Скопје Џез Фестивал 2017

Дискусија во форумот 'Ноќен живот' започната од CafeDelMar, 10 август 2017.

 1. CafeDelMar

  CafeDelMar Luminance

  Член од:
  29 октомври 2007
  Мислења:
  5.930
  Допаѓања:
  11.265
  Дојде уште една година. :) :love: Еве ја програмата, картите во продажба од 10.09.


  Со задоволство ја објавуваме програмата на 36-тото издание на Скопскиот џез фестивал (19-22 октомври).

  19 October:
  Macedonian Opera and Ballet, 20:00
  DAVID HELBOCK TRIO (Austria)
  TRONDHEIM JAZZ ORCHESTRA & OLE MORTEN VÅGAN (Norway)

  20 October:
  Macedonian Opera and Ballet, 20:00
  MARIO ROM'S INTERZONE (Austria)
  DEE ALEXANDER (USA)
  MKC Dancing Hall, 24:00
  JULIUS ORLANDO WITH THE HELIOCENTRICS (Nigeria / United Kingdom)

  21 October:
  Macedonian Opera and Ballet, 20:00
  STEVE COLEMAN AND FIVE ELEMENTS (USA)
  MARC RIBOT AND THE YOUNG PHILADELPHIANS + STRINGS (USA)
  MKC Dancing Hall, 24:00
  ANTHONY JOSEPH (United Kingdom)

  22 October:
  MKC Kino Frosina, 17:00
  ROBERTO OTTAVIANO (Italy)
  Macedonian Opera and Ballet, 20:00
  CRAIG TABORN QUARTET (USA)
  PAAL NILSSEN-LOVE LARGE UNIT (Norway)


  Придружната програма на фестивалот ќе биде објавена наскоро.
   
  На Waverly Raven, DanielVogel, artweb и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  2.732
  Допаѓања:
  2.558
 3. dobramuzika

  dobramuzika

  Член од:
  17 март 2015
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  710
  која е цената на картите?
   
 4. kicodarker

  kicodarker

  Член од:
  29 јуни 2006
  Мислења:
  345
  Допаѓања:
  196
  19-22 октомври, моментот кога цело скопје станува џезерско.После опет луказ и компанија.
   
  На artweb и Црноризец Храбар им се допаѓа ова.
 5. CafeDelMar

  CafeDelMar Luminance

  Член од:
  29 октомври 2007
  Мислења:
  5.930
  Допаѓања:
  11.265
  Од 10.09 ќе истакнат за цените и ќе бидат во продажба.
   
  На dobramuzika му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: