Ски скокови

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.592
Распоредот и термиите за претстојната турнеја :). Почнува со квалификациите денеска во Оберздорф од 16:30.

 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Само што го гледав натпреварот на малата скокалница на СП. Случајно ја затекнав снимката на МРТ 3. Ептен беше интересно, се потсетив на старите добри времиња кога редовно следев. Не ми е уште верно како Давид Кубацки освои злато а беше 27-ми по првата серија. Инаку највеќе ме изненади што Симон Аман и Димитри Васиљев уште скокаат.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.805
Поени од реакции
15.885
Само што го гледав натпреварот на малата скокалница на СП. Случајно ја затекнав снимката на МРТ 3. Ептен беше интересно, се потсетив на старите добри времиња кога редовно следев. Не ми е уште верно како Давид Кубацки освои злато а беше 27-ми по првата серија. Инаку највеќе ме изненади што Симон Аман и Димитри Васиљев уште скокаат.
: ))))
тоа е од СП во 2019 година.
ски скоковите на СП оваа година во Оберстдорф не се почнати уште. мислам дека се на програмата за викендот.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
: ))))
тоа е од СП во 2019 година.
ски скоковите на СП оваа година во Оберстдорф не се почнати уште. мислам дека се на програмата за викендот.
Хаха, тоа е тоа. Не следам со години и не ни приметив дека е старо. Барем еве добив желба пак да гледам ски скокови. Да, сега проверив, викендов се. Да не беше снимкава немаше да знам. :)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.586
Поени од реакции
81.173
Полека изминува уште една сезона, без некаква дискусија на форумов :'(. Штета...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom