Скутерчиња: Се за и околу нив

C

cige

Гостин
Каиш и ролни. Ако си го одржавал како што треба, другите работи треба да се во ред. Но не може точно да се знае додека не се отвори и види :)

За влечна снага по угорница ти треба само еден резонантен ауспух (пр. giannelli extra, yasuni z, yasuni r, technigas next r...)
Колку пари чини резонантен и дали ќе се зголеми потрошувачката?
 
Член од
10 декември 2011
Мислења
170
Поени од реакции
19
Колку пари чини резонантен и дали ќе се зголеми потрошувачката?

Потрошувачката ќе ти се зголеми за 500 грама, а за цена мислам 7-8000 денари беше Giannelli, сепак нека каже некој што знае цена 100%
 
M

Mamba.

Гостин
Ај да прашам нешто...го однесив на сервис му смениа буфери ама кога го возиш, гас кога даваш цел мотор дрма, буче..и дрма на рачките каа трпки или малце струја да те фаќа..шо може да е ?
 
Член од
10 декември 2011
Мислења
170
Поени од реакции
19
Ај да прашам нешто...го однесив на сервис му смениа буфери ама кога го возиш, гас кога даваш цел мотор дрма, буче..и дрма на рачките каа трпки или малце струја да те фаќа..шо може да е ?

Колку пари ти земаа за буферите, и јас треба да ги мењам
 
M

Mamba.

Гостин
Тууу.. :confused: Јас прашав еден мајстор кај мене ми рече дека се 150 денари, ако остатокот од 550 денари ти го земале за мењање, те изгореле

Братче да ти кажам тука кај мене у градот само тиа мајстор е за мотори никој друг не се замара со тоа..а не ми се носе у друг град па да го чекам ваму наму...тоа е

А чим ти така викаш дека таму е 150 денари значи стварно ме изгореле една убава петстотка
 
Член од
10 декември 2011
Мислења
170
Поени од реакции
19
Братче да ти кажам тука кај мене у градот само тиа мајстор е за мотори никој друг не се замара со тоа..а не ми се носе у друг град па да го чекам ваму наму...тоа е

А чим ти така викаш дека таму е 150 денари значи стварно ме изгореле една убава петстотка

Друже јас ти реков дека мајсторот го прашав колку пари се буферите, а за мењање сам ќе си ги сменам, значи само буферите 150 денари за мењање ич не го прашувам за џабе пари да му дадам кога можам сам да си ја завршам таа работа, иначе од кој град си ?
 
M

Mamba.

Гостин
Друже јас ти реков дека мајсторот го прашав колку пари се буферите, а за мењање сам ќе си ги сменам, значи само буферите 150 денари за мењање ич не го прашувам за џабе пари да му дадам кога можам сам да си ја завршам таа работа, иначе од кој град си ?

Чим се 150 буферите значи мењање ми земал 550..сега цел мотор буче и дрма ..незнам ем ме изгореа ем полош е моторот
 
Член од
10 декември 2011
Мислења
170
Поени од реакции
19
Чим се 150 буферите значи мењање ми земал 550..сега цел мотор буче и дрма ..незнам ем ме изгореа ем полош е моторот

што мајстори ќе беа неможат да ти го оправат моторчето
 
M

Mamba.

Гостин
што мајстори ќе беа неможат да ти го оправат моторчето

Да не го подречам ама и нов не беше вака..десетка :D

требало само да се одлабават малце новите буфери :D ..колку може да те изнервира една мала работа у пм
 

marTin*

мαјатιη™
Член од
10 октомври 2008
Мислења
287
Поени од реакции
12
Здраво,сакам да прашам у врска со скутерот Glanz дали се издржливи поточно они 125cc.Ако има некој искуство нека каже...
 
Член од
10 декември 2011
Мислења
170
Поени од реакции
19
Здраво,сакам да прашам у врска со скутерот Glanz дали се издржливи поточно они 125cc.Ако има некој искуство нека каже...

Glanz како марка не ги фалат баш, поточно повеќето се жалат на нив, баш сега еден другар продаде таков само 150 cc, машината катастрофа, ич не му се погоди
 

marTin*

мαјатιη™
Член од
10 октомври 2008
Мислења
287
Поени од реакции
12
Докај 500евра каков половен скутер може да се најде одприлика ?
 
L

Löwe

Гостин
Него во Прилеп да не знаете колку максималната брзина низ град дозволено? 50 или 40 км/х?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom