Скриншот од вашиот Home screen

The Wild Boy

лепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.340
Поени од реакции
654
Имаш тема вака што е се црно?
Night Mode друже. Има во опции, ако имаш OneUI, оди Display, па ќе го најдеш.
Сликата, бај д веј јас ја правев. Ако сака некој, ќе ја пратам тука, и ќе биде поставена на Instagram (@geektech01).
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
960
Поени од реакции
252
Имам One UI 1.0 ама не се прави се вака црно. Дали батеријата трае повеќе со dark mode?
 

The Wild Boy

лепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.340
Поени од реакции
654
Имам One UI 1.0 ама не се прави се вака црно. Дали батеријата трае повеќе со dark mode?
Не се прави пошто имам икони симнато. Јас си го подесив, црни икони, црна позадина, night mode...
Еве ги иконите:
Screenshot_20190917-174101_Galaxy Themes.jpg
Иначе да, кажав и пак ќе кажам, црно на AMOLED екран гаси пиксели, резултирајки со драстично заштедување на батеријата.
Не е нешто wow у смисол на колку ќе ти заштеди, али сепак помага.
(И ајде да не го тупиме, темата е за скриншот од home screen, а не јас за да ти објаснувам што како... Имаш приватни пораки, пиши ми и ќе ти кажам се што треба).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom