Следната година Скопје добива нов Луна Парк

Дискусија во форумот 'Градови и села' започната од Jonson, 4 ноември 2011.

 1. @cool@

  @cool@ Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική

  Член од:
  2 јуни 2007
  Мислења:
  23.580
  Допаѓања:
  27.028
  лоша идеја- доколку е така
  туку како ќе ги тргнат циганите? да не' им обезбедат станови?!!!!!!!?
   
 2. аллександар

  аллександар Вечно ненаспан

  Член од:
  5 мај 2006
  Мислења:
  7.155
  Допаѓања:
  2.267
  сигурно дека нема. може да им дадат некој денар оштета или евентуално да ги дислоцираат на друго место. П.С знаеш дека таму нема буквално ниеден објект легалнно направен? и друго. кога е прашање на експроприација никој не те прашува сакаш несакаш. ти го зема тоа државата и крај. нема ни кај да се буниш. и зашо мислиш дека е лоша идеа?
   
 3. @cool@

  @cool@ Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική

  Член од:
  2 јуни 2007
  Мислења:
  23.580
  Допаѓања:
  27.028
  лоша реков - мислејќи на кружниот ток за кој пиша ти, а ова со дислоцирање - неверувам оти ќе им успее- неможе туку така да ги остават без покрив над глава- без разлика дали се ил не легално градени.ако гледаш така тогаш, што е со дивите населби-
  поготово онаа карши Усје кога одиш према Лисиче- се' дифтар до дифтар , ни документи ни бутур, ни струја плаќаат, нит вода- па ни водомери немаат трошат брат - ко скопско поле да го поливаат, нит ТВ претлати......
   
 4. Hank Moody

  Hank Moody

  Член од:
  25 септември 2011
  Мислења:
  6.439
  Допаѓања:
  18.265
  Јас како што знам таму е предвидено градење на станови за припадниците на АРМ ,само што тешко се носи тој ДУП има некој пречки на релација Влада - Општина Карпош.
   
 5. iksimkd

  iksimkd ШшшШшшШ...

  Член од:
  31 јули 2007
  Мислења:
  4.956
  Допаѓања:
  2.097
  Народот нема леб да јаде од Понеделник до Четврток, од Петок до Недела сите се низ дискотеки, кафани, кафулиња, концерти итн и на сите им тропаат по неколку Богородици во џебот... Ама не се важни овие три дена, важни се оние другите четири каде сите кукаат "Нема пари, нема пари..." Едно семејство со четири члена каде тројца се вработени и земаат по минимум 12.000 денари плата тоа се 36.000 денари ( 580 евра ) месечен income во семејството. Ако овие пари не се доволни за да се преживее еден месец во Македонија тогаш сите да земеме јаже и ајт на првата гранка....
  --- надополнето: 18 декември 2011 во 05:15 ---
   
  честа, Jonson, Hank Moody и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. @cool@

  @cool@ Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική

  Член од:
  2 јуни 2007
  Мислења:
  23.580
  Допаѓања:
  27.028
  и јас се запрашав за истово
  КОЈА ГОДИНА?!пошто насловот е
  Следната година Скопје добива нов Луна Парк

  туку ај нек заебат нов луна парк- поарно нек стават над МТВ или над Континентал една ваква играчка и завршена работа(место панорамското тркало):pos:

  [​IMG]
   
 7. PewDiePie

  PewDiePie

  Член од:
  21 август 2008
  Мислења:
  13.611
  Допаѓања:
  7.906
  Оваа година бе 2012. :icon_lol:

  Инаку добро е што ќе ги рушат дискотеките и Луна Паркот ќе се простира на 40.000 м2 за разлика од првата замисла 25.000м2.

  Инаку ако кажуваме желби и мојата е ЕДЕН ЈАК РОЛЕРКОСТЕР и ништо повеќе.

  :D
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Anco

  Anco За солун ДА, ЗА срем НЕ

  Член од:
  1 ноември 2011
  Мислења:
  6.850
  Допаѓања:
  11.443
  ....Скопје добил луна парк во 1973 година.:facepalm:
  што читам, :( - и срамота би рекол
  па до “73 каде ние децата на Скопје, одевме на лулање,вртење и возење.
  Си имаше Скопје свој детски-забавен парк ( луна-поново) и пред овој од “73 година и тоа добар-убав уште многу одамна и пред земјотресот.
  Прочитај,сега пишував за него во „ случки-настани од детството“
  а и во темата за ЗОО.
   
 9. koskar

  koskar Џон Клиз

  Член од:
  27 август 2005
  Мислења:
  571
  Допаѓања:
  359
  уатевер, нема пари за луна парк... и шпанците се повлекоа...
   
 10. @cool@

  @cool@ Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική

  Член од:
  2 јуни 2007
  Мислења:
  23.580
  Допаѓања:
  27.028
  :pos: изгледа секоја година- се повторува истото„
  Следната година Скопје добива нов Луна Парк

  туку ај малку исплакнете очи- не оти е незнам колку јако , но сепак е подобро од нашево

  http://www.isakowicz.pl/index.php?p...09&PHPSESSID=e96dcfb3228cf6d8526daba5e2d9d4df
   
 11. Lurtz

  Lurtz

  Член од:
  28 март 2006
  Мислења:
  13.759
  Допаѓања:
  6.696
  Гледам на мапите, паркот (и музеи и голф паркот се ставени на страна, не во центарот. Ниту во главниот ниту во некој поголем град туку во село. Градоначалнику Коце, прошетај дотаму, види како рамномерно се развиваат регионите, како не се окупира центарот на главниот град (ни просторот меѓу зградите во гл. град) со рекреативни површини и тематски паркови. У ствари знам дека админ. шета ама ниедна идеја или искуство на подобро не ги применуваат од многу без везе причини (као видеото за зелен бран -тури таму натпис).
  Просторот кај Словенечка или после Хиподром или Маџари кај бившо А1 плаче за вакви површини...ама сељаци кога планираат така ќе е ....
   
  На честа и @cool@ им се допаѓа ова.
 12. mona999

  mona999

  Член од:
  9 октомври 2012
  Мислења:
  710
  Допаѓања:
  955
  Изгледа ништо од ова нема да бидне за жал...
   
 13. viksa_m

  viksa_m

  Член од:
  19 мај 2008
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  1
  Татко ми се возел во истиот Луна парк, јас сум се возел во истиот луна парк и моето дете ке се вози во истиот луна парк. Патетика
   
  На HITCH му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: