Слаткар(истика)

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Какви се тие само такви фаци? Си бил ли некогаш на свирка на слаткат па шо те нервираат лугето што го слушаат или што се прават дека го слушаат?? И мене ме нервита што серат на темава некои фејтери како burn84 mariooo statusQuo gooner4live ама што да правам мора да се соочам со реалноста а реалноста е дека
слаткаристика е царот ЈЕЈЕЈЕ!токсикологија будало ЈЕЈЕЈЕ!
aко не си ми ги читал постовите ке се самоцитирам
слушам рап ама ретко...и тоа само македонски рап : грин аут / саф / пука / слаткар...така да не дека типот е нешто хардкор мадафака мастер оф церемони, али не е лош...
само ме нервира фактот шо до фчера пееше за андерграунд а у, мадафака, а денес албуН извади....
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
само ме нервира фактот шо до фчера пееше за андерграунд а у, мадафака, а денес албуН извади....
Бато сите раперчиња биле андерграунд, ама не сите можат да бидат познати овај искомерцијализирани де.Батето бил и ќе биде мадафака без разлика што си рекол или ќе речеш ти и другите хејтерчиња. А да ти кажам јас мене што ме нервира тоа
 

SiSSi_

Princess.
Член од
17 март 2009
Мислења
69
Поени од реакции
10
Како што реков ми се допаѓаат неговите стари песни, кога не беше комерцјиала. Не велам дека сеа не е добар, уште е, но сега стана итар, го научи рецептот за да стане популарен.

Ако гледаме како се движаат неговите песни, ќе почнеме од РАП па до сеа, чисти САРКАЗАМ.

За Илија-Велес: па што ако луѓето не го знаат Слаткар? Сепак он си правеше што најмногу сакаше-рап! А сеа што е овоа “Спушти Се Доле“?!
Не личи на ништо бе! После летото никој нема да ја памти песната!
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Mene slatkar mi se dopagja i jas zosto vozam taksi sekogas ja pustam taa pesnata za kupuvanje vo kola i site devojcinja mi se voshituvaat i potajno me posakuvaat .
GOLEM POZDRAV DO SLATKAR:salut:
Edit: Sega mi kazaja deka pesnata se vika shop shop shoping
POZDRAV:salut:
 

CIL

Член од
21 август 2008
Мислења
749
Поени од реакции
54
Kој го знаеше тони зен пред пред да пее “Аренби“? Кој го знаеше слаткар пред да го извади албумов? Што само јадете зелени и плукате по слаткар, човекот е врв за сите андергроунд раперчиња кои незнаат ни една песна да направат и ги боли тоа што тие не можат да бидат слаткар.
Оди брат во нокен бар и кога ќе ја пуштат спушти се доле осети што се случува!
BTW Знаеш ли ти воопшто што е рап а што RNB?
Со постов ја уништуваш неискомеарцилизираната ( андерграунд ) музика, која е почиста и со поголема љубов создадена, тоа се чувствува кога ја слушаш, слушаш песна, емоции, живот... Како може да е врв на сите андергоаунд рапери кога он е веќе меинстрим ? Ги боли за Слаткар, не затоа што не можат да бидат како него, баш напротив кога сакаат некои, многу брзо и попознати од него можат да станат, туку ги боли што парите го менуваат ставот, што славата го менува погледот на кој ги гледаш работите.
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Со постов ја уништуваш неискомеарцилизираната ( андерграунд ) музика, која е почиста и со поголема љубов создадена, тоа се чувствува кога ја слушаш, слушаш песна, емоции, живот... Како може да е врв на сите андергоаунд рапери кога он е веќе меинстрим ? Ги боли за Слаткар, не затоа што не можат да бидат како него, баш напротив кога сакаат некои, многу брзо и попознати од него можат да станат, туку ги боли што парите го менуваат ставот, што славата го менува погледот на кој ги гледаш работите.
Со постов може уништувам андерграун музика ама неквалитетна андерграунд музика.Еве земи го маријачи он не е слаткар ама братот кине одличен е.
БТВ добрите рапери се познати рапери,така да и не е се до комерцијализацијата туку до раперот.Едноставно е ако те бива те бива ако си срање си срање, крај.

Јебеш ли га...тешко е да си фејкерррриспекат

пиес...боже кој морон
Да за тебе сум морон уствари најголемиот морон. И знае што ич кур не ме боли за тебе, не си во мојот филм.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Со постов може уништувам андерграун музика ама неквалитетна андерграунд музика.Еве земи го маријачи он не е слаткар ама братот кине одличен е.
БТВ добрите рапери се познати рапери,така да и не е се до комерцијализацијата туку до раперот.Едноставно е ако те бива те бива ако си срање си срање, крај.


Да за тебе сум морон уствари најголемиот морон. И знае што ич кур не ме боли за тебе, не си во мојот филм.
Со болдираново се гледа каков човек си ... „Фраер“ . Оној кој следи „трендови“ . Ти се палиш на луѓе како Стаклар и Тони Фен а не гледаш колку нивната музика е безвезна. И не , не е добар рапер. Каде е времето каде рапот имаше содржина ? Сеа Стаклар за што пее ?
Шоп Шоп Шоппппинг ? И да , добрите рапери се познати рапери , ама познатите „рапери“ немора да значи дека се добри рапери...:helou:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.420
Кој го слуша идиотов бе, има многу поквалитетни песни од песните на слаткаров :tapp:
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Со болдираново се гледа каков човек си ... „Фраер“ . Оној кој следи „трендови“ . Ти се палиш на луѓе како Стаклар и Тони Фен а не гледаш колку нивната музика е безвезна. И не , не е добар рапер. Каде е времето каде рапот имаше содржина ? Сеа Стаклар за што пее ?
Шоп Шоп Шоппппинг ? И да , добрите рапери се познати рапери , ама познатите „рапери“ немора да значи дека се добри рапери...:helou:
Оној што следи трендови? WTF Од каде па ова?

За тоа што го болдираше треба ли да бидам на иста фрекфенција со некој кој ме нарекува морон? ХЕХЕ Абе не сте нормални ја знаете mR. Komplex? Слушај го џака накот што вика:Вчерашни фанови денешни хејтери на форум висачи...делите критики....
Не се палам јас, туку се палиш ти види се што постови имаш, ако имаш замерка замери еднаш а не по 100 пати (а и замерките ти се исти искомерцијализиран е), и што е безвеза во музиката на тони зен?

Слаткар не пее само за шопинг, пее и за искомплексираните како вас може и ти си искомплексирана?! Па може и за тоа да висите на форум!:smir:

Со постов ја уништуваш неискомеарцилизираната ( андерграунд ) музика, која е почиста и со поголема љубов создадена, тоа се чувствува кога ја слушаш, слушаш песна, емоции, живот... Како може да е врв на сите андергоаунд рапери кога он е веќе меинстрим ? Ги боли за Слаткар, не затоа што не можат да бидат како него, баш напротив кога сакаат некои, многу брзо и попознати од него можат да станат, туку ги боли што парите го менуваат ставот, што славата го менува погледот на кој ги гледаш работите.
Реков врв за сите андерграунд рапери а не на сите андерграунд рапери!
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Оној што следи трендови? WTF Од каде па ова?

За тоа што го болдираше треба ли да бидам на иста фрекфенција со некој кој ме нарекува морон? ХЕХЕ Абе не сте нормални ја знаете mR. Komplex? Слушај го џака накот што вика:Вчерашни фанови денешни хејтери на форум висачи...делите критики....
Не се палам јас, туку се палиш ти види се што постови имаш, ако имаш замерка замери еднаш а не по 100 пати (а и замерките ти се исти искомерцијализиран е), и што е безвеза во музиката на тони зен?

Слаткар не пее само за шопинг, пее и за искомплексираните како вас може и ти си искомплексирана?! Па може и за тоа да висите на форум!:smir:
Види вака , тоа што го прави Тони Зен не е музика.
Ако ме прочита претходно ќе сватеше (затоа воедно имам 100 пати пишано ,бидејќи не читате) , музиката е уметност...А нешто како „Пичка прва класа , посебна си раса, Mi casa es su casa " го нарекуваш музика ??? Тоа не е уметност... До толку не е јасно ?
И дали воопшто знаеш што е комплекс ? Боже... Во однос на што да имам комплекси ? Комплекс на реалност ? :nesum:
Ако треба ќе објаснам уште 1 000 000 пати на темава дека се чувствувам навредено што овие двајца (Тони и Стаклар) се нарекуваат музичари . Само нема кој да свати , сите играат на крадените битови на нивните песни , и рипаат на нивните деградирачки текстови...А вашата „одбрана“ во однос на тоа е :„Па шо , ти ќе ми каеш на какви песни да играм ? ; Е добро де , добар е битот ако е краден ..; Ги слушам пошто се убави ; Зашто да не ? “ ...
Од каде толкава омраза и револт кон празноглавиот народ ?
Да речеме само дека надвор од кутијата се гледа побистро , а внатре ...Внатре има премногу пиони...
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Ако ме прочита претходно ќе сватеше (затоа воедно имам 100 пати пишано ,бидејќи не читате) , музиката е уметност...А нешто како „Пичка прва класа , посебна си раса, Mi casa es su casa " го нарекуваш музика ??? Тоа не е уметност...
Не си доволно компетентен да етикираш што е уметност а што не.
За некои и таквата музика е уметност. Ама има разлика од уметност до уметност.
А делата на Слаткар се срање уметност, да. Се согласувам. Ама не сме ние Х фактор да делиме стручни мислења дали неговата музика треба да се цензурира или воопшто пушта низ етерот.

Не дека го бранам, искрено безвеза е, се додека има тинејџерки што го слушаат па и од другиот пол ги има исти права како секој музичар, безразлика од каков карактер е неговата музика/уметност.

Сега за баланс, кога го бранев имам право да го и деградирам.
Слаткар смени си името во Келнер и почни малце со добра музика. :toe:

Поздрав до сите читатели.
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Види вака , тоа што го прави Тони Зен не е музика.
Ако ме прочита претходно ќе сватеше (затоа воедно имам 100 пати пишано ,бидејќи не читате) , музиката е уметност...А нешто како „Пичка прва класа , посебна си раса, Mi casa es su casa " го нарекуваш музика ??? Тоа не е уметност... До толку не е јасно ?
И дали воопшто знаеш што е комплекс ? Боже... Во однос на што да имам комплекси ? Комплекс на реалност ? :nesum:
Ако треба ќе објаснам уште 1 000 000 пати на темава дека се чувствувам навредено што овие двајца (Тони и Стаклар) се нарекуваат музичари . Само нема кој да свати , сите играат на крадените битови на нивните песни , и рипаат на нивните деградирачки текстови...А вашата „одбрана“ во однос на тоа е :„Па шо , ти ќе ми каеш на какви песни да играм ? ; Е добро де , добар е битот ако е краден ..; Ги слушам пошто се убави ; Зашто да не ? “ ...
Од каде толкава омраза и револт кон празноглавиот народ ?
Да речеме само дека надвор од кутијата се гледа побистро , а внатре ...Внатре има премногу пиони...
Е што е музика за тебе бе?

Немој брат доста објаснуваше се кажа ама како ништо да не кажа.

А ти па што критикуваш: Искомерцијализиран е не го бива. А да те прашам кој го бива според тебе и кој е “уметник“?

Да бе ние другите сме пиуни или во друга насока ти беше ов постирано, а?

Која реалност бе. Слаткар е почитувам од афирмираните (колку толку) рапери.А не вие кои слуша рок кој поп кој не слуша ништо ама слушнал дека се плука по зен и слаткар и ајде и јас ќе плукам.
 

maliot so Bong

напушено изгубено
Член од
2 декември 2008
Мислења
24
Поени од реакции
1
Металчуги и Раперишча МИИИИИИИИИИРРРРРРРР!!!!!!!!!!!!!!!!
Како што вие не можете да ги сфатите курво пуши и сличните стихови.
Така ни раперите не можат да сватат кај има смисла во стиховите Дробичу ти кичму, дробилицом за кичмууу

ај раат сеа, нека си плукаат раперите по Слаткар, ил нек го фалат, само малку се такви :pos:

алооооооо ако имаш против типот нешо сери ако не не ми кажуј за раперите шо неможат да сватат прво иди малце на www.youtube.com и види некој амерички underground rap па кажи дали се сфакаат тие текстови ...тапа фраер си ептен и :toe:

Е што е музика за тебе бе?

А ти па што критикуваш: Искомерцијализиран е не го бива. А да те прашам кој го бива според тебе и кој е “уметник“?

Да бе ние другите сме пиуни или во друга насока ти беше ов постирано, а?

Која реалност бе. Слаткар е почитувам од афирмираните (колку толку) рапери.А не вие кои слуша рок кој поп кој не слуша ништо ама слушнал дека се плука по зен и слаткар и ајде и јас ќе плукам.

уметник е Дџака,Р.Н.С.,пистолеро,пики сипи,видо и има уше неколку шо можат да не серат сите и да неможе да им вратиме ни стих... е тие се уметници а не тони серкото ....еве нешо за зони тен да види шо е уметник


 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
ORDER IN THE COURT!

Патем, по барање на Виктораниус, на мојот myspace профил ја качив песната што ми е снимена со Единствена Опција - Да покажеме како се прави, сакал да ја чуе, патем нека ја има достапна и за сите други.

(Ова е бесплатно рекламирање, на најактивната тема во овој подфорум :icon_lol:)
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Не го знам лично човекот, но текстовите кои ги пишува удараат ЈАКО и се доста реални, и не ме занима дали човекот пафка или праве други работи кои другите ги сметаат за лоши, тоа е негово лично право и вие другите немате право да му судите него и на никому бидејќи никој не е идеален... а вие што го критикувате и ругате запрашајте се дали со тоа ќе го понижите или ќе го направете по цврст и поинспиративен!!!
И кога ќе напишете текстови кои подобро ја отсликаат гадната реалност тогаш навратете се пак овде и изнесете ги вашите текстови... кратиме...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom