Ски скокови

Член од
30 декември 2007
Мислења
759
Поени од реакции
290
шуќур ја најдов темава :)
ги обожавам!! еден од најубавите спотови е сигурно!! најголема тензија имат,а и многу е непредвидливо :vozbud:
фаворит ми е Морги,одсекогаш сум го сакала него,дури и ко беше малечко,ко шо е Шлирензауер сега...а и општо си ги сакам сиве австријци Јане Ахонен е звер,нема никој со стил како неговион,ама пак искуството си го прави своето..
вчера ги начекав на тв,ама пак ко за баксуз морги 5-ти :( ај,ај другава недела на леталниците ке се докажува има време :vozbud:
Jane Ahonen ne avstrijec tuku e Finec.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
93
Поени од реакции
0
Вчера гледав ски скокови победи германецот Видхелц мислам, не знам кај е Јане Ахонен да не е повреден случајно но сепак спорт со многу адреналин и е многу интересен за гледање. Секако најинтересното од целата сезона ми е новогодишната турнеја четири скокалници кои никако не треба и не смеат да се пропуштат да се гледаат.
__________________
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Ski skokovi gledam od mnogu mal i odsekogas sum bil za AHONEN uste od vremeto koga se borese za prvo mesto so Martin Smit. Ovaa godina se nadmina sebesi osvojuvajki gi cetirive skokalnici. Ama vo svetskiov poredok nema sansi so toj mladiot, mislam Slidencauer ili slicno. Sepak i tretoto mesto e odlicen rezultat
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
Сампи Хагино во 1952 година умрел при не правилно паѓање (греотка)
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Не пропуштам 4 скокалници на почеток на Јануари, и Закопане во Полска.
Фаворит на времето ми беше Мартин Шмит, па Свен Ханавалд, и во поново време не знам Јакуп Јанда.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Еден од најголемите ски скокачи во историјата Јане Ахонен денес скокаше за последен пат и се пензионира. Од следната сезона ќе работел како тренер со репрезентацијата.
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.048
Поени од реакции
2.053
Еден од најголемите ски скокачи во историјата Јане Ахонен денес скокаше за последен пат и се пензионира. Од следната сезона ќе работел како тренер со репрезентацијата.
Па и време беше за него. Ееее колку само сум се нервирал кога ќе завршеше пред Малиш, али ај од следна година полесно за Малиш.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Обавезно ги гледам кога е тој период аууу прекрасно :vozbud: интересно ми е се што е на скии:pipi:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
СКИ СКОКОВИ ГЛЕДАМ 20 ГОДИНИ.
НАЈ ОМИЛЕНИ МИ БИЛЕ: ТОНИ НИЕМИНЕН (ФИНСКА), ПРИМОЖ ПЕТЕРКА СЛОВЕНИЈА), ЈАНЕ АХОНЕН ФИНСКА, ЈЕНС ВАЈСЛОГ ГЕРМАНИЈА.
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
Па и време беше за него. Ееее колку само сум се нервирал кога ќе завршеше пред Малиш, али ај од следна година полесно за Малиш.
хахахах Малиш нема да има никакви шанси годинава, Австријците посебно ќе доминираат (Моргенштен, Кефлер и Шлирензауер) ќе има изненадување од Куделка (претходнава сезона беше најпријатно изненадување но последните 4-5 скокалници опадна со формата) и од по некој Француз (Лазарони и Декомб-за овие давајца ми беше зборот дека ќе влегуваат меѓу првите 20)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не гледам.:toe:
Језиво ми е.:nesum:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Нон стоп гледам ски скокови е едвај чекам да дојде зима за да гледам ски скокови
 

Kajgana Shop

На врв Bottom