Ски скокови

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
баш го следам овај спорт,ми станува хоби:smir:
 

VaZzilL

Сантино Џеновезе
Член од
23 април 2007
Мислења
921
Поени од реакции
39
Порано пратев ски скокови и навивав за Мартин Шмит. Но подоцна му падна формата и колку што знам не е направил некој забележителен резултат во последниве години. Сега веќе гледам понекогаш ама ретко.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
А бе знае ли некој зошто нема ски скокови сега пуштам еуроспорт има скијање нешто женски да не се одложени ако знае некој нека пише.Поздрав
 

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
Поради силниот ветар што дуваше во последниве два дена откажани се скоковите од Новогодишната турнеја што требаше денеска да се одржат во Инсбрук.
Силниот ветар не дозволи да се одржат официјалните тренинзи и квалификациите и од таа причина решено е останатите два натпревари од Турнејата викендов да се одржат во Бишофсхофен.
Според новата програма в сабота во 13 часот ќе се одржат квалификациите, а три часа подоцна ќе стартува првата серија.
Додека следниот ден Турнејата ќе заврши, а терминот за квалификациите е 14:45 додека во 16:30 ќе започне првата серија од последното натпреварување на Турнејата.

извор он нет
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
кога играат наредно, бидејќи требаше вчера да играат, па уште во недела, заборајв да гледам вчера, ама не ни имало изгледа. Ако знае некој кога се игра наредно да гледам, интересно станува со младиот Шлирензауер, ама сепак мој најдобар е Моргнестен. :)
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Гледам Ски скокови не можам да поверувам што гледам.Катастрофални резултати од јаките скокачи.Се тоа заради се појаките врнежи од снег.Повеќето јаки скокачи не ни се пласираа во вториот круг на скокови како што се младиот Шлирензауер,Кофлер,Лоицл,Симон Аман и мн мн други јаки натпреварувачи.Јане Ахонен е трети а Моргенстен мислам чак 8 а прв е норвежанецот Бардал.Многу разочарувачки башкога почнаа јаките скокачи да скокаат се расипа времето.Коментаторот викаше дури и да се повтори првата серија али тоа не било можно па сега во вториот круг нема да биде мн интересно :(
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Нишо, снимка е тоа.
Јане Ахонен победи.
По петти пат, браво.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Нишо, снимка е тоа.
Јане Ахонен победи.
По петти пат, браво.
Сега само што завршија скоковите да Ахонен победи со два супер скока.Бардал беше втор а Моргенстен со вториот супер скок беше трети.
Не го сакам многу финецот ама алал да му е ветеран и пак толку јаки резултати да има секоја чест многу рекорди постави човекот.Заслужено победи секако.
 

Arioth

Purpletrator
Член од
20 февруари 2007
Мислења
527
Поени од реакции
82
Ski Skokovite stanuvaat nekako dosadni. Ahonen i Malis dominiraat vo poslednive godini. Ako ne se lazam lani poberdnik vo svetski kup bese Morgenstern sto malku ja razbi monotonosta. Se nadevam deka ovaa godina ke imame drug pobednik
 
С

Спенсер

Гостин
Greska si Arioth, lani ADAM MALYTSC bese pobednik, a ovaa godina Morgensten i Slirencauer imaat najgolemi sansi za titulata vo svetskiot kup, a JANNE AHHONEN ja osvoi turneata CETIRI SKOKALNICI
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Gjade e mislam deka bez germancite i bez nepovtorliviot Sven Hanaval (moze netocno mu go napisav imeto ama mislam deka znaete za kogo stanuva zbor)4ovekot bese prava legenda koga se penzionira ne navivam za nikogo.Sege mi go privlecuva vnimanieto onoj maliot Грегор Шлирензауер bas nalikuva na Hanaval pisete ako znae nekoj nes za Sven Hanaval nekoi podatoci dobro bi mi dosle da gi znam zanego pozz do site ljubiteli na ski skokovite.
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
Steta sto japoncite ne se vo forma odsekogas sum za niv no mozebi narednata godina nekoj japonec ke blesne
 
E

elence*$

Гостин
шуќур ја најдов темава :)
ги обожавам!! еден од најубавите спотови е сигурно!! најголема тензија имат,а и многу е непредвидливо :vozbud:
фаворит ми е Морги,одсекогаш сум го сакала него,дури и ко беше малечко,ко шо е Шлирензауер сега...а и општо си ги сакам сиве австријци Јане Ахонен е звер,нема никој со стил како неговион,ама пак искуството си го прави своето..
вчера ги начекав на тв,ама пак ко за баксуз морги 5-ти :( ај,ај другава недела на леталниците ке се докажува има време :vozbud:
 
С

Спенсер

Гостин
NEMA DILEMI, NOVIOT SVETSKI PRVAK VO SKI SKOKOVI E TOMAS MORGENSTEN, koj so 5to mesto, i teoretski si za ZAGARANTIRA titulata, pozdrav
 

Kajgana Shop

На врв Bottom