Скопје 2014 (Генерална дискусија)

Дали го одобрувате проектот Скопје 2014?


  • Вкупно гласачи
    593
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.527
Поени од реакции
5.718
,,koga na vremeto na institutot za rentgen i radiologija trebashe da se donese odluka za nabavka na ciklotronot,,togash od simens edinstven,,,vo komisija imashe i chistachka od chie krevanje na raka zaviseshe negovata nabavka,,,pa so nekakvo si podiganje na platata morshe da se odobrovoluva,,,za raboti koi poslabo gi poznavash podobro i ne diskutiraj,,,aj bidi mi zhiv i zdrav,,,
По некоја случајност, татко ми работеше на рентген додека не се пензионира пред години. Го прашав дали е можно од чистачка да зависела набавка на рентген опрема, слатко се изнасмеја човекот на стари години....
Е сега дали нашите купиле палми одгледувани многу години во потопли краеви...па не се ``навикнати`` на студ..или слаба им била заштитата....прашање за стручњаци
Ако не грешам, стручњаците беа едногласни дека - НЕ......
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.604
Поени од реакции
34.798
По некоја случајност, татко ми работеше на рентген додека не се пензионира пред години. Го прашав дали е можно од чистачка да зависела набавка на рентген опрема, слатко се изнасмеја човекот на стари години....

Ако не грешам, стручњаците беа едногласни дека - НЕ......
...прашај го тато, ал е можно да не му си роден син? ...слатко ќе се изнасмее ! но секој процент е во игра ;)
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.527
Поени од реакции
5.718
...прашај го тато, ал е можно да не му си роден син? ...слатко ќе се изнасмее ! но секој процент е во игра ;)
Ќе го прашам ако те интересира. Ќе дојдеш да ти шепнам што ми кажал ;) ?
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.391
Поени од реакции
5.859
,,,,,:icon_mrgr:,,,aman Let dosta se vadish na eftini prikaski,,,ajde podobro raskazhuvaj za avioni i PVO,,,i voopshto ne te guglam,,,,tuku ti pravam psiho profil,,,po vtor pat,,,malku podolu so egoto,,,,ne se brukaj pred mladive tuka,,,ne si go obaraj teshko steknatiot rejting,,,i da ke pishuvam kade sakam i shto sakam,,,ednostavno ako mozham da zabelezham site shto razmisluvaat poinaku od tebe ,,,ne se kako tebe,,,epa ne mozhe site da se so tolku mal kvantum na gledanje na rabotite,,,,i aj dosta ti obrnuvav tolku vnimanie,,,(y)


,,,iPS,,,koga na vremeto na institutot za rentgen i radiologija trebashe da se donese odluka za nabavka na ciklotronot,,togash od simens edinstven,,,vo komisija imashe i chistachka od chie krevanje na raka zaviseshe negovata nabavka,,,pa so nekakvo si podiganje na platata morshe da se odobrovoluva,,,za raboti koi poslabo gi poznavash podobro i ne diskutiraj,,,aj bidi mi zhiv i zdrav,,,
Што е бре ова? Бог да чува хахахах го засени и конкрит во неписменоста овој.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.917
Независен синдикат на градежници: Глупост е да се урива Скопје 2014
Тешка глупост е да се урива Скопје 2014, иако е јасно дека зад него стојат скриени мотиви, оцени вчера изјави Атанас Трајковски, преставник на Независниот синдикат на градежни работници, инженери и трговци во градежништвото.




Според него, материјалите од кои се направени објектите во проектот Скопје 2014 се неквалитетни, користен е стиропор и слични лесно кршливи материјали, а сите тие се вградени невнимателно и нестручно, па дури и фушерајски.

На прашањето дали според неговите сознанија се исплатени сите средства на фирмите и работниците кои работеа на проектот, Трајковски одговори дека владата сѐ уште им должи пари, но не сакаше да зборува за колкава сума станува збор.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Можат барем да преместат неколку од толпата споменици. Пратете го Цар Самуил во Охрид, пример, не таму да кочи сообраќај.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
По мене, непрактично е драстично да се менува инфраструктурата, градскиот (не)лик итн. Многу личи на онаа политика што се направи за Ск2014 - кошта пари пред се`, а во моментов имаме оскудација на истите. . Од друга страна, убаво би било сите неизградени градби да се стопираат и дел по дел да се тргнат од (не)урбанистичкиот план што претходната власт сосила го имаше напукано. Исто важи и за погоре споменативе споменици. Да му се даде на градот да дише повторно.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Спомениците треба да се преместат, кој во Грција кој во Бугарија трет во Србија итн... Туѓи херои не ни се потребни.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
Цц, со цел памет поминале со камион со багерче врз скокало прскалките
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom