Слаткар(истика)

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.051
Поени од реакции
2.055
Слаткар е катастрофа бре, може знае нешто чат пат ама кадеееее бе со тој памет алооо. И уште нешто: мора да намали со дрогата пошто му го испила цел мозок ако воопшто го има.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Имав слушнат за него, ама не и песни негови.После овие 2 клипчиња тука-дефинитивно не ми се допаѓа:)
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Како сакате речете Слаткар има респект од многу луѓе и добро ја направил песната во која се пее 'јади гом*а за мене така се станува фаца) :)
Луѓе замени го со шмизличиња под 16години и горе доле реченицата е у ред.

Не е у ред....глуми некој бесни глисти, влага у филмови...мрзам такви луѓе
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
Човеков е кретено-дебил, клошар, куртон, имбецил, гнида и нафуран кретен .. до кога ли само глупавоста ке преовладува помеѓу рапериве, човече па овие се полоши и од гнаснине црнчуги у Америка .. мене не ми е јасно на кое ниво треба да ти бидат простотилукот и глупавоста за да бидеш способен да пишуваш волку дебилни текстови .. незнаат ништо друго освен јадење гомна и препуцавање меѓу себе у буквално секоја "песна" .. од сите песни што ги чув од слаткаров ова звучеше неизмерливо дебилно "сакав да не те видам пак во мојот живот, те сменив со астра, курви, џоинт и пиво" .. за вакво нешто да напишеш ти треба интелигенција под нула, кеве ми:pos: .. па после у некоја друга песна збореше за како болело кога ке ти раскине првата љубов бла бла бла ко само он да имал девојка .. абе патетика до солзи, незнам дали текстовиве треба да бидат нешто поучни или да звучат кул во нечии уши, како и да е патетични се .. лугево (скоро сите вакви рапери) толку се прости, глупави и си немаат абер од ништо а у секоја песна кењаат како ја познаваат гадната страна на животот а другите демек абер си немаат .. да не речам ама толку ми се гади и ми се повраќа од вакви арогантни клошари и мрсулковци што просто ми иде да земам сатар (онаков огромен од месарница), да ги исмасакрирам и да ги распнам на крст на сред плоштад само затоа што се идиоти (озбилен сум:pos:) .. за текстовите боље да не коментирам, у буквално секоја песна нема ниеден попаметен збор освен "кур, гс, пичка, курва, педер, клошар итн" .. па после има "вие сте педери, вие сте лицемери, вие сте гомнари, си немате абер од животот, имам повеке рими од курви во бугарија:pos: (ова беше од Аго мислам), ве јадам со лирики (ова ми е фаворит), можеш само да ми го пушиш, за муда да ми се фатиш, вие сте фејкери, ке ве скршам од ќотек .. итн" .. и ееее вака можам до утре да терам .. па ја искрено мислам дека Цеца и Миле Китич имаат боље текстови од ова:pos: .. мене кога турбофолкер ми кења и ми замерава што слушам метал едноставно го игнорирам, али па рапер кога ке ми прокења за метал му се смеам у фаца и просто ми паѓа чудно дека дури и глупавоста немала лимит и сваќам дека глупавоста е бесконечна ! Него ја многу забегав и веројатно заборавив уште нешто да кажам али ако ми текне ке напишам ! Затоа рапери носетесе у П.М.


Со Љубоф: М.Т.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Првпат слушам,ја помислив темата е за други ствари...Многу мислам во последно време :/
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Имам неколку песни и ми се допаѓаат стварно, посебно онаа „Ти ме натера“.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Незнам за вас ама Слаткар како пејач воопшто не е лош има добри песни и ми се допаѓат,факт е дека не го цениме нашето повеќе ги цените спрските рапери и Сека :tapp:
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
Да се надополнам ..
Постот може требаше да го ставам во Македонски Рап или негде во "Животни" пошто ипак за рапери се работи:pos:.. али шо ми е гајле! Него како можев да заборавам, сакав еден совет да им дадам на раперите (милам на тие што прават рап) што мислат дека знаат све .. слушајте ваму .. ке идете на wikipedia.com и во срч барот ке пишете "Stupidity" .. ке прочитате све што ке ви даде .. од кога ке го направите тоа ке кликнете повторно на срч барот и ке пишете "Ignorance" .. ке го прочитате и тоа ... кога тоа е веке готово, ви ветувам дека ке знаете повеке за себе него икад !
Рап .. пффф !
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Незнам за вас ама Слаткар како пејач воопшто не е лош има добри песни и ми се допаѓат,факт е дека не го цениме нашето повеќе ги цените спрските рапери и Сека :tapp:
Srpskite raperi i Slatkar da gi sporeduvas e isto ko da gi sporedis Chelsea i Belasica.... Da ne se lazeme...
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Да се надополнам ..
Постот може требаше да го ставам во Македонски Рап или негде во "Животни" пошто ипак за рапери се работи:pos:.. али шо ми е гајле! Него како можев да заборавам, сакав еден совет да им дадам на раперите (милам на тие што прават рап) што мислат дека знаат све .. слушајте ваму .. ке идете на wikipedia.com и во срч барот ке пишете "Stupidity" .. ке прочитате све што ке ви даде .. од кога ке го направите тоа ке кликнете повторно на срч барот и ке пишете "Ignorance" .. ке го прочитате и тоа ... кога тоа е веке готово, ви ветувам дека ке знаете повеке за себе него икад !
Рап .. пффф !
??? Смени дилер океј:smir:

Иначе за Слаткарот еден ДИС:)
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
А што треба да значи тоа ?:mist:
Размисли :wink:
Влегуваш на тема за некоја си личност за која уствари треба да се разговара, а ти идеш максимално офтопик со некои чудни совети за идење на википедиа/срч барови/сваштарии.....
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Па да видам ако си слушнал за нив значи се квалитетни...
А Слаткар не го бранам, ако го прочиташ постот погоре ќе сфтиш дека само на изглед ми се свиѓа, не го слушам, ниту пак некаде кажав дека е квалитетен пејач,рапер или незнам што
Значи сакав да кажам дека критериумот за одредување квалитетни пејачи не си ти и твоето познавање:smir:
Па со оглед на тоа дека се трудам да слушам ''добра'' музика,треба со нешто да произлезе баткава за да ме "натера" да го слушам.А штом глеам извадил пример 7-8 ''траки'' а не знам ни дека постои... незнам што понатаму :)
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
Размисли :wink:
Влегуваш на тема за некоја си личност за која уствари треба да се разговара, а ти идеш максимално офтопик со некои чудни совети за идење на википедиа/срч барови/сваштарии.....
Па ми се дешава многу често излезам од контрола ама ти па звучиш ко да сум почнал да зборам за пиење крв, изведување ритуали и превртени крстови .. аман! Ипак во рап спаѓа тоа што го реков .. а тоа за википедија беше само пријателски совет .. каква идеа а .. кажи ама сум закон:pos::pos::pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom