Скопје - Букурешт (или било каде во Романија)

Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Дечки да ве прашам, јас одамна бев во Романија и поима немам ни со кој превозник ни како одев, само знам дека преку Бугарија одев.. е сега, летово сакам да одам, ама не знам како - директни летови знам дека нема а и цените им се височки.. па се мислев со бус... редовни линии на сас.цом.мк нема заведено.. бил некој во скоро време? искуства???
 
П

Паспарту

Гостин
Во текот на летото има(ше) воз од Скопје до Киев и Москва, па најверојатно со тој воз можеш да стигнеш до Букурешт. Најубаво да се јавиш во МЖ и да се информираш :)

Тел.: +389 2 3116-773

Ел. пошта: mz65dir@mt.net.mk
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Во текот на летото има(ше) воз од Скопје до Киев и Москва, па најверојатно со тој воз можеш да стигнеш до Букурешт. Најубаво да се јавиш во МЖ и да се информираш :)

Тел.: +389 2 3116-773

Ел. пошта: mz65dir@mt.net.mk
Fala mnogu :)
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Мислам дека е најефтино и најдобро да одиш со автобус преку Софија ,повратни карти за двете релации коштаат по 30 евра Скопје-Софија и Софија-Букурешт ,или вкупно 60 евра што мислам дека е и поисплатливо од варијантата за патување со воз преку Белград до Букурешт
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Најбрзо, најлесно и најисплатливо е преку Софија. Секој ден во 00.30 има автобус Софија - Букурешт. А на лето мислам дека имат во 22.30 и за Констанца ама ова не е сигурно.
Друга варијанта поскапа ама побрза и преку цел ден од Софија до Русе со автобус (ги има 5-6 дневно) и после од Русе до Букурешт со такси (ова се исплаќат ако сте 3-4 луѓе).
Првата варијанта е 20 евра карта (15 под рака), а втората до Русе по 9 евра и со такси до Букурешт - 40-50 евра (по 10-15 евра по чоек).

Јас студирам во Романија и ако идеш, пиши пп да се најдиме и да пиеме едно кафе. Позз
 
Член од
5 август 2011
Мислења
278
Поени од реакции
121
Има некој повеќе инфо за тоа како да се стигне до букурешт од скопје.
Најдов Скопје- Софија кога има.
Е сега не знам од букурешто до софија. Пишува дека стига во Софија во 23:00, ама нема кога тргнува од букурешт? Да не знаете колку време е патот со автобус од софија до букурешт.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Има некој повеќе инфо за тоа како да се стигне до букурешт од скопје.
Најдов Скопје- Софија кога има.
Е сега не знам од букурешто до софија. Пишува дека стига во Софија во 23:00, ама нема кога тргнува од букурешт? Да не знаете колку време е патот со автобус од софија до букурешт.
Од Софија за Букурешт имаш автобус точно на полноќ, а од Букурешт за Софија во 16:00
 
Член од
18 февруари 2012
Мислења
1.273
Поени од реакции
930
Има некој повеќе инфо за тоа како да се стигне до букурешт од скопје.
Најдов Скопје- Софија кога има.
Е сега не знам од букурешто до софија. Пишува дека стига во Софија во 23:00, ама нема кога тргнува од букурешт? Да не знаете колку време е патот со автобус од софија до букурешт.
од софија до Русе 4 часа и половина, а од Русе до Букурешт уште час и половина според сообраќајот на мостот и во букурешт
 
Член од
6 ноември 2013
Мислења
26
Поени од реакции
7
Вторник сакам да одам во Букурешт но со кола. Дали некој имат информации каде има евтина изнајмување на кола со зелен картон бидејќи неможам да најдам уште еден за да ми се исплати да си купам зелен картон :)
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Според македонскиот амбасадор во Букурешт до нова година би требело да се воведит линија Букурешт - Скопје.
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Скопје - Бергамо или Тревизо, па Бергамо - Букурешт со Wizz Air. Се наоѓаат ефтини комбинации.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
http://grouper.mk/m/skopje/deal/drakula-tura-romanija-jupiter Ми фати око оваа понуда само малце ми е сомнителна агенцијава немам слушано убави работи за Јупитер. Ај кажете што мислите готова сум да купам само дан испаднат некои преваранти:confused:
 

InStealth

Лабаво лавабо
Член од
10 февруари 2015
Мислења
221
Поени од реакции
560
Воз има од Скопје-Букурешт ???
 
Член од
27 јули 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo na site,
Kakvi se uslovite preku cela godina za prevoz do bukuresht i ima li nekako avionski linii bidejki kje treba cesto da patuvam.
Pozz
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Дали има некои нови поефтини и побрзи начини да се стигне до Букурешт или останува само опцијата преку Софија со абтобус?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom