Ски скокови

Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.098
Поени од реакции
38.106
Секоја година е крај на ноември, ама јас почнувам покасно од Енгелберг. :Д


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.401
Поени од реакции
30.091
Јапончето Кобајаши уште го држи формата од лани, победа денес, но конечно после не знам колку време Петр Превц фати подиум (2 место). Не е лош сезонава, тука некаде е цело време во топ10.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.098
Поени од реакции
38.106
Петер Превц :(

Фаворити на скокалниците Кобајаши, Стох, Крафт, Гајгер, Танде, Ашенвалд и Линдвик
 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.401
Поени од реакции
30.091
Кобајаши ќе прави растур и оваа сезона, голема шасна за освојување две 4 скокаланици и 2 светски титули по ред.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
21.539
Поени од реакции
57.532
Шлиренцауер ептен слабо годинава, а не е толку стар па да вади вакви подпросечни резултати. Утре и задутре во 14 часот скокаат на Гармиш-Партенкирхен...

Инаку да си го спомнам мојот омилен скокач, ептен го сакав како дете ради името, Масахико Харада :love:

 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.401
Поени од реакции
30.091
Изненадувачки, победник на 4 скокалници, Давид Кубацки, потфрлија и Кобајаши и Крафт, не издржа ни Линдвик.

Кубацки последниве две сезони е солиден, но не е во топ скокачите, оваа сезона пред 4 скокалници немаше ни подиум, затоа сепак е изнедадување овој триумф.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.098
Поени од реакции
38.106
По Оберстдорф изгледаше дека Кобајаши никој нма да го запре и освојува ама... :D

Кубацки го немаше ни како фаворит за освојување, ама пак заслужено, а и Линдвик беше добар.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
21.539
Поени од реакции
57.532
Потсетување, утре од 18:00 часот сите да се нацртаме пред Еуроспорт :angel:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom