Скопски „пеерчиња“ речник

Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Тафталиџе бе брат =)

Али као шо реков ... ја не го зборам тоа =) го СЛУШАМ у задње време се повеќе =) :kesa::kesa:
Сине, извини шо те напињам, али ептен мерак ми се праи коа те испраам...
Ја никад не сум го чул тоа од скопјанец, ипак, ти веруем дека у задње време ти го слушаш све више и више. :helou:
 
Член од
24 август 2008
Мислења
238
Поени од реакции
133
Абе говорејте струмички нај економичен е :D
А иначе точно е дека скопскио говор звоче педерски
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Ти ќе ми каеж мене дали звучи пеерски. Шо знаеш ти бе. Најбољи зборуеме.Најбоље акценат иаме.И нема веза дека употребуеме србизими,није тачно то.
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
пеери шо дудлате ебаве прскачите:tv:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.702
Поени од реакции
19.748
Ах, само колку ви е криво што не сте од Скопје, па сеа нема како па акцентот и дијалектот скопски бил лош, хах.. Баш е екстра на кој не му чини нека не иде бе у скопје нека си седи на свое, и нека си слуша свој дијалект, а дали е пеерски, баш напротив пофраерски говор нема бе, кој губи има право да се љути, ајт:salut:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Сине, извини шо те напињам, али ептен мерак ми се праи коа те испраам...
Ја никад не сум го чул тоа од скопјанец, ипак, ти веруем дека у задње време ти го слушаш све више и више. :helou:


:pos2::pos2::pos2::pos2:

Ај не го "тапи" сега.:kez::kez:
 
P

PewDiePie

Гостин
Ах, само колку ви е криво што не сте од Скопје, па сеа нема како па акцентот и дијалектот скопски бил лош, хах.. Баш е екстра на кој не му чини нека не иде бе у скопје нека си седи на свое, и нека си слуша свој дијалект, а дали е пеерски, баш напротив пофраерски говор нема бе, кој губи има право да се љути, ајт:salut:
Така е бе пеер али мислам дека ке испадне она на крај "if you can't beat them join them" pozz
 
Член од
27 март 2006
Мислења
138
Поени од реакции
5
абе провинцијалци криво ви е што не живеете у скопје и сеа не ви чини акцентот, немојте да бидете хејтери бе...

Иначе посмешен дијалект од охридскиот нема...хахаха кажете ми само зашо викате "паинца" ahhahahahahaa
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
абе провинцијалци криво ви е што не живеете у скопје и сеа не ви чини акцентот, немојте да бидете хејтери бе...

Иначе посмешен дијалект од охридскиот нема...хахаха кажете ми само зашо викате "паинца" ahhahahahahaa
Затоа шо ти викаш тањир а не чинија... буахахахаххухухухихихихо! :tapp:
Има една книга од Стале Попов, се вика “Глупи деца“, не знам дали ја прочитал некој, поучна е... :nesum: Во неа го има разработено токму овој проблем, зошто охриѓани викаат пајнца.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
19
Поени од реакции
0
Ти ќе ми каеж мене дали звучи пеерски. Шо знаеш ти бе. Најбољи зборуеме.Најбоље акценат иаме.И нема веза дека употребуеме србизими,није тачно то.
hehhehehhe
da da da ama i da upotrebuvame bitnoto e deka mozhe sekoj da ne razbere sho zborime :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom