Скопје љубов и секс-1970г.

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Anco, 12 септември 2018.

 1. Anco

  Anco За солун ДА, ЗА срем НЕ

  Член од:
  1 ноември 2011
  Мислења:
  7.173
  Допаѓања:
  12.216
  Лекција 1.Кеј.
  Веројатно сте седеле со објектот на обожавање (девојката)на кеј и не сте можеле да се одвоите еден од друг. И не само што не се одвајате, туку продолжувате се поостро [​IMG]:)
  Прво внимавате и барем малку се сецнувате на некој случаен минувач, како не би се створила незгодна ситуација. Потоа веќе ни минувачите не ви се битни, и единственото што може да ви прошета низ глава е „што бараат да дремат по кеј волку касно?“ А вие сте баш од тие што дремат на кеј толку касно.
  На кеј обично не се оди до крај. Сепак е премногу центар и прометно во секое време од денот и ноќта. Но неретко се дочекува утро, баш таму, и баш со објектот на обожавање.
  Локација 2: Парк
  И тоа кој дел од паркот... [​IMG];) Колку пати сте посакале (или сте успеале) да се сокриете во најтемниот дел од паркот за да направите нешто повеќе од тоа што можете на клупите кај што е нешто посветло, или клупите на кеј? Најхрабрите (и најочајните од горенаведените причини) неретко успеваат да ја постигнат својата цел баш таму. Паркот ја нуди својата удобност, својата ладовина во лето и своите темни засолништа каде што ќе ја скриете вашата љубов од очите на несаканите (ама во тој момент НАЈНЕСАКАНИТЕ) минувачи и досадните (СЕКОГАШ најдосадни) манијачиња.
  Локација 3: Водно
  А како би го заборавиле, и како би го опишале, дури и зашто би го опишале, кога, ако не сте дел од популацијата што го пробала Водно за своите љубовни игри, тогаш сигурно сте биле сведоци макар на импровизираното љубовно гнездо [​IMG]:) Водно игра голема улога во швалерските верзии на Скопјани. Не се знае зашто баш Водно, ако знаете бујрум, ама ете така. Традиција си е традиција.
  Локација 4: Рандом паркинг
  По можност затемнет и изолиран. По можност подалеку од ТВОЈАТА зграда и ТВОИТЕ комшии. По можност... да не ги издаваме локациите[​IMG]:D
  Паркингот е одлично место, доколку сакате да не бидете „ко сите“ на Водно, плус горенаведените причини. Плус, на паркинг не мора баш све да се деси. Може малку, ама тоа малку да направи многу [​IMG];)Може и да биде прекрасна конекција помеѓу „двајца млади што се сакаат“ на некое друго ниво, но за други нивоа во друга прилика. Во секој случај, добар дел од фантазиите се остваруваат во кола, на паркинг. Повеќето ќе се согласат дека е тесничко, но добро...
  Локација 5: Маалско паркче
  Е, во маалско паркче колку сакаш драпај се, не е баш свеедно. Проаѓаат комшии. Ѕиркаат комшии. Ма ќе те направат будала и само за љубење, ама кој да се секира, особено ако е Причина бр. 5 во прашање [​IMG]:) Во секој случај, не е фер без раче под маица, и раче на некое друго место да се помине, па што ако е маалско паркче.
  Локација 6: Влез
  Така, да. Од било која зграда. Влезот е добра варијанта, од причина што е многу тивко и се слуша најмал чекор. Плус кој и да излезе, пали светло, па си безбеден, што и да правиш. Плус, влезот не секогаш е планиран да заврши како сексуална локација. Неретко децата се испраќаат до врата, па бакнежот за добра ноќ преминува во СВЕ за добра ноќ [​IMG]:) И да, ако си внимателен, влезот може да значи СВЕ [​IMG];)
  Локација 7: Темни улички
  Ова веројатно нема пар што го нема пробано. Неочекувани изливи на љубов се случиле во многу тесни, симпатични и темни улички во Скопје. Од бакнеж, па до нешто повеќе, сокачињата се имаат изнагледано мал милион љубови, страсти, бакнежи, допири... Си ќутат и никако не издаваат,криејки ги својте искуства баш за истата таа затемнетост која ги потикнува.
  ----------------
  ќе дополните нешто..ГЕНЕРАЦИЈО кај си.
   
  На Azriel, xope, NekojBatka и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. Ставрогин

  Ставрогин

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  18.889
  Допаѓања:
  40.159
  Мајко мила.
   
  Feisty, Darling, Хефест и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Flatter

  Flatter

  Член од:
  19 септември 2015
  Мислења:
  415
  Допаѓања:
  281
  Анчо изгледа апчињата заборавил да ги испие.
   
  На The Wild Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 4. The Wild Boy

  The Wild Boy и сеа шо?

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  705
  Допаѓања:
  213
  Чиче на кои дроги.... (Just kidding)
  nevermind
  Убаво,што има такви што зборат како било порано,бидејки ова новава генерација само бегаат и не ги занима ништо друго освен пари.
  Порано други времиња биле,и мислите на луѓето не им биле само у пари,туку тогаш се мислело и за други ствари.
  p.s водно и ден денес курвици се ебат,не се чудете...
   
 5. мкд владе

  мкд владе Гостин

  Член од:
  21 ноември 2009
  Мислења:
  10.348
  Допаѓања:
  6.331
  Cisto informativno kaj se ebat postenite?
   
  На Waoo, Ilumious, Beric Dondarrion и уште 3 други им се допаѓа ова.
 6. The Wild Boy

  The Wild Boy и сеа шо?

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  705
  Допаѓања:
  213
  Абе ја многу другарки на инста имам,заради тоа.
  Оваа еднава напраи Kiki do you love me challenge. Ги има таму 300 глупости прават...
  Го допревме дното...
  Сигурно има некаде,ама ја немам време до центар да искочам,не па до водно.
   
 7. мкд владе

  мкд владе Гостин

  Член од:
  21 ноември 2009
  Мислења:
  10.348
  Допаѓања:
  6.331
  Ne si rekov da ne ima nekoe posebno mesto za ebenje na posteni, kako znak za prepoznavanje koja e postena a koja e kurvica.
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Flatter

  Flatter

  Член од:
  19 септември 2015
  Мислења:
  415
  Допаѓања:
  281
  Nema znak za prepoznavanje, site se kurvici :D
   
  На Avenger99, k0k014 и The Wild Boy им се допаѓа ова.
 9. The Wild Boy

  The Wild Boy и сеа шо?

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  705
  Допаѓања:
  213
  Незз, можно е и да има.
  Немам проверено. Да знаев, ќе ти кажев.
   
 10. Anco

  Anco За солун ДА, ЗА срем НЕ

  Член од:
  1 ноември 2011
  Мислења:
  7.173
  Допаѓања:
  12.216
  Лекција бр.8
  Фактите покажуват дека сефте второпостирачот е без голем успех,поточно скоро со никаков одзив на членовите.
  Лекција бр.9
  Фактите покажуваат дека бројките лажат,тука со темава гледаме колку ли стварно „живи“ не има на форумов.(затоа и се постираше)
  Лекција бр.10
  Фактите покажуваат дека во мое време беше преку блуза може на голо НЕ,или до колено да а погоре НЕ,а денес сами си знаете.
   
 11. Кларк Кент

  Кларк Кент

  Член од:
  12 март 2008
  Мислења:
  981
  Допаѓања:
  606
  Мене ми се симпатични темиве.
  Ретардирани, ама симпатични.
   
  На Del Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Flatter

  Flatter

  Член од:
  19 септември 2015
  Мислења:
  415
  Допаѓања:
  281
  Анчо не се мачи да пишуваш на тестатура, седни си на клупа како сите пензионери на природа муабетче, шахче... убавини замисли.
   
  На The Wild Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Solaire of Astora

  Solaire of Astora

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  2.900
  Допаѓања:
  6.845
  Anco aman be nie drzava gubime imeto ni go zemaa ti vidi za sto pisuvas zar mislis do ebenje deka ni doslo
   
  На The Wild Boy, Ilumious и Beric Dondarrion им се допаѓа ова.

Сподели преку: