Слаткар(истика)

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
И пак забега офф!

ПАтем, не знам шо се препуцавате, за вкус се работи тука. :smir:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Го знам лично Слаткар, имаме снимено од порано заедно песна, и на концерти и бла бла.. на времето беше ок, во последните 2 години и не сме контактирале а и немам баш потреба.
Песните му се баш како што он го живее тоа, ретко што ми се допаѓаат.. ама сега што пичи со Тони, тоа е оти се во исти фазон а и башка и одамна се другари.

Fallen, тебе мора да ти фали нешто и дај прочитај што те праша Пејо.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Зависи од кој аспект гледаш:)
Кога се гледа од вагинален аспект Слаткар растура....кога гледаш од „раперски„ аспект го тупи на 200метри со пречки
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Тоа ти треба да знаеш подобро него било кој друг .. :pipi:


О бај д веј .. за слаткар не треба вкус, за слаткар треба идиотизам !
А кој си ти да посочуваш дека тој што го сака Слаткар е идиот? Идиотизам?Јас Слаткар не го слушам, 2 песни дали сум му чула, ниту пак нешто посебно го бранам и разбирам да не ти се допаѓа музиката негова, ама да ги нарекуваш сите што го слушаат дека тоа е идиотизам е претерано и глупо да ги гледаш луѓето со потсмев, како демек твојот избор е најдобар и да ги потценуваш другите, а со тоа и да збориш за рапот. Секој има свој вкус, сите луѓе сакаме различни работи и ти немаш право да нарекуваш неко друг идиот, дебил затоа што не го слуша она што го слушаш ти! Преку глава ми е од луѓе кои мислат дека нивниот избор е само добар, дека се што не е како што они одбрале е лошо, дека луѓето кои не го сакаат истото како нив се глупави и дебили.

Ако некој сака да го слуша Слаткар е негов избор и е ствар на вкус и ти немаш право тоа да го наречеш идиотизам.

Шо се тиче Слаткар типот ми изгледа дигнат малце и што знам некако немам желба да го слушам него и неговите песни.
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
А кој си ти да посочуваш дека тој што го сака Слаткар е идиот? Идиотизам?Јас Слаткар не го слушам,2 песни дали сум му чула ниту пак нешто посебно го бранам и разбирам да не ти се допаѓа музиката негова,ама да ги нарекуваш сите што го слушаат дека тоа е идиотизам е претерано и глупо да ги гледаш луѓето со потсмев,како демек твојот избор е најдобар и да ги потценуваш другите,а со тоа и да збориш за рапот.Секој има свој вкус,сите луѓе сакаме различни работи и ти немаш право да нарекуваш неко друг идиот,дебил затоа што не го слуша она што го слушаш ти!Преку глава ми е од луѓе кои мислат дека нивниот избор е само добар дека се што не е како што они одбрале е лошо,дека луѓето кои не го сакаат истото како нив се глупави и дебили.

Ако некој сака да го слуша Слаткар е негов избор и е ствар на вкус и ти немаш право тоа да го наречеш идиотизам.

Шо се тиче Слаткар типот ми изгледа дигнат малце и што знам некако немам желба да го слушам него и неговите песни.

Паааа .. девојче ти све си разбрала погрешно, ја никого не нареков идиот (добро де освен слаткар и тоа останатите рапери, што е и целата поента на тоа што го напишав) .. со идиотизмот само сакав ги опишам "песните" на слаткар и идиотизмот и малоумноста што тие ги содржат .. и мене ми е преку глава некој да ми вика "тоа си е негов вкус бла бла" нонстоп тоа го слушам, ја на никој не сум му рекол "еј пеер не слушај рап глупо е, земи слушај метал закон е" или нешто слилно .. аман ! Кој сака што сака нека слуша (мада многу би било кул кога сите би слушале метал:pos:) .. све тоа што го кажав си е од моја гледана точка (а богами и запирка:pos:) и едноставно кеиф ми беше да го ставам на кајгана и никој ништо не ми може .. ха :pipi:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Јас уствари сакав да бидам хејтер како што наложува темата, иначе ги имам скоро сите негови траки. :kesa:

Слаткаристика 4лајф
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.277
Поени од реакции
45.678
Тоа ти треба да знаеш подобро него било кој друг .. :pipi:
па да знам не би те прашал,нели...
Уосталом ти си тој што замараш ко трудна жена со некој анти-рап фазон као “ова не е музика поима немате’’ а не разбираш дека тој муабет може да го поднесат само твоите издрпани и косести другарчиња од парк,каде што на дневен ред е после “види ги кремциве“ а пред“ке го бутаме системот’’,дакле ти како таков не можеш никој за ништо да учиш
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Паааа .. девојче ти све си разбрала погрешно, ја никого не нареков идиот (добро де освен слаткар и тоа останатите рапери, што е и целата поента на тоа што го напишав) .. со идиотизмот само сакав ги опишам "песните" на слаткар и идиотизмот и малоумноста што тие ги содржат .. и мене ми е преку глава некој да ми вика "тоа си е негов вкус бла бла" нонстоп тоа го слушам, ја на никој не сум му рекол "еј пеер не слушај рап глупо е, земи слушај метал закон е" или нешто слилно .. аман ! Кој сака што сака нека слуша (мада многу би било кул кога сите би слушале метал:pos:) .. све тоа што го кажав си е од моја гледана точка (а богами и запирка:pos:) и едноставно кеиф ми беше да го ставам на кајгана и никој ништо не ми може .. ха :pipi:

Незнам шо ти се фрлија до толку :tapp:
Им дааш пример и со текстои зашо е идиотски да го слушаш овој :)
Не се луѓето Идиоти , оние кој што го слушаат , али идиот е Слаткар као појава ...Уше незнае Македонски па да рапуе .. :)
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Прв пат слушам за тој човек:toe:немам појма кој е,такада нема ни мислење:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom