Сликички животинско царство

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.446
Поени од реакции
68.658
Еве ви ја табелата од моите сликички, па ако некој ги има тие што ги немам и обратно, пишете слободно.
Што направи со дупликатите и дали беше во Краш да менуваш? :)
Го најдов албумот после којзнае колку години (правиме муабет за тој најантичкиот, на Српски што се напишани текстовите :D) па гледам ми фалат само 10 сликички.


Ми фалат 2, 48, 57, 64, 149, 163, 170, 174, 211 и 223.

Како што гледам ти ги имаш дупликати 2, 174 и 223 :)

Ама јас не ги чувам дупликатите, па ако сакаш можам да ти ги купам или па да се менуваме со сликички од некој друг албум од кој имам дупликати :) Пример некој фудбалски албум :)
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
249
Поени од реакции
148
Ке сака ли некој да ни помогне со неискористени кодови што се одпозади ке му пратиме сликички.....:)
 

uzas

organajzer
Член од
26 декември 2009
Мислења
3
Поени од реакции
1
zdravo,dali seuste trae grupava za razmena na slikicki od zivotonsko carstvo..[DOUBLEPOST=1448907504][/DOUBLEPOST]
Vera,go imam 176 od ovie sto ti falat..Prati meil na pp..Mene mi falat uste 90-tina,mislam lesno ke se dogovorime
p.s mozam i 11 da go najdam od edna prijatelka
zdravo,dali seuste trae grupava za razmena na slikicki od zivotonsko carstvo..
 
Член од
20 октомври 2015
Мислења
21
Поени од реакции
6
zdravo,dali seuste trae grupava za razmena na slikicki od zivotonsko carstvo..[DOUBLEPOST=1448907504][/DOUBLEPOST]
zdravo,dali seuste trae grupava za razmena na slikicki od zivotonsko carstvo..
da jas beram mi falat 89,110,77,238,192 ako gi ima nekoj neka pisi pozz
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Дали некој собира и во 2017та?
Има(ме) еден билион дупликати.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.964
Поени од реакции
14.714
Во далечната 1975-76 !!!!! добив како награда за собран албум од животинско царство-електричен воз со локомотива, три вагони и комплет шини. Албумот го собра мој братучед, и ми го даде да го пратам..и си добив награда.

Така и ми почна хобито со собирање на електрични возови
 
Член од
8 април 2008
Мислења
41
Поени од реакции
10
Каде може да набавам албум од новите од Животинско Царство? Јас сум од Ресен но ме интересира на кои локации се продава, може и Битола и Охрид?
Ако знае некој нека пише зошто кај нас неможам да најдам. Фала
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.247
Поени од реакции
78.873
Во далечната 1975-76 !!!!! добив како награда за собран албум од животинско царство-електричен воз со локомотива, три вагони и комплет шини. Албумот го собра мој братучед, и ми го даде да го пратам..и си добив награда.

Така и ми почна хобито со собирање на електрични возови
И ја отприлика тогаш го собрав и пратив, можда некаде 77-8-ма (односно моите тоа го направија). Добивме еден огромен пакет, како поголема картонска кутија, полна со играчки, чоколади и сл. Некои три-четири години потоа и втор албум пративме и добивме осетно помала кутија со помалку содржина. Пет години после тоа, уште еден, трет албум собрав и испратив, а кутијата и содржината беа уште помали. Показател на постепеното влошување на економската состојба во државата.
Албумите ги враќаа секогаш. (поништени)

Инаку дур бев мал јас ги собирав сите албуми кои излегуваа, а на неделна редовна база моите купуваа еден куп списанија и стрипови и два пати годишно идевме на одмор.
А бевме работничко семејство, кое живее под кирија.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Што има во пакетот од производи од Краш кога ќе ги собереш сите сликички и дали ти даваат одма или треба да се договориш со нив кога да дојдеш?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.302
Поени од реакции
22.585
И ја отприлика тогаш го собрав и пратив, можда некаде 77-8-ма (односно моите тоа го направија). Добивме еден огромен пакет, како поголема картонска кутија, полна со играчки, чоколади и сл. Некои три-четири години потоа и втор албум пративме и добивме осетно помала кутија со помалку содржина. Пет години после тоа, уште еден, трет албум собрав и испратив, а кутијата и содржината беа уште помали. Показател на постепеното влошување на економската состојба во државата.
Албумите ги враќаа секогаш. (поништени)

Инаку дур бев мал јас ги собирав сите албуми кои излегуваа, а на неделна редовна база моите купуваа еден куп списанија и стрипови и два пати годишно идевме на одмор.
А бевме работничко семејство, кое живее под кирија.

a racunaj si go ziveel najubavoto vreme na taa drzava moze so isklucok na ante markovic erata koga ustvari i se pukna.... balkane, balkane, balkane moj
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.247
Поени од реакции
78.873
a racunaj si go ziveel najubavoto vreme na taa drzava moze so isklucok na ante markovic erata koga ustvari i se pukna.... balkane, balkane, balkane moj
На Анте ерата ви се чини добра, затоа што следеше после катасрофалната стабилизација, инаку не беше боља од 70-ти.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.302
Поени од реакции
22.585
na ante erata bese dobra, platite bea relativno visoki i nemase poveke inflacija. neznam kako bilo vo 70tite ama u sporedba so stampanjeto i dinarite smetani u miljardi konvertabilniot dinar bese ok.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.247
Поени од реакции
78.873
na ante erata bese dobra, platite bea relativno visoki i nemase poveke inflacija. neznam kako bilo vo 70tite ama u sporedba so stampanjeto i dinarite smetani u miljardi konvertabilniot dinar bese ok.
Можда погрешно се изразив.
На Анте ерата беше стварно добра.
Али никако не боља од тоа порано.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom