Скутерчиња: Се за и околу нив

Член од
12 март 2009
Мислења
19.709
Поени од реакции
15.580
Опасна работа воа скутерот. Мало, брзо, заникаде.
Земи си бе голем мотор да те види чоек да се сториш.
има скутерчиња на 3 тркала, па и со кровна стреа, немаш гајле само да не е ептен ладно... и тоа измислија со 2 ПРЕДНИ тркала, со амортизери, а едно погонско, заради побрзо и побезбедно влегување во кривина
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.150
Поени од реакции
1.375
која е разликата помеѓу 2Т и 4Т.
Нели е тоа 2Т-двотактен (користи мешавина од гориво бензин+масло) а 4Т четиритактен мотор на чист бензин како автомобилите. Секој (2Т, 4Т) си има некои предности и мани во однос на другиот од типот потрошња, стартност, брзина, бучава и така натаму.
 
Член од
17 март 2015
Мислења
203
Поени од реакции
324
Decki vo plan sum zimovo da zemam skuter,kako opcija gi gledam aprilija sr 50 i kymco agility citi 50.posto ne se razbiram vo skuteri bi sakal da slusnam i vase mislenje.koj bi bil podobar izbor,koj e poednostaven i poeftin za odrzavanje,koj kolku trosi itn.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Здраво,
Не знам дали пишувам во вистинска тема ама ми треба помош, никаде не можам да најдам филтер за воздух за карбуратор за картинг, во Скопје.

Димензија 36 милиметри.
 
Член од
16 септември 2020
Мислења
25
Поени од реакции
6
Што моторче можам да возам со Б категорија а да биде солидно?
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
Што моторче можам да возам со Б категорија а да биде солидно?
Секое што не ја проаѓа границата на М-подкатегорија , односно 50 кубни центиметри ... Е сеа кое зависи од тоа што сакаш и кој ти е буџетот...
 
Ф

Флеш

Гостин
Јас Баотиан 125цц од 2008ма наваму. Да не го почудам само :D :D :D
Само едно нешто .... Кинезите се квалитет ... Кој сака нека јаде трици .... Презадоволен
Автоматски споено мислење:

Јас Баотиан 125цц од 2008ма наваму. Да не го почудам само :D :D :D
Само едно нешто .... Кинезите се квалитет ... Кој сака нека јаде трици .... Презадоволен
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Само едно нешто .... Кинезите се квалитет ... Кој сака нека јаде трици .... Презадоволен
Автоматски споено мислење:


Само едно нешто .... Кинезите се квалитет ... Кој сака нека јаде трици .... Презадоволен
Зависи како ќе се погоди, без разлика дали е кинеско или не :D. И нормално, одржувањето.
 
Член од
26 декември 2020
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zdravo na site, sakav da ve prasam poseduvam Gilera Runner sp50 2010, so okolu 5000 km, site delovi na nea se fabricki samo sto instalirav Gianeli Record i gi staviv rolnite sto odat so nego, so fabrickiot auspuh ne mi gusheshe , so noviov prvite 10 metri mnogu gusi i mnogu malu ima sila , no potoa si vlece ubavo nekoj predlog za resavanje na problemov ?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Zdravo na site, sakav da ve prasam poseduvam Gilera Runner sp50 2010, so okolu 5000 km, site delovi na nea se fabricki samo sto instalirav Gianeli Record i gi staviv rolnite sto odat so nego, so fabrickiot auspuh ne mi gusheshe , so noviov prvite 10 metri mnogu gusi i mnogu malu ima sila , no potoa si vlece ubavo nekoj predlog za resavanje na problemov ?
Ќе ти пратам број од мајстор за мотори
Сега имааѕ повеќе време дека не е сезона
 

Kajgana Shop

На врв Bottom