Скопско пиво, најдоброто пиво од Македонија? Или не?

  • Креатор на темата Svetovid
  • Време на започнување
S

Svetovid

Гостин
Brakja (i po nekoja sestra) neli ste zabelezhale deka Skopskovo e do daska rasipano. Letovo bev u MKD i taka sum se razocharal od nekogash nashata gordost sho reshiv nikad vishe da ne go pijam. Jebote choveche dvapati se napiv samo po dve piva i me unishtija kiselini choveche. Ja so zhal moram da konstatitam deka edna najobichna ruska bljuvotina po ime Tri Bogatirya e pet puti bolja od nekad so trubi i tapani nadaleku falenoto "Najdobroto od Makedonija"! E sea dali namerno grchishtana ni go unishtija pivoto... Ne znam proglasete me paranoik, ama ja mislam, more TVRDAM deka e taka!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.322
Ако си пиел од тоа пластиката - може!

Мене не ми изгледа расипано. Може така ти се погодил моментот, пиво не иде секогаш. Може и си заборавил каков вкус има... :wink:

Како и да е, по последно време претежно сум на Крали Марко :hey1:
 
V

VirtualA

Гостин
Зајко! напиша:
Ако си пиел од тоа пластиката - може!

Мене не ми изгледа расипано. Може така ти се погодил моментот, пиво не иде секогаш. Може и си заборавил каков вкус има... :wink:

Како и да е, по последно време претежно сум на Крали Марко :hey1:
Пластиката е стварно различна од срчата.
Закон е срчата и стално си ја пијам :D
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Skopskoto od sekogas stvaralo kiselini i duvalo. Privoto ne e promeneto, tebe izgleda tolerancijata za istoto ti se ima izgubeno, a i vkusot promeneto. I jas mislev deka e rasipano dodeka ne ostanav ednash i go piev odredeno vreme non stop i si se naviknav pak na nego i pak mi bese OK.
Nekako mene Dab licno mi lezi poubavo.
A staklo ili plastika pravi ogromna razlika za sekoj pijalok ne samo skopsko.
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
e sea vo ova tema moze da vlezeme vo dabloka diskusija.......
prvo moe mislinje: skopsko....BLJAKKKKKK
sigurno koga ke go pies sekoj den ili stalno i nemas drugo visoko kvalitetno pivo za da ja "smekas" razlikata ke kazez deka e dobro ili kao 90% makedonci...skopsko i nisto drugo.....
toa e toa..nema kvaltetno pivo vo mak...
amstel i heineken se uvezeni od grcka a ne od vistinskata zemja na poteklo..GOLEMA RAZLIKA!!!!!!
i taka...jas si ostanuvam na bavarskoto....... :D
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Какво скопско бе.. стварно ствара киселини а и ко моч е (се извинувам на израз) :x
затоа пијте си ко мене beck's :mrgreen: :hey1: :msc3:
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
Скопското мене ми се свиѓа, и никогаш не ми давало проблеми. АМа мислам дека е подобро од лименка и шише отколку од пластиката. А бекс е за женски, како Катја:)))))))
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Re: Скопско пиво, најдоброто од Македонија? MY ASS!!!

Svetovid напиша:
Jebote choveche dvapati se napiv samo po dve piva i me unishtija kiselini choveche.
Световиде, хитно на стомаколог! Не е до пивото. Киселини маваат во први месеци на бременост. Па време ти е, шо :wink: :lol: :lol:
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Абе не се зебаајте Скопско е супер. Али пак Amstel си е Amstel... :lol:
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
У неможност на купување на Хајнекен, Бад или Туборг...Скопско ми е најдобро. А за пиво произведено во Македонија, Скопско е абсолут намбер уан. :wink:
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
571
Поени од реакции
8
Скопско-то е најдобро од лименка и на точење :)
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Абе можда ние не приметуваме дека е расипано пошто постојано го пиеме :? али мислам дека е расипано. Тоа полесно би го приметиле некои кои се надвор од Македонија и немаат “контакт“ со Скопското.

Инаку има разлика дали е од лименка, шише пластично или стаклена флаша. Различен вкус има дури и кога е различна боја стаклената флаша (кафеава или зелена). Мислам дека во последно време како да има се помалку зелени флаши или грешам :? :? :? :?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom