Трчање, Скопски Маратон и останати атлетски настани во Македонија

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ја мислев дека тоа има екранче што го мери пулсот (нешто слично како пејџер).
Има такви што се со саат врзани али ова шо ти го линкнав е со телефон.
Али тие со саат ефтините само у лидл сум ги видел, а тие низ мкд се скапи пошо се фирма као гармин или полар или така нешо.
Ако сааш такви има еден тон ама ќе те коштаат 150 евра па јаче
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.951
Па затоа, начекај некој што ќе иде во лидл во Солун и порачај му такво... еве моето на попуст беше околу 15-20 евра, без попуст не верувам да е повеќе од 30 евра. Погоре сигма што го постираше статус кво е добро иако додуше е пак два или три пати поскапо, само битно е дали иде и саат со него или само со смартфон се поврзува?
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Се наоѓаат солидни патики до кај 3000 кај нас?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.279
Поени од реакции
4.687
Се наоѓаат солидни патики до кај 3000 кај нас?
зависи што е солидно за тебе, иначе имаш постари асикс модели во мега оутлет на плоштад што беа околу 2800
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.240
Поени од реакции
4.432
3850
Ги земав зум пегазус 33 со попусти
Инаку испод 6000не се мислам
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.626
Поени од реакции
34.871
Pro Touch имате некој носено, ги пробав и на нога ми се ок, али не знам со квалитет како се, цената солидна 2400, пофалби, поплаки?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Pro Touch имате некој носено, ги пробав и на нога ми се ок, али не знам со квалитет како се, цената солидна 2400, пофалби, поплаки?
Најважно на нога да ти се океј, сега за квалитет тоа е дискутабилно од многу фактори, зависи и одот и нагазнувањето какво ти е, има луѓе партал прават патики од армиран бетон да им дадеш, некои како мене па по 10 години може да ги носат, само бојата ќе ја изгубат :pos: за оваа цена мислам дека ти се исплатат и те како :)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.626
Поени од реакции
34.871
Најважно на нога да ти се океј, сега за квалитет тоа е дискутабилно од многу фактори, зависи и одот и нагазнувањето какво ти е, има луѓе партал прават патики од армиран бетон да им дадеш, некои како мене па по 10 години може да ги носат, само бојата ќе ја изгубат :pos: за оваа цена мислам дека ти се исплатат и те како :)
Јас сум од тие првите што партал ги прават, може и поради што ретко трчам долги дистанци со слабо темпо, туку најчесто спринтови, при што покрај колена, зглобови и лигаменти, први се на удар патиките :D

Не сум бил во аутлетиве дали има asics до кај 3000 денари или се над таа сума.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom