Скутерчиња: Се за и околу нив

Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Намештаљка е, сите скутери имаат осигурач кој прв гори доколку грешно се поврзат клемите.
 
Член од
17 ноември 2018
Мислења
19
Поени од реакции
3
Намештаљка е, сите скутери имаат осигурач кој прв гори доколку грешно се поврзат клемите.
Дa aмa bypass е нaпрaвенo нa oсигурaчoт директнo е спрoведенo и дa имa спoј немa штo дa избие oдмa ке дoбие спoј и нештo ке се зезне
 
Ф

Флеш

Гостин
Иам Б категорија,но сакам и А категорија да зеам за 125сс скутер ..... Колку е цена за полагање и дали треба целосна обука од часови,градска,тестови до полигон?! Еден ми кажа на кратко дека е 2.000 денари и потребно е само на полигон е само еден глуп тест да напраиш потребно,зошто иам веќе Б категорија .... Само да уплатам,на полигон и ќе сум имал дозвола,зошто веќе сум возел 50сс и кола ....
 
Член од
21 октомври 2016
Мислења
520
Поени од реакции
670
Иам Б категорија,но сакам и А категорија да зеам за 125сс скутер ..... Колку е цена за полагање и дали треба целосна обука од часови,градска,тестови до полигон?! Еден ми кажа на кратко дека е 2.000 денари и потребно е само на полигон е само еден глуп тест да напраиш потребно,зошто иам веќе Б категорија .... Само да уплатам,на полигон и ќе сум имал дозвола,зошто веќе сум возел 50сс и кола ....
Те лаже
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
Иам Б категорија,но сакам и А категорија да зеам за 125сс скутер ..... Колку е цена за полагање и дали треба целосна обука од часови,градска,тестови до полигон?! Еден ми кажа на кратко дека е 2.000 денари и потребно е само на полигон е само еден глуп тест да напраиш потребно,зошто иам веќе Б категорија .... Само да уплатам,на полигон и ќе сум имал дозвола,зошто веќе сум возел 50сс и кола ....

Прво колку години имаш ? Второ кога положи за Б и дали лекарското уште ти важи ? Трето сега имаш А1 , А2 и А категорија , па зависно од тоа колку години имаш , за тоа ке полагаш... Тестовите и теоретскиот дел ти се признава од Б , но секако дека ке имаш обука и полагање полигон и град за А. А за цена ке прашаш во некоја авто школа . Порано излагаше грубо околу 15 000...
 
Ф

Флеш

Гостин
Прво колку години имаш ? Второ кога положи за Б и дали лекарското уште ти важи ? Трето сега имаш А1 , А2 и А категорија , па зависно од тоа колку години имаш , за тоа ке полагаш... Тестовите и теоретскиот дел ти се признава од Б , но секако дека ке имаш обука и полагање полигон и град за А. А за цена ке прашаш во некоја авто школа . Порано излагаше грубо околу 15 000...
Возачка Б категорија на 22 години,сеа сум 28 ,рачунај сум 6 години возач,имам кола,имав и скутер 50сс ....Сеа како се условите ....Одново процес и голема сума .....Не знам што не направат со Б категорија да се можат до 150сс мотор да се вози .....Ептен глупо е вака,појака кубикажа можеш да возиш со кола,а мотор до 50сс .....Со кола можеш 250 км/ч а со 50сс одвај 40 км/ч .....
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
Возачка Б категорија на 22 години,сеа сум 28 ,рачунај сум 6 години возач,имам кола,имав и скутер 50сс ....Сеа како се условите ....Одново процес и голема сума .....Не знам што не направат со Б категорија да се можат до 150сс мотор да се вози .....Ептен глупо е вака,појака кубикажа можеш да возиш со кола,а мотор до 50сс .....Со кола можеш 250 км/ч а со 50сс одвај 40 км/ч .....


Ново лекарско , обука и полагање за А категорија... Тестовите ќе ти ги признаат од Б , само ке полагаш полигон ( имаш 2 вежби ) и градско возење. Сега по новово мислам дека со 600+ сс се полага за А... За цена пак прашај во авто школа...
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Дечки за кинеска двотактна машина од 50ка да ја напраам 80ка кој клип и цилиндер иде? 47ца ли е и дали да си го бушам мојот цилиндер или да зеам нов... Што е по исплатливо
 
Член од
16 јануари 2016
Мислења
122
Поени од реакции
31
Zdr si kupiv skuterce na staro i mi kaza covekot kolku da stavam mesavina ama zaboraviv ako znae nekoj na 1 kg benzin kolku ule se stava fala vi ?
 
Член од
16 јануари 2016
Мислења
122
Поени од реакции
31
IMG_20190313_173416.jpg odovde mi tece benzin sto e ova i sto da se napravi mislam samo koga e pusten a koga e sopren ne teci
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Дечки за кинеска двотактна машина од 50ка да ја напраам 80ка кој клип и цилиндер иде? 47ца ли е и дали да си го бушам мојот цилиндер или да зеам нов... Што е по исплатливо
Хамачи ли имаш, све треба да се мења, клип цилиндер радилица карбуратор итн
 
Ф

Флеш

Гостин
Хамачи ли имаш, све треба да се мења, клип цилиндер радилица карбуратор итн
Хамачи испаднаа добри скутери? Ги гледам почесто,како Баотианот.Еднаш имав баотиан,издржливи се,минав над 5.000км,иако купен на старо .
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Хамачи ли имаш, све треба да се мења, клип цилиндер радилица карбуратор итн
Hamachi е и знам дека ке мењам се тоа само незнам карбуратор дали да мењам...
Хамачи испаднаа добри скутери? Ги гледам почесто,како Баотианот.Еднаш имав баотиан,издржливи се,минав над 5.000км,иако купен на старо .
Од кинеските имаш баотијан јијинг и џонвеј... Баотијан искачаат најасални у кинеска класа а џонвејот најкрш
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123

Kajgana Shop

На врв Bottom