Скопје 2014 (Генерална дискусија)

Дали го одобрувате проектот Скопје 2014?


  • Вкупно гласачи
    593

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
„Сељаци“, „луѓе со минимален мозок затоа што не се од СкУпје“, „неписмена багра што нема култура затоа што не е од СкУпје пеер“, „заостанати створења зашто во нивното градче што не може ни град да се нарече немаат нешто ко 69 пеер“, „види ги пеер, ми ја задоа работата овде, јас стар СкУпјанец, дедо ми е од Вратница пеер“ и тн.

Имаш доста можни наслови за нас, „провинцијалците кои немаме видено нешто како неговото величество СкУпје ниту пак имаме малку осет за култура, традиција, за вашиот претерано СИН Вардар, кој во последниве 2 милиони години никогаш не бил поинаку од кафеав; за вашите искачања, за вашата големограѓанштина, за вашиот стар корен“.

Ама со провинцијалци, аман немој, се вреѓаме.
Луѓе од провинција - провинцијалци
Луѓе од село - селани
Луѓе што лечат комплекси на форуми и пред другарите, а се 9 месеци годишно во Скопје - сељаци

Сељачизмот не бира место, старост и боја на кожа/коса, секој може да биде сељак. За тоа не чекајте, застанете во редот и станете сељак пред останатите.
--- надополнето: 7 октомври 2012 во 15:36 ---
2 моста има ..1.око 2.мост на уметност.


Копај бункер,да се спасиш.
--- надополнето: 25 септември 2012 во 16:11 ---
Мини Карлов Мост.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
Го има ова на претходната страна господине Цитро.Ама еве лајк,пошто е стварно добро направено. :)
 
S

Sagan

Гостин
Улиците 27ми Март и Никола Кљусев се дел од „Скопје 2014“? Или ова е реклама за Коце Мрњавчевиќ?

Иначе во едно мало западноанглиско градче, Илфрекум, у моментов поставуваат скандалозна скулптура на гола бремена жена, висока 20 метри и тешка 25 тона.




http://www.dailymail.co.uk/news/article-2214616/Damien-Hirsts-disgusting-giant-statue-naked-pregnant-woman-arrives-sedate-Devon-seaside-town.html#ixzz28ibDfxca
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.723
Поени од реакции
9.836
Улиците 27ми Март и Никола Кљусев се дел од „Скопје 2014“? Или ова е реклама за Коце Мрњавчевиќ?

Иначе во едно мало западноанглиско градче, Илфрекум, у моментов поставуваат скандалозна скулптура на гола бремена жена, висока 20 метри и тешка 25 тона.




http://www.dailymail.co.uk/news/article-2214616/Damien-Hirsts-disgusting-giant-statue-naked-pregnant-woman-arrives-sedate-Devon-seaside-town.html#ixzz28ibDfxca
A што има врска ова мало англиско гратче и трудна жена со ск 2014 ?
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.723
Поени од реакции
9.836
Па има, како што имаат улиците со Скопје 2014.
Сагане,тие улици се од Скопје центар,тоа има врска со градот Коце никој не го рекламира,пошто ова центар го прави,Тодоровиќ.. кој патем сигурно е најуспешниот до сега на таа функција и он и Коце ако се пак кандидираат многу веројато е да бидат реизбрани.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.723
Поени од реакции
9.836
http://www.plusinfo.mk/vest/60647/420000-evra-za-novi-pet-postameni-od-Skopje-2014 :facepalm::facepalm:

Колко ли оште Бугари ке имат издигнати споменици во Македониja, незнам што да кажам веке.
Бугар,тешко ви е знам,нација без историја сте,знам дека ви е тешко,ама јбг,доста време крадевте историја ви дојде крајот и на тоа..таква држава сте,јбг банана држава...ќе испоцрцате од мака сега ,ах бее :icon_lol:
 
P

PewDiePie

Гостин
Параноја ги фаќа бе,а улици а убаво е средено а нема да можам да кењам,а ќе оставам слика неповрзана со темата.

Гениј у пм. :icon_lol:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.086
Колку илјади административци ќе се концентрираат низ центарот и околните населби, планирал некој реална слика во 16.30 кога тие административци ќе излезат за накај дома? Паркинзи, пристап, проток на возила, автобуси...?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom