Скутерчиња: Се за и околу нив

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
До кај 400е може некој да ми предложи скутер некој ?
Види ако начекаш кивеј или генерик нешто такво ама сочувано или па некој кинез скоро нов ќе најдеш за тие пари
 

marTin*

мαјатιη™
Член од
10 октомври 2008
Мислења
287
Поени од реакции
12
Види ако начекаш кивеј или генерик нешто такво ама сочувано или па некој кинез скоро нов ќе најдеш за тие пари
а кивеј и генерик не се кинески мотори или ?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
а кивеј и генерик не се кинески мотори или ?
Па сега ... склапани се во кина да, ама брендовите се аустриски така нешто
се на се сум имал кивеј и од искуство зборам, со квалитет и цена се помеѓу кинеските и италијанските
--- надополнето: 8 јули 2013 во 21:16 ---
Некој да продава Generic xor 50 за 350 евра?
Прашај го овој колку ја дава
http://www.reklama5.mk/Details.aspx?ad=841024
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Мења ли некој хамачи кинез, пред една година земено од салон, за нешто на брзини ?
 
Член од
8 јуни 2013
Мислења
69
Поени од реакции
29
хмм.. ефтино ја дал, којзнае може не била добра, зашто Generic за тие пари е невозможно да најдеш, сепак не му се секирај многу, има скутери ќе најдеш некој и јас сум во потрага откако го продадов мојот..
Сепак реална цена на Generic од 2008-2009 му е до 400 евра.. исто Баотиан 50 од 2008-2009 како овој http://reklama5.mk/dataImages/advertisments/big/81e8cf44a5684d82bc74be2eed59d8a5.jpg толку му е цената реално 400 евра.. а то шо му барат 600-650 е друга работа.. ја купил 950 евра пред 5 год и сега му бара 600..нема логика :tapp:
 
Член од
10 декември 2011
Мислења
170
Поени од реакции
19
Сепак реална цена на Generic од 2008-2009 му е до 400 евра.. исто Баотиан 50 од 2008-2009 како овој http://reklama5.mk/dataImages/advertisments/big/81e8cf44a5684d82bc74be2eed59d8a5.jpg толку му е цената реално 400 евра.. а то шо му барат 600-650 е друга работа.. ја купил 950 евра пред 5 год и сега му бара 600..нема логика :tapp:

Ја гледам според тоа колку бараат, а ако почнеме да збориме колку е нов и дека тој што го продава има поминато волку онолку дека треба и сервис да му се направи ќе треба 200 евра да му спуштиш, а он нема никако да ти го даде за таа цена, така да тоа е тоа..
 

marTin*

мαјатιη™
Член од
10 октомври 2008
Мислења
287
Поени од реакции
12
ауу што е работава сите скутери на реклама5 продадени се а огласите им стојат :O
 
C

cige

Гостин
Ми угасна скутерчето во вожња. Сменивме свекица, сменивме акумулатор, и пак ништо. Само вергла, ни на дугме ни на курбла пали.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Ми угасна скутерчето во вожња. Сменивме свекица, сменивме акумулатор, и пак ништо. Само вергла, ни на дугме ни на курбла пали.
Фрла ли искра?
Извади ја свекицата, потпри ја на маса на моторот нормало приклучена и верглај види дали ќе фрла искра.
Рацете подалеку од свеќицата додека верглаш да не те здрви струја. :icon_lol:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Ми угасна скутерчето во вожња. Сменивме свекица, сменивме акумулатор, и пак ништо. Само вергла, ни на дугме ни на курбла пали.
Ако нема искра, тогаш може да се намотките отидени
на кинезот што го имав му се зезнаа
 
Член од
10 декември 2011
Мислења
170
Поени од реакции
19
ауу што е работава сите скутери на реклама5 продадени се а огласите им стојат :O

Па и нема многу скутери, мислам на тие што редовно се обновуваат, пиши ми ПП или тука да не вртам и јас на истите..
 
C

cige

Гостин
Фрла ли искра?
Извади ја свекицата, потпри ја на маса на моторот нормало приклучена и верглај види дали ќе фрла искра.
Рацете подалеку од свеќицата додека верглаш да не те здрви струја. :icon_lol:
нема потреба од ова, пробав со друга свеќица.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
нема потреба од ова, пробав со друга свеќица.
Фрла искра?

Ако не фрла или е свекицата или палењето CDI-то. Ако фрла искра, провери карбураторот дизните да не се запушени.
 
C

cige

Гостин
Фрла искра?

Ако не фрла или е свекицата или палењето CDI-то. Ако фрла искра, провери карбураторот дизните да не се запушени.
Можно е да се дизните, пошто стално влечам со уста за да протече бензинот, сега и тоа не бива.
 
M

Mamba.

Гостин
Ајде мајстори едно прашање...имам проблем со моторот, кога е под голема гас се слуша некое тропање, зуење незнам како да кажам.

Пробав да го возам вака



го извадив воа



ногу побрзо крена 80 и не се слушаше никакво тропање, се убаво си брчеше а и некако поубаво оде, по лесно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom