Скутерчиња: Се за и околу нив

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
460
Поени од реакции
100

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
дечки помагајте како да го исчистам ауспухот гианели силенцер на generic xor 50 kubici или колку би ме коштало на мајстор некоја голема политика е или.... сакам да биде како нов :) да се среди со него фала
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
дечки помагајте како да го исчистам ауспухот гианели силенцер на generic xor 50 kubici или колку би ме коштало на мајстор некоја голема политика е или.... сакам да биде како нов :) да се среди со него фала
Скаш да ја исчистиш внатрешноста на буренцето ти гуши, или сакаш од надвор да го исчистиш да му го вратиш сјајот ?
 
Член од
23 октомври 2008
Мислења
19
Поени од реакции
0
Dali moze da mi kazi nekoj koja e razlikata pomegu 2 takten i 4 takten skuter 50cc vo odnos na brzina potrosuvacka... fala
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
Скаш да ја исчистиш внатрешноста на буренцето ти гуши, или сакаш од надвор да го исчистиш да му го вратиш сјајот ?
од внатре , а ако имаш некој марифет и за однадвор кажувај :) ама за внатре ми е фала премногу
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ми зариба моторот, откажала таа пумпата за двотактол, и моторот си работел без двотактол. Добро е што е под гаранција сега се ќе менуваат, карики радилица клип .....

На 3000 км добивам сепак нов мотор хахаха.
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
Ми зариба моторот, откажала таа пумпата за двотактол, и моторот си работел без двотактол. Добро е што е под гаранција сега се ќе менуваат, карики радилица клип .....

На 3000 км добивам сепак нов мотор хахаха.
да не те разочарувам ама јас не би се радувал.... бог знае што ке ти стават... јас би им стоел на глава додека работат за да се уверам дека ке турат нови и оригинални делови...
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
да не те разочарувам ама јас не би се радувал.... бог знае што ке ти стават... јас би им стоел на глава додека работат за да се уверам дека ке турат нови и оригинални делови...
Не не комшија ми е тој сервисерот сега, ќе стави и подобри делови :)
 

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
460
Поени од реакции
100
Кога ке ставам Giannelli издув на 4 тактен 50сс мотор дали ке имам разлика во брзина,снага,потрошувачка,.... и дали знае некој каде се продаваат ?

благодарам однапред ........
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
Кога ке ставам Giannelli издув на 4 тактен 50сс мотор дали ке имам разлика во брзина,снага,потрошувачка,.... и дали знае некој каде се продаваат ?

благодарам однапред ........
кинески? само господ бог знае што ке се случи кога ке ставиш друг издув.... во принцип ако имаш катализаторче на ауспухот, извади го и е го добиеш истиот ефект на било кој друг спортски ауспух...
 

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
460
Поени од реакции
100
кинески? само господ бог знае што ке се случи кога ке ставиш друг издув.... во принцип ако имаш катализаторче на ауспухот, извади го и е го добиеш истиот ефект на било кој друг спортски ауспух...
Имам обичен ауспух не е спортски, но гледам дека стават Giannelli издув на 2 тактните кинески и дека стварно има ефект. Ме интерисира дали ке го почуствувам истиот ефект ?
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Имам обичен ауспух не е спортски, но гледам дека стават Giannelli издув на 2 тактните кинески и дека стварно има ефект. Ме интерисира дали ке го почуствувам истиот ефект ?
Не исплатлива инвестиција да стаиш џианели на нискобуџетен кинески мотор, за пример најевтиниот у априлиа центар тоа тие коа идеш накај битпазар вртиш лево од кај хубо маркет после стоп енд гоу сервисот првата улица лево тие априлиа сервисот, каде што продаваат се и сешто за мотори, најевтиниот е околу 6500 денари :)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.179
јас имам кинеско 4 тактно моторче неможам ни да го изговорам како се вика ,ама сполајму на господ и на тоа кинезот што го склопваше рацете да му се позлатат. досега од страна на мотор и каиш и ролелри ништо немам сменато а има поминато некаде на кај 7000 км. акомулаторот ми заеба лани( по моја вина , го оставив зимата надвор на мотор) и нормално го извадив сега нема акомулатор, нема светло нема свирка нема ништо ама тера како лудо.
сега како викаат колку пари толку музика ама со оглед на парите петка е.
п.с некој викат дека треба да му се смени некое масло кај диференцијалот или како да го наречам кај задното тркало, ама ни сум сменал ни знам од кај се менва ни дали треба стварно. ако знај некој нека кажи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom