsko carstvo

Dali nekoj gi ima ovie slikicki: 12, 68, 72, 135, 149... pise te mi.
Pomos za site sto sobiraat albumi: ste slusnale li za slikicki.com epten e cool za razmena.

Pozdrav

na slikicki.com mozes da go soberes celiot album, toplo ti go preporacuvam. Pozdrav
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.454

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
ПРАВИЛА ЗА НАГРАДНАТА ИГРА „КРАЛСКА АВАНТУРА“

Јас сум некаде при крај со сликичкиве од Football Kings изданието. По комплетирањето на мојот албум, ќе и помогнам на девојка ми во собирањето на нејзиниот. Со секој собран албум даваат топка.
Да даваа уште по некое чоколадо + немаше да биде лошо :) Инаку ако имам можност некаде да видам да се продава албумот можеби и јас би почнал да го собирам. Мислам дека го видов некаде претходно но сега не ми паѓа на ум каде се продаваше. Иако уште 15 дена ќе имам 22 год ова хоби ми беше едно од најомилените и секако уште ми е :smir:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
:vozbud:ми потекоа лиги ова чоколадо е најубавото досега ем тенко ем убаво
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
ПРАВИЛА ЗА НАГРАДНАТА ИГРА „КРАЛСКА АВАНТУРА“

Јас сум некаде при крај со сликичкиве од Football Kings изданието. По комплетирањето на мојот албум, ќе и помогнам на девојка ми во собирањето на нејзиниот. Со секој собран албум даваат топка.
Тончи колко пари го купи албумот? Неможам да го најдам... :uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom