Скутерчиња: Се за и околу нив

Ф

Флеш

Гостин
Скутеров(50цц) мој,сеа треба да го средувам за летово,за возење.... Го имам втора година како шо ми е купен на старо. Ќе ве молам,да ме информирате,советувате,што е потребно документација,технички преглед,сета потребна процедура за да може да го возам.Колку пари отприлика? Немам искуство и глупо вака малце прашувам,зошто едни викаат дека има трајна регистрација,втори дека има нов закон,осигурување? И ако може да препорачате некој шо поправа скутери во Ѓорче или близина. Скутерот ми е
  • Baotian BT49QT-9
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Скутеров(50цц) мој,сеа треба да го средувам за летово,за возење.... Го имам втора година како шо ми е купен на старо. Ќе ве молам,да ме информирате,советувате,што е потребно документација,технички преглед,сета потребна процедура за да може да го возам.Колку пари отприлика? Немам искуство и глупо вака малце прашувам,зошто едни викаат дека има трајна регистрација,втори дека има нов закон,осигурување? И ако може да препорачате некој шо поправа скутери во Ѓорче или близина. Скутерот ми е
  • Baotian BT49QT-9
Треба само осигурање и лепенка за на мотор округла околу 600-800 ден
Смени си уље, свеќица, филтер за воздух и бензин ако немаш ништо сменето
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
Купувам филтер за воздух за априлиа ареа 51-Sport Air filter-не стандарниот.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Можда не е место али сепак да прашам за мислење за aprilia rs 125cc или Keeway rks 125 мислам беше. Би ми бил прв мотор а неќам веспа.... Фала ви однапред

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Член од
29 август 2015
Мислења
24
Поени од реакции
14
Zdravo na site clenovi na forumot
Mi treba strucna pomos dokolku nekoj razbira ili ima iskustvo so Gatelli XO skuteri
momentalno imam Garelli XO 50, no bi sakal da zemam nesto pogolem od Garelli XO 150 ili Garelli XO 200, bi sakal da prasam dokolku nekoj ima vozeno ili e po upaten od mene da mi dade sovet koj e po pogoden od ovie dvata.kako naprimer kvalitet, potrosuvacka,
Blagodaram odnapred
dali e golema razlika vo cenata na registracija
 
Последно уредено:
Член од
17 април 2018
Мислења
2
Поени од реакции
2
Pozdrav do svi

Sakam da prasam imam motor Garelli GSP 50, imam problem so kilometrazata nekoe vreme dodeka go vozev vo km/h pocnvuase samo da se menuva vo mph,sega ne se menuva si stoi vo mph proveruvam dali ima nekakvo dugme za menuvanje,nema. Otvoriv akumulator go iskluciv/vkluciv(za reset) ne biva, dali nekoj imal vakol problem so ovoj motor ili pak znae kako da go resam problemot.
 
Член од
22 јануари 2018
Мислења
88
Поени од реакции
79
Pozdrav do svi

Sakam da prasam imam motor Garelli GSP 50, imam problem so kilometrazata nekoe vreme dodeka go vozev vo km/h pocnvuase samo da se menuva vo mph,sega ne se menuva si stoi vo mph proveruvam dali ima nekakvo dugme za menuvanje,nema. Otvoriv akumulator go iskluciv/vkluciv(za reset) ne biva, dali nekoj imal vakol problem so ovoj motor ili pak znae kako da go resam problemot.
Jas go imam istiot motor, reshenieto izgleda glupavo no funkcionira..napuni go rezervoarot do kraj i kje pocne da se menuva no mozhe pak da ti se vrati na mph, jas ushte ne sum nashol nacin da se stavi vo kmh samo...2017 ti e modelot taka?
 
Член од
17 април 2018
Мислења
2
Поени од реакции
2
Jas go imam istiot motor, reshenieto izgleda glupavo no funkcionira..napuni go rezervoarot do kraj i kje pocne da se menuva no mozhe pak da ti se vrati na mph, jas ushte ne sum nashol nacin da se stavi vo kmh samo...2017 ti e modelot taka?
Da 2017 e, ke ja probam bas fintata so rezervarot mi kazaa povekje drugari so taa finta, ama mislam deka pak nekako se menuva ne moze digitalno da e a da nema nekakvo kopce ili druga sitnica sto ne moze da se smeni :D
 
Член од
22 јануари 2018
Мислења
88
Поени од реакции
79
Da 2017 e, ke ja probam bas fintata so rezervarot mi kazaa povekje drugari so taa finta, ama mislam deka pak nekako se menuva ne moze digitalno da e a da nema nekakvo kopce ili druga sitnica sto ne moze da se smeni :D
Da 2017 e, ke ja probam bas fintata so rezervarot mi kazaa povekje drugari so taa finta, ama mislam deka pak nekako se menuva ne moze digitalno da e a da nema nekakvo kopce ili druga sitnica sto ne moze da se smeni :D
Mene na servis mi kazaa deka imalo nekoe kabelche da se kupi od hamachi 700 den no ne sakav da davam pari za toa hahaha se nauciv 30mph 50kmh...i 50mph 80kmh...ako najdes resenie spodeli go tuka
 
Член од
29 август 2015
Мислења
24
Поени од реакции
14
Mi treba pomos dokolku nekoj razbira ili ima iskustvo so Garelli XO skuteri
Momentalno imam Garelli XO 50,
Bi sakal da zemam nesto pogolem od Garelli XO 150 ili Garelli XO 200, cena im e 1450-1500 l da prasam dokolku nekoj ima vozeno ili e po upaten od mene da mi dade sovet koj e popogoden od ovie dvata.kako naprimer kvalitet, potrosuvacka,kolku trosat,
Blagodaram odnapred
 

Attachments

  • 94,3 KB Прегледи: 22
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.172
Поени од реакции
3.143
Пикирав Hamachi 50cc 2014 година, цената му е околу 500тини евра..
Дали му е реална цената и општо дали се ок моторчиња ? Инаку ок е сочуван е моторот ..
 
Член од
22 јануари 2018
Мислења
88
Поени од реакции
79
Пикирав Hamachi 50cc 2014 година, цената му е околу 500тини евра..
Дали му е реална цената и општо дали се ок моторчиња ? Инаку ок е сочуван е моторот ..
Кинез е, и 4 год е стар така да ќе си имаш мака со поправки многу, лично јас не познавам некој со кинески скутер а да е задоволен после втората година
 

Kajgana Shop

На врв Bottom